Skocz do zawartości

Caustics...jaki material


Gith

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie jaki material. Mam chyba ten sam problem co kolega Dzwiekisz... nie renderuje mi sie na odblaskowym materiale. Jak sprawdzam wszystkie sceny demonstracyjne, albo szklo \"wg. przepisu Pana Marczaka\" [mruga] wszystko jest cudownie... wystarczy ze zrobie wlasny material i w tej samej scenie nie renderuja.. ba nie wyliczaja sie efekty kaustyczne, a jak z powrotem dam material wszystko jest pieknie.

 

Co moge robic zle? Ustawione mam wysokie specular i glossiness, shader - blinn, reflexy na 100, opacity 20, generowanie kaustyk wlaczone i w materiale i w obiekcie (oczywiscie z w/w parametrami experymentowalem i ciagle nic).

 

Nie wiem juz co robic :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A czy ten Twoj material aby napewno ma ustawiony wyzszy od zera Refl Level (sekcja Reflections materialu) ?? Jesli nie ustawisz odbicia to kaustyka nie bedzie generowana - to tak, jak w rzeczywistosci!

Wiecej nic tu sie wymyslic nie da, reszte wskazowek wlaczenia kaustykow podalem w gornym poscie Caustics, ale pewnie juz go czytales...

Sprawdz ten Refl Level.

Musi dzialac!

 

pozdr

Marek

 

[Edited on 7-4-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflection level jest powyzej zera... juz mi sie udalo... pokombinowalem z ustawieniami. Po po prostu Opacity byl za wysoki, a refl. za duzy.

 

Dziekuje za rade i nie moge sie doczekac wspomnianego Tutoriala o Caustics (chociaz wtedy to juz chyba bede sie tym \"biegle\" poslugiwal)

 

Pozdrawiam

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności