Skocz do zawartości

Kaustyka


Lech

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie!

Prosze o pomoc - jak wykonać kaustykę w VRayu.

 

Próbowałem już renderowanie na standardowym materiale, na VRay Map, patrzyłem do helpa VRaya i nie mogę stworzyć kaustyki!!

 

Proszę o pomoc!! [pomocy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zeby uzyskac kaustyke trzeba miec bardzo silne zrodlo swiatla, jezeli jest za slabe, nic z tego nie bedzie. Mozesz na przyklad sprobowac ze swiatle, ktore ma multiplayer na 2000 do 10000 i decay na inverse square, albo z jasna mapa HDRI - przy mapach HDRI nie musisz wlaczac kaustyki w osobnej zakladce a tylko w zakladce z GI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieki powiadasz hmmm hehehh - dobra w vrayrender/system - lights ustawiasz caustyk na 1500 subdiv i energie na 100000

w render caustyk wlaczas multiply na 10 sercz na 1 fotons 1000 - liczysz raz zapisujac do pliku - nastepne rendery wykonujesz z pliku - mozesz zmieniac sercz radius i multipli do woli - proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Jarosowi i PENdzlowi (chyba dobrze odmieniłem) za rady.

PENdzel zrobiłem tak jak napisałeś.

Wstawiłem te parametry no i niestety nie mam nic. Użyłem materiału z biblioteki maxa Clear glass. Może tu jest problem. widziałem twoją szklaną kostkę przy okazji tematu szkło w Vray\'u. No cóż dla mnie to na razie nieosiągalne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki!!![piwo]

Zaczynam łapać o co chodzi - faktycznie rzecz w materiałach.

PENdzel chcesz mnie dobić??? Musiałem iść do sąsiada piętro niżej po szczękę (bo tak mi opadła):D

Co do tutoriali to fakt, że przelatuję je po łebkach a to dlatego, że jestem na modemie i \"księgowy\" wali mnie po łbie... i kieszeni :(

A przy okazji jak pozbywacie się znaku VRay i tych drobnych napisów Vray, Vray, Vray...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności