Skocz do zawartości

Mental vs VRay vs ....


Rekomendowane odpowiedzi

siema. od pewnego czasu sledze opinie nt. rendererow dla 3dsmax. moje wrazenie jest takie ze gro osob preferuje vray. ja zaczynalem od light tracera w scanline i potem nagly skok do mental ray'a. by zachowac pelen obiektywizm sprobowalem vraya free (wersja bodajze ostatnia). i tu zdziwienie. zero rozeznania a render wyszedl na akceptowalnym poziomie - co wiecej mimo dluzszej znajomosci z mentalem w zalozonej testowej atmosferze uciekajacego czasu (wyobrazcie sobie tzw. deadline projektowy:)) nie udalo mi sie uzyskac podobnego efektu. porownanie w jpg.

jezeli ktos chce sam sprobowac i odpowiednio ustawic/zoptymalizowac mentala/vraya/etc dolaczam scenke - pliz zmieniajcie swiatla ustawienia itp ale zachowujac uniwersalnosc tj. zeby przejscie z jednego renderera nie nioslo ze soba zmieniania rodzaju swiatel/cieni itp.

to troche podobne do 'interior light contest' , he?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

26 min dla takiej sceny ? :) zzzzzzzzzzzzaaaaaaaaa dlugo :]
i tak krocej niz mental i to o 10 min :)

ja w takim razie zapytam jeszcze jak bardzo "okrojona" jest wersja free vray'a w porowananiu z full'em ? mental daje mnostwo mozliwosci ustawien, czy pojawiaja sie tez takowe w pelnej wersji vray'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, ze jak się dobrze ustawi mentala to renderuje szybko i efekt jest swietny, nie wiem co ty tam dałeś do tej scenki ale jak bede miał chwilke to się troche pobawie samym mentalem bo vraya nei mam zamiaru ściągać/dogrywać/używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pierszy rzut oka widze roznice jakosciowa we wszystkich 3 scenkach, ta pierwsza jest najladniesza ale wyglada jakby bylo bez aa, ta 3 niedozniesienia kompletnie pod wzgledem jakosciwoym scanline lepszy o wiele =] a ta 2 srednia jakosc i czas dluuugi troche te porownania moim zdaniem i tak sensu niemaja ale pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pierszy rzut oka widze roznice jakosciowa we wszystkich 3 scenkach

jestem pelen podziwu dla Twej wnikliwosci :) sceny zostaly tutaj pokazane wlasnie dlatego, ze TAK BARDZO SIE ROZNIA JAKOSCIA :) mimo tego, iz przy mentalu bylo mocno kombinowane z ustawami a przy vray'u zastosowane domyslne, efekt jest tak bardzo widoczny (na korzysc vray'a)

autorowi chyba chodzi tutaj o przekonanie sie do nowego renderera, wiec stad prosba do osob go uzywajacych o pokazanie jego mozliwosci na tak prostej scenie

czasem wystarczy przeczytac tekst ze zrozumieniem ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności