Skocz do zawartości

Postac 3d: Lesnik :)


ftorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - wrzucam ostatniego swojego potwora - pierwsza texturka tabletem pyknieta :)

 

Model z dawnych czasow (jak ktos pamieta - sam model juz tu pokazywalem) - teraz go troche poprawilem dorzucilem troche trojkatow i juz. Ma on 2000 trojkatow, texturka ma 1024 na calosc.

 

Kijaszek jest osobno (texturka ma 512 - ale jakby miala 256 to by jej sie nic nie stalo :), ma on 200 trojkatow.

 

Model nie jest zrigowany - bo nie o to chodzilo - moze jak juz bede umial texturowac jako tako to sie wezme za nauke rigowania :)

 

Co do nazwy 'Lesnik' - z zalozenia to nie miala byc 'dziwna malpa' - w trakcie jego robienia powstal pomysl ktory moze poozniej zrealizuje (a w jakis sposob og tutaj zrealizowalem)- zeby to byl bardziej lesnik wlasnie, cos jak szaman, druid itp... jakies ozdoby, skoorzana torba na ramieniu, celtycki tatuaz na brzuszysku itp...

 

no nic - pozdrawiam i prosze o jakies rady tudziec c&c :)

 

ps. wiem wiem - model ma sporo bykow (glownie widoczne szwy) ale coz - nie od razu rzym zbudowano - nastepnym razem bede madrzejszy :)

 

pss. hehe wlasnie zauwazylem ze goryl jeszcze jakis tu jest :) - prawie rodzina :)

 

tro_1.jpg

tro_2.jpg

tro_3.jpg

tro_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

IMHO bardzo ładny. Idzie trochę w stronę stylizacji i nie robi mu to źle. To co bym zmienił to ostre krawędzie futra na przejściach w dłoń i stopę no i długość włosów, przez którą wychodzą "słoje" na tyłku. Może po skończeniu podbicie tonów trochę by pomogło ale to już czysta kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba.

 

Tylko bezpośrednie przejście z gołej skóry na futro wydaje się nie pasować, zrób to tak jak jest to rozwiązane na głowie, tylko z większym rozmachem ;).......... i będzie jeszcze lepiej (piszę, jeszcze, bo już jest dobrze :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - dzieki za komenty - w przyszlosci postaram sie lepiej :)

 

co do texturki - fakt - duzo jej brakuje - ale kurcze juz teraz wiem ze zrobienie dobrego futra na wiekszej powierzchni to nie przelewki... - ale juz mam kilka pomyslow jak to poprawic :) - wiec moze nastepnym razem bedzie lepiej :)

 

haliq - co to iscia na zywiol - to tez nie jest tak ze ja siadlem i w dwa dni wystukalem taka postac - zanim siadlem do modelowania - z tydzien chodzilem i myslalem jak by to zrobic - i w sumie to tak jakbym mial koncept - tylko ze w glowie :) - moze nawet nie koncept - ale jakies zarysy - i to bardziej niz graficzne zarysy - bardziej zarysy tego czym ta postac jest, gdzie 'mieszka', co robi, czy ma wrogow, czy jest slaba czy silna... - takie podejscie do 'konceptu' sprawia ze bardziej skupiasz sie na ogolnym wygladzie postaci niz na poszczegolnych elementach i powoduje ze postac poozniej jest bardziej spoojna i lepiej 'siedzi'

 

kurcze - ale sie uzewnetrznilem :) - mam nadzieje ze sie komus sprzyda :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz oblookalem ten watek :) Ftorek design (chyab ttak sie to pisze? :) ) jest spoko, ale jestem pewien ze z texturki mogl bys wiecej wycisnac (np. te skarpetki na nogach troszke sztucznie wygladaja ) ogolnie rzecz biorac to pewnie model nie ebdzie widoczny z tak bliska i nei ebdzie tego all widac ale pomeczyc bys go mogl troszke wiecej :), ja tez teraz bede futro malowal wiec obczaje jak trudo sie to robi :(

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności