Skocz do zawartości

Free modeling - NURBS


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dla oswojenia się z NURBSami dobrze jest czasami wymodelować coś mniej pracochłonnego niż samochód, a więc zachęcam wszystkich do modelowania rzeczy, które znajdą się w zasięgu wzroku i umieszczania screenów ukończonych prac w tym topicu, na dobry początek zamieszczam śrubokręt :)

 

srub_01.gif

 

srub_01s.gif

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oj panie :) wzielo was na speedy, bardzo dobrze :)

Srubokrecik fajny , ale jak jeszcze kiedys bedziesz robic cos takiego to moze bardziej lagodne krawedzie na koncach i kobach zelastwa ;)

 

ps. nie lepiej wrzucac wszystkie speedy do jednego watku ? i wreszcie go przykleic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mysle ze bedziee ciekawie :) choc ja i speed to raczej pomylka ale zrobilem cos co trzymalem w dloni gdy to zobaczylem i tak juz zostalo :)

wiec krotka statystyka tego modelu.

czas na wykonanie ok 90min.

5 polysurfów skladajacych sie ze razem ze 143 surfaców

 

a oto i ona

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest pierwsza czesc umeblowania pokoju :) a dokladniej podelement czyli moja niezawodna najlepsza tonsilowska wysokotonowka GDWT 9/70 120w.

czas jakies 2h gdzie z 0.5h na liczenie filletów haha. a przynajmniej teraz widze jeden gląd cholera szczebelki na kubie nie w tym miejscu ehhhh :D.

aq sorki za jakos mesha ale niechce mi sie specjalnie ustawiac mesha pod model...

 

tonsilgdwt1.jpg

 

tonsilgdwt2.jpg

 

gdwt1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo moze prosto ujmujjac jest to mozliwe modelujac cos z czym w ploly gnebil bys sie dobrych pare dni zeby osiagnac podobny efekt. ale tak naprawde bardziej ten watek mozna potraktowac jako pokazanie modelu na ktorego wsumie nie oplaca sie tworzyc wipa czy w galerii bo w ten sposob mozna w ciagu dnia zawalic cala strone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku - chodzi mi o to, że urok speedmodellingu w poly polega na odpuszczeniu sobie dokladnych wymiarow, przemieszczania vertexow z dokładnością co do 1 pixela, praktycznie cała pracka powstaje w widoku perspective. A nurbsy zawsze mają sobie coś z wykonywania pomiarów suwmiarką ;)

 

A sens tego topicu widzę i uważam go za całkiem dobry pomysł. Może sam coś dorzuce jak znajde troche czasu... kto wie, kto wie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah bardzo udany watek :) jakis czas temu tez tak dla rozgrzewki zrobilem srubokret (poczatkowo krzyzak ale zmienilem na plaski bo mi sie swiatlo brzydko odbijalo)

 

czas pracy : 10-15 minut (z renderem)

model + wave na raczce ... (wyglada marnie ale nie chcialo mi sie juz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i drugi szybki model zrobiony ktoregos dnia z niecheci do pracy nad modelem ktory wtedy dlubalem :)

 

czas pracy : ok. pol godziny ... do 40 minut (glownie przez liczenie tego :)

zadnych sztuczek bumpow itp ... sam model +prosty material

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko zeby niebylo ja mam taką samą tylko ze nie w 1:40 ale ledwo jakos 7h ciezko okreslic nie robile z zegarkiem w ręce a ze jeszcze ucze sie ST to dlatego tak wolno za czesto musze sie cofac :D. a wszystkie filleciki na G2 i zato kocham ST...

 

--edit--

a ona jeszcze nie jest skonczona bo brakuje jej znaczka na kapslu bede nad tym pracowac :) jeszcze

 

windrim1.jpg

windrim2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No ja też se coś wystrugałem w Rhino. Może nie jest to speed modeling, bowiem rzeźbiłem model chyba z dobre 6 godzin, ale co tam hehee ;P Oto "rendery" hehe;) :

http://members.lycos.co.uk/triplex321/tel/1.jpg

http://members.lycos.co.uk/triplex321/tel/2.jpg

http://members.lycos.co.uk/triplex321/tel/3.jpg

http://members.lycos.co.uk/triplex321/tel/5.jpg

http://members.lycos.co.uk/triplex321/tel/6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu się doczekałem Tomur, już myslałem, że nie wpadniesz ;) jak możesz to pokaż siateczkę i kawałek interface Catii, jestem ciekaw jak to wygląda :)

 

pozdrawiam

 

P.S. TripleX, tak szczegółowo wymodelowanego telefonu jeszcze nie widziałem, czekam na więcej takich modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo moze prosto ujmujjac jest to mozliwe modelujac cos z czym w ploly gnebil bys sie dobrych pare dni zeby osiagnac podobny efekt.

 

jeszcze nie zobaczylem tu takiego modelu.

 

Pozatym bardzo fajny watek niestety nie mam rhino a bym moze sie sprobowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, na siateczkę tu głównie czekamy ;) poza tym nikt nie mówił, że to mają być speedy, po prostu jakieś tam obiekty, na które nie ma sensu zakładać osobnej galerii za to którymi mozna się pochwalić w tym wątku :) przy okazji robi się tu mały zbiór siatek NURBSowych, które na pewno wielu początkującym się przydadzą

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pracka na szybko i moze mnie zmobilizuje do wymodelowania kiedyś tego, do czego powinno być przyczepione :)

 

Jest to metalowa podstawka pod strzałę do łuku wyczynowego.

 

 

P.S. Jeśli ktoś kiedyś by miał pytania co do łuków lub łucznictwa wyczynowego (takie jak na ilimpiadzie) to śmiało walić do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności