Skocz do zawartości

Log Crash Sequence


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu ogladajac Final Destination 2 zaciekawila mnie jedna z sekwencji w ktorej z naczepy trucka spadaja na droge drewniane bale niedawno scietych drzew. Raczej malo prawdopodobne bylo to ze ktos pokusil sie o faktycznie realne bale, czyli raczej napewno bylo to robione w CG. Dosyc szybko znalazlem odpowiednie informacje, jak sie okazalo spadajace drewniane bale byly niczym innym jak modelami 3D ktore byly zrobione przez ekipe Digital Dimension w 3ds max i renderowane za pomoca finalRender.

 

Making-of Final Destination 2

 

Sekwencja mi sie tak spodobala ze postanowilem postarac sie ja wykonac. Bede zadowolony jesli chodz w malym stopniu wykonam cos podobnego. Z ta roznica ze naczepa bedzie takze w 3D. Byc moze pokusze sie o nagranie krotkiego materialu na autostradzie ktora przechodzi przez moje miasto. A tak sie prezentuje scena z filmu i jeszcze nie w pelni wymodelowana moja naczepa.

 

fd.jpg

 

rd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model nie jest jeszcze w pelni skonczony, jednak sama sekwencja upadku na droge juz jest, co prawda pozostala jeszcze kwestia zajecia sie dwoma problemami ktore napotkalem. Tak wiec niebawem mozna sie spodziewac sekwencji juz w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie naczepy tego typu sa nieco inne, jak widac trzeba dostosowac naczepe aby wynikla taka sytuacja.

 

Tak jak wczesniej mowilem, praktycznie na ukonczeniu jest sekwencja upadku. Mysle ze wyszlo calkiem zadowalajaco biorac pod uwage ze jest to swego rodzaju wprawka, pozostaje jeszcze kwestia aby dodac w pewnych miejscach troche wiecej detali.

 

Log Impact Previsualization Download

 

scr1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D czytam i myślę: uderzenie LOG`a ? jakiego LOG`a ? :|

Będę się przyglądał szczególnie ze względu na niezmierną ciekawość co do sposobu tworzenia odprysków kory (particles ?)

O ile pamiętam to tam ta kłoda fajnie się uginała po uderzeniu w ziemię, kiedyś widziałem jakieś "making of" i na to uwaga była zwrócona właśnie.

No w każdym razie - życzę powodzenia, zapewne będzie na co popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supeeer zawalista sprawa swietnie to wyglada narazie ale mm jedno ale i to dosc warzne zobacz sobie co sie dzieje z ciezarowka w czasie gdy uderza o nia kloda, nic:( moim zdaniem powinna sie troszke przechylic i dac to odczyc amortyzatorom co spowoduje przekrzywienia lekkie:) ale ogolnie jest wspaniale pozdrawiam i czekam na dalsza prace:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie byłeś na DigiTechMedia 2004. Tam facet z diskreeta przez godzine chyba gadał o tym własnie ujęciu i pokazywał wszystkie sztuczki tam zastosowane. Ogólnie chodziło o pokazanie możliwości Reactora. Jednym z najważniejszych aspektów było dobre dobranie masy kazdego z upadającego elementu. Nie mówie tu tylko o kłodzie, bo gdy kłoda uderza o ciężarówke urywa kilka metalowych pręcików, blaszek i innego bliżej nie określonego materiału. I nie zapomnij o łancuchu. Sam chciałem zauważyć że ta kłoda powinna sie bardziej odbić, tak by muc rzeczywiście trafić w szybę jadącego za ciężarówką radiowozu. Narazie to wygląda tak, że kłoda trafi samochód w zderzak. Czyli coś nie tak z masą. Mam nadzieje że używasz do tego reactora :P.

Ogólnie bardzo ciekawe jest to czego sie podjąłeś i rzyczę powodzenia. Będę obserwował z ciekawością. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja jest oczywiscie w lekkim slow motion. Jesli chodzi o odpryski kory ta sa to particle do ktorych wiekszych bedzie dodana kora juz jako prosta geometria, wprowadze takze lekkie deformacje przy kontakcie z droga a takze inne detale w postaci lekkiego poruszania platforma.

 

Na DTM nie bylem a szkoda, napewno bardzo ciekawy byl ten wyklad. Sekwencje robil Digital Dimension calkiem dobry poziom reprezentuja, co do Reactor'a to nie ma czegos takiego w Maya, uzywam czegos podobnego zaimplementowanego w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie do krecenia to pewnie juz bedzie snieg hehe, jesli chodzi o kamere najprawdopodobniej bedzie to CANON ktory kosztowal nie wiecej niz 3000 PLN.

 

A mysleliscie juz jak podczepicie kamere do auta tak bardzo nisko? To chyba bedzie spory problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli macie jakiegoś vana do pozyczenia to mozna zamontowac kamere w bagażniku. No i oczywiscie na chwile uchylić klape w trakcie jazdy;) Rzecz jasna siebie i sprzet trzeba przymocować (na wszelki wypadek, hehe) do stałych elementow auta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności