Skocz do zawartości

Speed Paitning jak ?


BigBird

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie ktore dla wielu wyda sie laikowskie i takie zapewne jest ! Chcial bym sie od was dowiedziec jak malowac w PSie . Moze nie doslownie malowac ale chdzi mi o to np na podstawie tego wideotutka na tej stronce, koleszka tam maluje portrecik na poczatku niedbale a nastepnie poprawia to tak ze wszystko wychodzi jak trzeba ! np wlosy rysuje strasznie grubym pedzlem a nastepnie poprawia je tak ze wygladaja dobrze ! Widzicie nawet nie umiem sformuowac pytania ! malowalem troche w PSie za pomoca tabletu i rewelacyjnie sie to robi ale jak po wstepnym rysunku i wstepnym nadaniu barw zamazac ruznice miedzy nimi in jak nanosic poprwaki ! Ludzie jak wy to robicie ??? Z gory dzieki za cierpliwosc w czytaniu tyego postu bo strasznie namieszlem !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

są różne techniki, jedni nakładają plamy barwne, mając jedynie luźny pomysł na obrazek; potem uszczegółowiają to wszystko lecąc obrazek całościowo, bacząć by rysunek rozwijał się równomiernie na każdym etapie; i tak dalej ... od ogółu do szczegółul; na końcu korekty i jest gicior ..

 

niektórzy wspomagają się najpierw ogólnym obrysem, żeby było łatwiej; osobiście jak coś smaruję to właśnie lecę na podanym wyżej schemacie; choć zbyt duzego doświadczenie to ja nie mam :]

 

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też różnie, niekórzy malują na 1 warstwie, lecz większość się nie szczypie i każdy ważniejszy etam smaruje na osobnej warstwie (przynajmniej najbardziej eksponowane detale); dla mnie jak za dużo warstw to trochę męczące jest skakanie między nimi, jednak czasami trzeba :)

 

po ogólnych plamach barwnych jest uszczegółowianie brushami w ramach tych barw, tak aby obrazek rozwijał się całościowo; korekty to nie gumką, ale np. nakładanie różnych tekstur w różnych trybach nakładania dla nadania ogólnego kolorytu, trochę zabaw z maskami etc.; niektórzy nie stosują takich bajerów, bo kontrolują wszystko brushami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki pocwicze troche poprubuje i pewnie jeszcze sie tu o conieco spytam :) a tak wogule dla ulatwienia nie zna ktos moze jakiego wideo tutka o paitingu w psie ? tylko siakis taki ktory pokazuje jakich opcji autor uzywa a nie jak ten z tej stronki ogul jak cos powstaje ale jak to zrobic to juz nie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jestem w punkcie wyjscia :( nie wiem co zrobic jak narysuje mniej wiecej postac i rozmieszczenie kolorow i cieni to co mam dalej zrobic ? jak korygowac te kolory zeby zatrzec ruznice pomiedzy nimi ? jak pozbyc sie elementow ktore wystaja poza kontur ? i wogule jak to robic ??? no ja nie wiem !!! Dzieki dzudzu za pomoc ale jak na takiego laika w PSie trzeba mi to dokladniej wyjasnic ! Wiem tylko tyle ze zawsze pierwsze co powstaje w takim rysunku (jak widzialem u was w 2d) to plamy kolorow po czym coraz mniejsze te plamy i mniejsze i zaczynacie kreowac z tego cos wiecej ale jak prosze powiedzcie jak chlop krowie na granicy bo cholernie mnie to interesuje a nie potrafie sam sobie z tym poradzic ! Albo chociaz jakies tutki o paitingu tylko takie dla laikow bo te co sa w topicu tutoriale 2d to nie dla mnie bo nie wiem co kto robil pomiedzy kolejnymi fazami rysunku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jedno, malowanie w Photoshopie niewiele różni się od malowania po kartce, tyle że masz... warstwy, możesz je podzielić jak chcesz tło szkic lub 1 2 3 plan itp. Ważne by ieć jakie takie obycie z rysunkiem choćby ołówkiem wtedy idzie łatwiej. Co do techniki przesyłam ci link do video tut jednego z leszych ilustratorów :] Nie robi on w photoshopie, ale ten sam efekt osiągasz w nim malując podstawowym brushem a dowiesz się z niego jak pewne żeczy się mają do chmm efektów pracy bez super extra brushy filtrów i innych pierdół Kliknij tu i nie zapomnij sobie również playera ściągnąć, wszystko masz na stronce. Powodzenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności