Skocz do zawartości

"the knights"- animacja 'klatka po klatce'


skow

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nie jestem pewien czy moge dodac tutaj taki temat, gdyz nie bedzie to animacja wykonana w zadnym programie do grafiki 3d, wiec jezeli nie, to prosze medoratora o skasowanie topiku...

 

przygotowuje sie do stworzenia animacji sposobem 'klatka po klatce'... bedzie to krotki film przedstawiajacy dwa motywy: gre w szachy i walke rycerzy... kazdy ruch na szachownicy bedzie mial odpowiednika w plenerze (walka dwoch rycerzy jak sie mozna domyslic)... przesuwanie sie pionkow i innych obiektow statycznych mam zamiar zaanimowac robiac zdjecia poszczegolnym przedmiotom odrobine zmieniajac ich polozenie za kazdym razem... walke dwoch ludzi chce przedstawic w ten sam sposob, zapewniajac tym samym spojnosc calego filmu... dodatkowo kazda klatka zostanie przerobiona w film rysunkowy...

 

do rzeczy: znacie moze jakies tajniki tej metody? moglibyscie sie podzielic jakimis cennymi uwagami/ kruczkami? wiadomo, ze im krotsze klatki i mniejsze przesuniecie filmowanego obiektu tym ruch bedzie plynniejszy, macie jakies inne wkazowki, pomysly? z gory wielkie dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

asblaze- w dziecinstwie robilem podobne animacje o bardzo dlugich klatkach zwykla kamera analogowa, wlaczajac i 'szybko' wylaczajac REC i bardzo mi sie to podobalo... teraz jedna klatka bedzie miala miedzy 0.5sek, a 0.15sek jesli sie nie myle, a dodam, ze nie chodzi mi o uzskanie efektu plynnego ruchu! wzialbym wtedy kamere cyfrowa, efekt 'skakania' filmu czy jak to tam nazwac, jest zamierzony... co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze podejme ten trud, gdyz samo krecenie bedzie nielada zabawa (walka dwoch polnagich rycerzy zima w lesie, nad woda, na polanie, hehe)... w dodatku z tym miesiacem to chyba troche przesadziles, wiadomo, ze to pracochlonne, ale jesli wszystko jest dobrze zaplanowane i zoorganizowane, a jest, to zrobie to w dwa weekendy (jeden krecenie, drugi skladanie), zaczynam w ta sobote... a dlaczego uwazasz, ze efekt jest mizerny? napisz cos wiecej... pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię tego typu filmiki, gdy rusza się coś, co normalnie jest martwe

np. jeżdżące po ulicy kszesło z kolesiem trzymającym kierownicę! haha :) teraz mi do głowy przyszło.. wtedy to by mogło... ale tak... hmmm... obawiam się że animowanie czegoś, co rusza się płynnie ze swej natury i wymuszanie skokowej animacji poklatkowej brzmi trochę jak sztuka dla sztuk... bo chcesz żeby skakało i już. Rozumiem fascynację z dzieciństwa... itp.

Nie zniechęcam Cię. Wręcz przeciwnie. Ta technika jest potężna. A twój filmik będzie na pewno wartościowym doświadczeniem.

Tylko na przyszłość pamiętaj, że to, jaką technikę wybieramy nie jest obojętne i przypadkowe (pionki owszem - jak najbardziej poklatkowo - a ludzie rozumiem, że tylko po to, aby film był spójny - i dlatego jestem za... do dzieła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze dodac, ze efekt skakania postaci zywych nie zostanie stworzony tylko dlatego, aby uzyskac spojnosc filmu... ma to rowniez nadac specyficzny klimat calej animacji, ktora prawdopodobnie zostanie dodakotwo lekko postarzona i raczej nie bedzie w full RGB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, daje link to tego co zrobilem w sobote... jest to narazie jedynie motyw szachow, wszystko bedzie przeplatane tak jak pisalem wyzej, wiec bedzie wiecej dynamiki... calosc zostanie w dodatku na pewno poprawiona, przejscia nie beda dokladnie takie, dojdzie intro, outro, napisy oczywiscie na tle tego ognia, bieg rycerza, walki, itd, itd... zreszta wszystko jakos pokrotkce przedstawilem na poczatku tej wersji...

 

the knights 30%.wmv- http://www.skow.lh.pl/others/knights-v01.wmv

 

uwaga, plik zajmuje 8.89mb...

czekam na wasze opinie...

 

aha, animacja, jak i opisy znajduja sie rowniez na stronie http://www.skow.lh.pl/others/knights.htm... jesli wolicie sciagnac .rar'a i odbejrzec z dysku to zapraszam tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.widziałem animke i powiem tobie że na serio średnia jest.ogień tylko mi pasuje..powinno byc wiecej klatek.jeszcze raz tyle..jak chcesz zrobić animację szachowych bitew to najpierw pograj w grę "battle chess" -> jeszcze na komputerach AMIGA to była moja ulubiona gra a najchętniej patrzyłem na walki rycerzy..te wszystkie czassssszki i te trupy..ta krew pionkowa...wypaśna gierka amigowa.

POLECAM.tutaj link mozna zaciąć z sieci!

 

http://klasyka.do.pl/gry/14

http://klasyka.do.pl/gry/469

http://klasyka.do.pl/gry/204

 

powodzenia rycerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, szachy sa do poprawnia, narazie nabieramy doswiadczenia, np pionki przesuwajac sie powinny dodatkowo obracac sie, wtedy przeuniecie jest bardziej realne... niektore klatki sa poza tym nieostre i powinno ich byc 2x tyle... wszystko poprawimy, jeszcze jakies uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności