Skocz do zawartości

Living dead: Fier Dierg


Pinionist

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowalem sie troche powalczyc. Podaruje sobie objasnianie, poniewaz glownym zalozeniem jest stworzyc cos nowego. Cos, co bedzie sie roznic od zombies, skeletons itp. Takie grzebanie we wlasnej wyobrazni. To tutaj to wczesny WiP, nawet swiatla mi sie nie chcialo ustawiac jeszcze.

 

bitwa_001.jpg

 

[Edited on 9-4-2003 by Tesaurus]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe.. Fajnie się zapowiada. Myśle, że sporo roboty czeka Cie przy texturach. Mam wrazenie, ze bedziesz musiał tam umieścić duzo masek i innych takich, które będą symulowały stary materiał. Ta postać może trochę za mięsista? Co myślisz, skoro ona nie żyje od setek lat, to chyba powinna być such jak gałązka?

Podoba mi się, w jaki sposób pokazałeś to... Hm, zdziwienie? To fajny pomysł, ale musisz go też dobrze ograć, bo twarz chyba winna być strasznie wysuszona...

 

Trzymam kciuki :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za slowa krytyki. Co do braku anatomizmu to odpowiem w ten sposob. Cala panna ma byc draperia (i nie tylko) potraktowana, wiec wtedy po prostu sie poprawi ew. bledy.

Gotham: mam nadzieje, ze przez ten modelik bedzie sie przebijac Klimat przez duze \'K\' [mruga], ale masz racje...troche trzeba bedzie poczekac, moze nawet do momentu, gdy zaczne ja teksturowac. Nie ułatwia to sprawy fakt, ze musze teraz troche przydziobac z historii sztuki, czas ta szkole skonczyc ostatecznie. Mimo wszystko, maly kroczek do przodu, pogmatwalem w sprawie draperii.

 

 

bitwa_002.jpg

 

[Edited on 8-4-2003 by Pinionist]

 

[Edited on 8-4-2003 by Pinionist]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update w tym tygodniu, tak mi sie wydaje ;). Poprawilem swiatelka, no i namieszalem w draperii..teraz przychodzi moment, gdzie bede staral sie rozwijac pomysl concepcyjnie, malujac w photoshopie. Troche sama panne meczylem, zaznaczylem pepek, biodra no i to tam na srodku :D

 

 

bitwa_003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie Ci to wychodzi. Ale ja nie mogę doczekać się już na textury :))

Zaczepiście wygląda to prześcieradło, tylko mam pytanie, czy ona (ta postać) ma na nogach jakieś buty na koturnie??? Tak to wygląda na lewej nodze, a na prawej zupełnie inaczej :|

 

No to lecimy z tym dalej... Trzymam kciuki :))

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Pavle!! Bardzo obiecujaco sie zaczyna :) Pomysl urzekajacy :) Ucieczka od ciezkich przekombinowanych istotek horroropodobnych w kierunku wyrafinowanej prostoty i subtelnosci. Postawilbym teraz na mozliwie jak najglebsza integracje cialka z tkanina ... Tkaniny z tkanka :) Teksturki niech spokojnie czakaja na dopieszczenie modelunku - nie daj sie poganiac OgOtayowi hehe - to diabelskie nasienie :) heehehe Co do koturny - fakt - moze warto by sie jej pozbyc ? Keep working! Kawalek drogi jeszcze do pokonania :)

 

pzdr

szymon

 

[Edited on 10-4-2003 by Kaszubas]

 

[Edited on 10-4-2003 by Kaszubas]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla wykonania tych fałd. Są bardzo realistyczne. A wogóle to cały model jest bardzo klimatyczny, oddziałujący na wyobraźnię. Ma się wrażenie jakby materiał przybierał określony kształt (mniej więcej jak T1000:)Nie trzeba nic poprawiać. Jestem ciekaw jakim modyfikatorem można uzyskać taki efekt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych modifikatorow. To bylo robione w XSI. No i recznie, polygonek po polygonku. :D.

 

PS: Uzywalem 3dsmax\'a latami, ale od paru miesiecy robie na XSI i musze przyznac, ze wrescie przestalem sie martwic pierdolami jak np ilosc polygonow, czy workflow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten program ma takie możliwości jakie widziałem w galerii na tej stronce, to nie do pomyślenia jest co teraz możesz zrobić zr swoim modelem. Już z góry zakładam że pracka będzie bardzo realistyczna, świetnie oświetlona i oteksturowana!![spox]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham, masz racje. Mialem na mysli to, ze po prostu ja nie mam takiego samozaparcia, zeby to robic w Maxie, ale widze, ze duzo sie zmienilo, chociazby w ostatnich miesiacach, pojawily sie fajne skrypty...ja po prostu uwielbiam workflow w XSI ktory mi pozwala sie bardziej skupic na samym modelu, niz na sprawach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draperia.... ladna... ale jak sie meczyles polygon po polygonie to zmarnowales duzo czasu. Identyczny efekt osigniesz w maxsie w przeciezgu godzin.... wystarczy quad patch z dzielnikiem 5x5 + edit mesh/soft selection/vertex i cala filozofi. Greetz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz..XSI ma wbudowany b. dobry symulator tkanin. Ale nie o to chodzi. Nie chodzilo o sam fakt, ze to ma byc tkanina, ale o to, ze ona ma byc w bardzo specificzny sposob ulozona. Anyway, nikomu nie zaszkodzi troche praktyki. Bez przesady, polygon po polygonie to ja dziekuje. Mam swoje sposoby, zrobienie tej draperii zajelo mi 2 wieczory po 3-4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sou :)

 

Pavle, jak by Ci tu napisać. No po prostu fajne. Widać, że długo myślisz nim postawisz każdy poly. Fajna robota.

Podobają mi się zdecydowane kształty tego gościa, jednocześnie wygląda dośc delikatnie.

 

Dobra, przestaję słodzić ;)

 

W dalszym ciągu nie wiem co jest ze stopami. Rozumię, że tam będą jakieś buty, ale na razie trochę się w tym gubię i generalnie nieco mi te \"koturny\" przeszkadają...

 

Siatka naprawdę superextra, mam tylko pytania - robisz poly to poly???

A możesz pokazać siatkę przed SubDiv???

 

O.k. Nie marudzę już więcej...

 

Aha - myślę, że jednak oczy można sobie darować. Teraz ma superklimat :)

 

Serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by OgOtaY

Sou :)

 

Pavle, jak by Ci tu napisać. No po prostu fajne. Widać, że długo myślisz nim postawisz każdy poly. Fajna robota.

Podobają mi się zdecydowane kształty tego gościa, jednocześnie wygląda dośc delikatnie.

 

 

Staram sie jak moge...czesto jest to kwestia przesuniecia jakiegos vertexa, moze dwoch doslownie o milimetr, i jest to cos...tak samo ze swiatlem...dzieki Bogu jest cos takiego jak interactive rendering w XSI, super sie oswietla, mozna tak godzinami jasnosci i inne parametry ustawiac...tak milimetr po milimetrze, az sie uzyska odpowiedni efekt.

 

 

W dalszym ciągu nie wiem co jest ze stopami. Rozumię, że tam będą jakieś buty, ale na razie trochę się w tym gubię i generalnie nieco mi te \"koturny\" przeszkadają...

 

 

Zrobie mu takie takie wlasnie buciorki, z tym, zeby bylo smieszniej, jeden jest wiekszy, drugi mniejszy...

 

Siatka naprawdę superextra, mam tylko pytania - robisz poly to poly???

A możesz pokazać siatkę przed SubDiv???

 

Tóż to jest siatka przed wygłądzeniem! ;)...tylko, ze linie sa takie ladnie wygladzone, ze powodu takowego, ze XSI interpoluje linie lowpoly, zostawiajac pomiedzy nimi schowane te dodatkowe. Modeluje uzywajac metod edgeline, edgering, extrude, bevel, slice, cut, weld, collapse...Czyli standardowo ;).

 

Aha - myślę, że jednak oczy można sobie darować. Teraz ma superklimat :)

 

A jednak zrobie oczy, zobaczysz, coz to za klimat bedzie :)

 

Serdeczności

 

[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności