Skocz do zawartości

bitwa niewypal


Gość paszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paszczak

heh, wszystko wskazuje na to ze najnowsza bitwa 3d, czyli animacja, to niewypal... zamiast przedluzac czas jej trwania(i tak nic to nie da) radzilbym ja anulowac, i zastapic inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie smutna prawda.

Ale czy to wina organizatorow, ze chcieli wprowadzic cos nowego? Nauczyc ludzi elementow riggu i animacji? Czy to organizatorzy powinni sie wstydzic, czy Ci, ktorzy sie poddali? Fakt, animacja nie jest dla wszystkich, ale podstawy riggu sa tak samo do nauczenia, jak modelowanie, czy rendering. Niestety, wieksza czesc uczestnikow nawet tego nie zrobila.

Ale to oczywiscie wina Adka, ze smial w ogole rzucic wyzwanie.

 

Tym bardziej smiesza mnie zgloszenia do bitwy evermotion w kategorii animacja :) Chociaz moze nagrody beda mialy jakas moc motywacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, za chwilę wykasują ten wątek

Mysle ze w oczach co niektorych takie posuniecie byloby "uciszaniem krytyki"

W sumie co najwyzej przyczepiłbym się, że ten dział nie jest miejscem na dyskusje, ale ponieważ temat bezpośrednio związany z bitwą, to może jednak zostawię go tutaj.

 

A co do tematu:

Cały czas uważam, że wprowadzenie animacji w tej edycji było dobrym posunięciem. Było to trakowane, jako pojedynczy eksperyment - być może tak zostanie, a może jeszcze do tematu się powróci, ale to kwestia do ustalenia w przyszłości.

 

Niższej frekwencji niż zwykle raczej się spodziewaliśmy. I tak uważam, że Ci którzy choćby próbowali podejść do konkursu, sporo się nauczyli. Co niektórzy pokazali na prawdę sporo włożonej pracy i efekt jest przyzwoity, więc to już sukces, jeśli brać pod uwagę - ile skończonych animacji jest prezentowanych na forum. Może właśnie dzięki tej edycji w przyszłości będzie ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spedzam po kilka godzin dziennie przy tej animacji... i nie mam zamiaru odpuscic... nawet zainwestowalem w wymiane karty graficznej aby szybciej i wygosniej mi sie pracowalo, bo juz mam dosyc zacinajacych i slimaczacych sie viewportow... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że inicjatywa z animacją jest ok; gdyby ni to, że czasu na wnikanie w animę nie mam za bardzo to sam bym stanął w szranki :) mało tego ... uważam, że raz na 2-3 bitwy 3d tematem powinna byc animacja; wtedy naprawdę by wszystko ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wszystko wskazuje na to ze najnowsza bitwa 3d, czyli animacja, to niewypal... zamiast przedluzac czas jej trwania(i tak nic to nie da) radzilbym ja anulowac, i zastapic inna...

nie myśl tylko o sobie, są osoby które chcą się sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie paszczak to nikt inny jak robczan ktory po raz kolejny chce na forum wprowadzic troszke zamieszania.

 

Co do Bitwy3D. Nie mozna powiedziec ze to niewypal. Bitwa z tego co mi wiadomo jeszcze trwa i ludzie pracuja nad swoimi animacjami wiec EOT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BITWA "ANIMACJA" to niewypał - ja nie biorę udziału - ale tylko ze względu braku czasu

 

CO CA BZDURA - wg. mnie to jedno z najciekawszych posucięć - a jesli kolega paszczak twierdzi że to niewypał z powodu tego że ludzie czują sie słabo w tym temacie to tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze to jest naprawdę świetne posucięcie - choćby i z tego powodu że większość biorących udział w bitkiwe po jej zakończeniu spokojnie powie - teraz w animie umiem dwa razy więcej.

 

pozdrawiam tych co więcej robią jak paplają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam, że bitwa 3d -animacja to trafiony pomysł. zaraz po ogłoszeniu tematu wiedziałem, że do niej przystąpię chociaż na starcie praktycznie nic nie umiałem w kwestii animacji. sporo sie nauczyłem i mam nadzieję że będą nastepne - bo ja już się deklaruję że wystartuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh napewno jest jedna z trudniejszych bitew ale czy niewypal napewno nie bo napewno dzieki niej wiele osob zmierzylo sie z animacja nawet jak nie pokarza tego na forum to przynajmniej lizna jej w domowym zaciszu, zdobeda nowe doswiadczenia i moze przy nastepnej bitwie "animacja" wezma w niej udzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mannn (Piotr) nie panikuj... żeby cokolwiek animować musiałem zarzucić wszystkie inne dziedziny maxa... To niestety widac po moich renderach ;)

Partition Flow to dla mnie blackmagic... nie mam żadnych pluginów do maxa oprócz Puppeta który czeka na rozkminienie. VRAY, BRAZIL, MENTAL, REACTOR to dla mnie tylko nazwy... (reactor też czeka na swojakolej ;)

Jedyne co potrafie w miare robić to jakies rzeczy LOWPOLY... wstyd sie przyznać, ale taka jest prawda :( Mam nadzieje ze chociaż animacja mi wychodzi ... dzięki tej bitwie mam nadzieje sie sprawdzić..... fak... zadołowałem :(

PS... na domiar złego maszyna mi tak pada przy animacji włosów, że spokojnie mam czas na czytanie forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności