Skocz do zawartości

Stonoga parametryczna-WIP


zimny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Taka moja stonoga,stworzona aby badać możliwości animacji parametrycznej w C4D.Właściwie jest to ćwiczenie z rigowania,chciałem znależć sposób jak uruchomić tego typu stwora nie spędzając nad nim za wiele czasu,co udało mi się w sumie-robiłem to ok.14h,dla mnie to szybko.

Animowana na kluczach jest tylko jedna noga,reszta jest automatyczna.Chodzi po ścieżce i po podłożu poligonalnym.

Sama scena i model są takie z grubsza,więc proszę zanadto się nie pastwić,interesował mnie głównie rig.

No.ale wszystke opinie mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To jest wij, nie stonoga. Też kiedyś tak myślałam.

 

Ale rusza się bardzo przyzwoicie. Możesz tak z grubsza wytłumaczyć jak zbudowałeś rig? Tzn. jak steruje się "offset" innych nóg?

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przypominać 22 ludziki idące gęsiego,niosące gruby kabel.Sam układ kości jest dla każdego segmentu niezależny,powiązane są tylko ekspresjami.Rozciągnięcie animacji jest w dwóch miejscach-główna kość("hip"-czy co tam wij ma) i w odniesieniu do nich nóżki.Załóżmy,że długość loopa(walkcycle) to 100%.Pierwszy "hip" jest wtedy na pozycji 0%,następny 5%,następny 10% itd.Nózki wtedy mają na pierwszej parze 75% i -75%,następne 70% i -70%,itd.Ten parametr z kolei zwrotnie zawiaduje rotacją i ruchem na osi Y "hipa".No i lekki random na wszystkim...

To taka jest bardziej księgowość niż animacja,ale w sumie o to chodziło,jakbym miał to ręcznie zrobić to bym oszalał chyba(44 nogi),a tak mam ledwo kilka sliderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności