Skocz do zawartości

ile za takie cuś ??


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no więc jest rola taka: mam kilka renderów (2 tylko pokaże w bardzo niskiej rozdzielczości) i nie wiem ile za takie cus wiziąść.

siedziałem nad tym niecały dzień (modeling + texturing + light) drugi dzień zajely obliczonka (razem 12 ujęć) i nei wiem jak to liczyć bo umówiłem sie na cene za projekt a nie od renderu. jakość moim zdaniem jest może przecientna ale klientowi pasuje zajedwabiście bo dla niego to jest szczyt mażeń (spodziewał sie czegoś gorszego) i mam problem bo nie wiem jak liczyć.

powiedzcie ile byście wzieli za taki projekcik bo naprawde nawet nie wiem od jakiej kwoty wyjsc czy zaczynać od 50 czy od 500 zeta.

z gory dzięki

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba na forum się schrzaniło z kolejnością postów.

 

Bierz tyle ile da- nikt nie poda Ci reguły. Zadarzyło mi się wziąść za 100 poligonów z teksturą 256 tyle co za animację do której musiałem namodelować łącznie ponad 2 mln poly- podejrzewam że wszyscy mają podobne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK -> taki mały half-OT (bo coś może wniesie do rozmowy); ok ale jak tą cenę ustalić, tzn chyba nie powiesz typowi: daj pan ile masz!, tylko jakoś to trzeba ustalać. Twoje oczekiwania to zawsze jak najwiecej, klienta jak najmniej, jak znaleźć ten złoty środek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostałem zlecenie na zrobienie sofy to wziąłem 1500 i powiedziałem papa :D

aha... mów klientowi że to bardzo ciężko idzie, powal go na kolana techniczną gatką w stylu: "pan wie... modelowanie polygonalne i zastosowana kaustyka z ustawioną kontrproporcją jasności, jak również skomplikowny mapping uniemożliwiają mi zakończenie prac o czasie jakim pan mówił..."

jeśli facet to laik to pokaż mu boxa z meshmoothem i powiedz że musiałeś go zamodelowć ręcznie bo inaczej to się nie da...

u mnie podziałało :D

 

----EDIT----

klient powiedział że to jest "boskie":

ja się pod tym nawet nie podpiszę :|

no ale cóż 1500 zl piechotą nie chodzi...

 

http://www.polik3d.webpark.pl/sofa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dobre tweety. takich klientow wszyscy kochaja najbardziej.

 

wiadomo, ze nie mozna za pare polygonow na krzyz zaspiewac pare tysiecy, ale najlepiej zarzucic jakas calkiem spora kwota, w granicach rozsadku oczywiscie. zejsc z cena na dol zawsze mozna, w druga strone to juz za bardzo nie dziala...

 

edit: tweety, bez obrazy, ale faktycznie musiales na leszcza trafic, ze dal za to 1,5 k pln ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - czy ten klient wrocil ? ;) czasami klient wydaje sie ułomny ale tak naprawde kto go wie co mysli naprawde ... czesto jest tak ze tracimy go juz w takiej formie ...

 

zejscie z ceny nie jest jakies tam straszne tym bardziej ze mamy wieksze szanse ze zglosie sie do nas ponownie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co was gryzie. Praca jest warta tyle ile ktoś za nią da- Tweety zahaczył dobrego klienta- pozostaje się tylko cieszyć. Jeśli klient jest zadowolony to wszystko jest ok. Popatrzcie na ceny niektórych modeli na Turbosquidzie (czy dowolnym innym serwisie tego typu) i porównajcie jakość- niektórzy ludzie z kiepskimi- naprawdę kiepskimi- modelami potrafią wołać straszne ceny i znajdują się frajerzy którzy za to płacą. Co do wymagań klientów i obniżania z ich powodu jakości prac- "wszyscy artyści to prostytutki" -jak się ktoś na to decyduje to nie ma co narzekać potem że za przeproszeniem dupa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus: znalazłem gościa poprzez znajomego grafika (potrzebował kogoś od 3D na wczoraj)

potem sam do mnie przyszedł i dał drugą ofertę.

Klicek: to był pierwszy i ostatni raz kiedy zrobiłem taki chłam i wziąłem za niego tyle kasy, potem miałem cos takiego jak wyrzuty sumienia ale skoro facet mówi "bosko" to co mam sie wtrącać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety powiem Ci tyle miales poprostu niewiarygodnego farta trafiajac na takiego klienta. Mi to tam w sumie wisi co sprzedajecie i za ile ale kwotra byla naprawde impresiw ;o

Z Predatorem dorwalismy klienta ktory chcial animke ok 1 min z 5 postaciami jak mu powiedzielismy 1000 zl to powiedzial ze nie ma takich pieniedzy i sie juz nie odezwal ;)

 

Dlatego jak mozesz to zdzieraj , ale prawde mowiac to pracki "nie powalaja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek ty znowu przeginasz w druga strone... 1 minuta animki z piecioma (!) postaciami za tysiac? chyba zapomniales jednego zera dodac (i ew. jeszcze pare innych cyferek pozamieniac...) no chyba ze te 'postacie' to odbijajace sie od sciany kulki... to wtedy spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no fakt ale ja bym tu nie dal czegos takiego bo jak facet zna sie na cg i moze znac ta stronke i zobaczy komety to za wiele ci nie da :) dlatego staram sie nie dawac na net do oceny jak cos mi sie zdarzy komus zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy mowicie? głupiego co sie niezna mozna oszukac a tego co cos wie to nie. to chyba naciaganie kogos i oszustwo? chcesz kase która ci sie nienalezy. (rozumiem ze to wyzej to z przymrózonym okiem było ;)

jacor: ustal sobie ile chcesz za godzine. policz sobie ile ci to zajeło i tyle weź zebys był zadowolony. jak nie to spadówa i olej goscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacimy tyle żeby nikt potem nie przyszedł i nie zapytał "a skąd pan masz na XYZ jak dochodów zero ?" Resztę sumiennie przepijamy. BTW- zawsze istnieje wyjście- można się w urzędzie zarejestrować jako prostytutka- one nie muszą płacić podatków a sprawdzić tego praktycznie się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze istnieje wyjście- można się w urzędzie zarejestrować jako prostytutka- one nie muszą płacić podatków a sprawdzić tego praktycznie się nie da.

upadlem ;)

 

Klicek ty znowu przeginasz w druga strone... 1 minuta animki z piecioma (!) postaciami za tysiac? chyba zapomniales jednego zera dodac (i ew. jeszcze pare innych cyferek pozamieniac...) no chyba ze te 'postacie' to odbijajace sie od sciany kulki... to wtedy spoko.

No coz mowie jak bylo. Postacie nie mialy byc powalajace , medpoly bez animacji twarzy itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękówka za odpis ale niestety gość dał 300 i powiedział że więcej nei ma i mnie postawił przed faktem dokonanym. no cóz nie nażekam bo naprawde nie ma się czym chwalić:D ale z tego co tu piszecie to mogłem się bić o jakieś 3000 heheheh;);););)

flash-> prawdopodobnie jak to napisze to zaszkodze sobie bo kilka innych osób bedzie mi fuche odbierac ale trudno - ja się zakręciłem koło ludzi z ASP większość to "artyści" i im niew głowie tworzenie na komputerze bo oni wola się gliną pobabrać:D:D:D

powodzenia z uczelniami:D

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności