Skocz do zawartości

[wnętrza] WIP - Pierwsza wizualizacja - porada


rzuq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - jakis czas temu stanelo przede mna zadanie stworzenia wizualizacji jednego obiektu. Przedtem nie mialem stycznosci z tego typu pracami i chcialbym sie do Was zwrocic o pomoc gdyz jeszcze mam troche czasu a chcialbym jednak cos z tego wycisnac.

 

Ponizej odsylam przykladowe rendery. Ma to byc animacja z klatka o wielkosci 550x350 wiec wiele niedorobek zniknie. Jak widac jeszcze mam sporo do nadrobienia z teksturami, swiatla tez nieco leza - moze i by prace szly nieco szybciej gdyby nie problem chyba zasadniczy...

 

Projekt powstaje w maxie 6 przy uzyciu radiosity, jak sie okazalo nieco sie z tym przejechalem. Klatki ktore widzicie renderuja sie okolo 4 godzin. Klatka 550x350 to jakies 40 min. W net renderze przy 4 athlonach 1.7-2.0 idzie to nieco szybciej. I bylo by dobrze gdybym na tym mial poprzestac. Ale rozbudowa nadal trwa. Po dodaniu 95% radiosity solution (blisko 2h) i meshingu na poziomie 50 wielkosc pliku wzrasta do 400 mb i przestaje byc zjadliwy dla kompow ponizej 786 ramu.

 

W panelu Adv. Lighting uzywam render direct ill. z regather indirect ill. przy rays per sample (dla malej klatki) 50.

 

Wszystkie drobne obiekty wylaczone sa spod meshingu.

 

W jaki sposob nieco zoptymalizowac scene? Przyspieszyc calosc... zmienic renderera?

 

z drugiej strony bylbym wdzieczny za jakiekolwiek komentarze odnosnie formy... jak mowie to moj pierwszy projekt i pewnie o wielu rzeczach nie wiem i wielu nie widze.

 

Z gory dzieki

 

rzuq

 

salon.jpg

 

smart10002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O! Sosnowiecki salon Merca:) W dodatku wygląda lepiej na Twojej Vizce niż w rzeczywistości - usrali ściany jakimiś abstrakcjami nie wiem po co - szare i czyste są ładniejsze i neutralne moim zdaniem...

Po co im animka wizualizacji - przecież to już stoi i działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz MareG - jest to rodzaj przetarcia w mojej nowej robocie. Jakims cudem sie tu znalazlem i mam udowodnic ze sie do czegos nadaje. Miejmy nadzieje ;]

 

... a powracajac do pracy - w jaki sposob moge stworzyc glow wokol miejsc na ktore pada ostry slup swiatla? (uzywam scanline'a oraz radiosity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to glupio zabrzmi, ale probowales renderowac to bez regatheringu? zmniejszyc tylko meshing i sprobowac? - byloby z 5-10 razy szybciej... przeciez w animce nie musi byc tak "czysto" nie bedzie widac... ale moge sie mylic

 

pozdr miki(boba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten sposob robie wersje probna - jak wspominalem jest to moj pierwszy projekt (bez regatheringu wychodza niedoskonalosci siatki). Zreszta nie moge sobie pozwolic na takie "niewidoczne" braki - i tak to ktos przejrzy klatka po klatce i zrobi brzydka maze tlustym palcem na monitorze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ;) "(bez regatheringu wychodza niedoskonalosci siatki)" no to fakt - ale moze szybciej bedzie wymodelowac jeszcze raz scenke w taki sposob zeby siateczka byla ok pod kątem radiosity? a wtedy to juz to nawet casem wychodzi bez regatheringu... hmm?? no albo bym obnizym moze jeszcze "rays per sample "

 

pozdrawiam miki (boba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności