Skocz do zawartości

Living Dead: Męczennik (ukończony)


MareG

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec i ja postanowilem przystapic do bitwy, choc z wolnym czasem krucho, jednak bede sie staral doprowadzic do jako-takiego konca moja prace.

Koncepcja męczennika - ukrzyzowanego i spetanego \"zywymi\" wiezami, ktore pochlaniaja jego cialo zrodzila sie kilka miesiecy temu, jednak dotad istniala jedynie w mojej glowie i czesciowo na papierze.

Hmm temat chyba sie nadaje?

Tak mniej wiecej sobie to wobrazam:

(sorry za taki kiepski obrazek - liczy sie ogolna wizja...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vitam.

Widze ze goraczka Bitwy ogarnia coraz wiecej osob... to dobrze...

 

Pomysl jest gut, obrazek tez jest gut (przynajmniej mi sie podoba)...

Czekam z niecierpliwoscia na postepy pracy.

 

Tak wiec : vitam na bitwie i zycze powodzenia!

 

(oczywiscie koncowa pracka bedzie na finalRenderze, mam nadzieje ;))

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No głowiszcze wstepnie juz gotowe, nie zamierzam bardziej brnac w detale bo nie bedzie zadnego bezposredniego zblizenia na glowe.

to mesh:

 

1mesh.jpg

 

i render z probna teksturka, jego twarz bedzie taka, brudna poobijana, obsiniaczona - bedzie bardzo cierpial:

 

1render.jpg

 

ciag dalszy juz jutro...

pozdr

Marek

 

P.S.

koncowy render o ile zdaze, bedzie oczywiscie w fR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec wiekszosc dnia spedzilem dzis przy kompie, w tle non-stop leci najnowszy album grupy Astral Projection, ktorego cudowne elektroniczne dzwieki wprawiaja mnnie we wspanialy nastroj i ochote do kontynuacji mojej bitwy...

Dzisiaj kolejne postepy: wymienilem oczka na nowe i dodalem wlosy. Wlosy takie wlasnie beda - w fazie przemiany w \"zywe więzy\" ktorymi omotlany jest ten moj nieszczesnik ;)

W teksturach twarzy chyba juz nie wiele sie nie zmieni - to jeszcze zalezy od koncowej kompozycji sceny i oswietlenia itd.

Ponizej mesh z wloskami:

 

3_head-wire.gif

 

i koncowy render glowki:

 

3_head-tex.jpg

 

No i czas rozpoczac prace nad reszta ciala, przyjalem ze bedzie on dosc dobrze zbudowny - na razie powstala \"klata\" :)

 

2body1.jpg

 

i jeszcze w trybie NURMS:

 

2body2.jpg

 

- hehe tam w tle to oczywiscie ja jestem :D

 

c.d. n.

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili przerwy w pracy nad cialem mojego meczennika, zrobilem tylna czesc krzyza z wiezow, bylo z tym troche zabawy dlatego prace tocza sie na trzech niezaleznych scenach, a ta z wiezami zajmuje na razie 62 mega, siatek nie zamiescilem bo wlasciwie poza platanina \"galazek\" nic tam konkretnego nie widac:)

Wiec zamieszczam probny render z dodanym tłem (wiem wiem - regulamin)... Ale moze daloby sie jakos przewalczyc symboliczne tlo wlasnie w podobnym klimacie? I tu pytanie do Moderatorow bitwy! ?

 

3_wiezy-tex.jpg

 

c.d. n.

pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie.

 

Wszystkie modele mają spójny charakter więc jest ok. A tło może być obrazem 2D o prostej budowie... Tu też jest OK. Więc o co chodzi?

 

 

A co do pracy to roślinka-krzyż mi się podoba w całości.

 

A w reszcie modele są bardzo fajne. A tekstury Feeeee.....

 

Szczególnie skóra z amputowaną łojowością... Czy jak to nazwać... Wiesz no wygląda jak kamień :\\. Ale to może być jeszcze bardzo ok., zważywszy scenę... Ale oczy zupełnie mi się nie podobają... W takiej postaci możesz sobie zupełnie z nimi zaszaleć!!!

 

Ja osobiście widzę tu bardzo mocne odniesienie do religii katolickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

Odpowiadając na pytanie.

 

Wszystkie modele mają spójny charakter więc jest ok. A tło może być obrazem 2D o prostej budowie... Tu też jest OK. Więc o co chodzi?

 

Dzieki Gotham! wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo - skoro moze byc to swietnie! :)

 

Tekstury twarzy i wlosow napewno poprawie, wiecie tak to juz jest w mojej naturze - jak mam dzien do modelowania to nie powinienem sie zabierac za teksturowanie :) Najlepsze tekstury powstaja, gdy zaczynam je robic od poczatku dnia (ok. 7 rano) wtedy zasiadam do kompa z czystym umyslem...

 

c.d.n.

 

pozdr

 

P.S.

a to rozmycie tekstur to dodany DOF :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model klaty...prawie wygląda jak moja własna...troszke biceps jest nie naturalny...za dużo tam wgłębień...a i mięśni nóg można się czpnąć...nieźnego zaokrąglenia przy kolanie...ale klata to majster psztyk :D .:ReSpEcT:. :D pozdrawiam...o włosach na klacie nie zapomnij :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle napakowany ten męczennik :) - przypomina mi to scenę z Conan\'a Barbarzyńcy jak go do drzewa przykuli :D

 

ale Pablo ma rację co do oczu - popatrz na stronę WildEyes albo EvilEyes tam są szkła kontaktowe koloryzujące i stanowią doskonały materiał na teksturę lub do jej budowania....

 

natomiast skóra i włosy - popieram Gothama - pracuj nad teksturą...

 

powodzenia [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się taki paker man podoba. Jest w tym coś dzikiego, lekka dawka erotyzmu i zarazem klimat jakby z pola bitwy, tzn ciało wojownika z prawdziwego zdarzenia. Jedyne do czego mógłbym się doczepić to troszkę za krótkie ręce i penis jest zablisko pępka, on musi mieć trochę miejsca na majtki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszo-majowy update!

No nareszcie cos ruszylo, bo ostatno sie opiepszalem przy pracach nad moja bitwa :D

Przedstawiam ostatni render zblizenia glowy juz z reszta ciala!

Jeszcze dzis zamieszcze render calego ciala - w docelowym (mam nadzieje) kadrze

(a teraz spadam na rowerek...)

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David: tak, textura ciala nie ma tak wyraznego detalu, poniewaz calosc bedzie pokazana z pewnej odleglosci, nawet wiekszej niz ponizszy render.

A tak prezentuje sie cale cialo - zrezygnowalem z pokazania kompletnych konczyn, poniewaz zostaly one czesciowo pochloniete przez wiezy, ktore beda calkowicie opasaly cialo i pochlanialy je powoli. Potworny bol jaki temu towarzyszy powoduje maksymalne napiecie miesni... Grymas na twarzy jasno mowi ze jego los jest juz przesadzony, mimo iz cialo jeszcze probuje walczyc, jego dusza juz sie poddala i czeka na......

Przeswietlilem troche scene, zeby podkreslic budowe sylwetki, moze nawet za bardzo, ale do koncowego oswietlenia jeszcze daleko...

Mam nadzieje ze w najblizszych wolnych dniach, uda mi sie zrobic fragment podloza + krzyz z wiezow, w ktore skrepowane jest cale cialo. I jakos to zaczac skladac do kupy :)

c.d.n.

 

P.S.

sorry ze nie ocenzurowalem, wcale nie mialem takiego zamiaru... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no niezle to wyglada !! Zwlaszcza podobaja mi sie te przejscia konczyn na te galezie [piwo]

Nie pasuje mi to \"cierpienie\" na jego twarzy, wyglada jakby byl zdzowiony tym wszystkim co mu sie przytrafilo:P Domyslam sie ze jeszcze nie pracowales nad mimika twarzy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skóra na klacie sprawia wrażenie jakby koles byl z papieru, co do tej na twarzy to juz sie inni wypowiadali. zgadzam sie z gothamem co do doniesienia do religii chrześcijańskie- mam takie samo wrażenie. co do modeliku to mże niecgh glowa zwiska- taka faza juz pół martwa, kiedy koleś za kilka minum wyzionie ducha, albo juz wyzionął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: nie chce sie czepiac ani byc zlosliwym, ale jakis czas temu (miesiac, moze 2 temu) widzialem taki model na WIP\'ie, tylko bez tekstur i bez glowy... dokladnie ta sama idea... nawet wykonanie baaaardzo zblizone... i chyba nawet autor ten sam :D

 

MareG, to byla Twoja praca?

(pytam tylko z ciekawosci...)

 

pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj glownie meczylem i poprawialem material tylnych wiezow - jesli na waszych monitorach tak samo malo widac, to dobrze - tak mam zamiar pokazac wlasnie ten krzyz, wtapiajacy sie w delikatny baczek.

[render po kliknieciu na link, bo to dosc duzy pic]

 

http://mareg.adns.pl/bitwa3/4_wiezy-final.jpg

 

 

 

Nastepnie zabralem sie za oplatanie ciala glownymi wiezami. Dzis brnalem glownie w detale, bo ogolny zarys prowadzenia wiezow mialem juz przygotowany wczesniej. Tak to wyglada w viewportach oraz w probnym renderze bez tekstur.

 

 

2_cross.jpg

 

2_crossrend.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie, pięknie.. inspirujące. Dwie uwagi:

1. łącznia mięśni są trochę zbyt kanciaste (szczególnie na nogach), wygląda jakby był mocno odwodniony. Jeśli taki miał być, to fajnie by było gdybyś nie zapomniał o żyłach na mięśniach charakterystycznych dla odwodnionych typów

2. może byś dodał kilka pnączy/lian swobodnie zwisających, szczególnie z ramion, zdaje się że w naturze coś takiego ma miejsce, nie wszystkie się okręcają.

Tak czy inaczej rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki staram sie! :)

hehe penis niech sobie bedzie - przynajmniej jest troche szokujaco - ponad utarte kanony ten tego... :P

ThreeD: zylki postaram sie bardziej uwydatnic, ewentualnie zalagodze te miesnie... A pomysl ze zwisajacymi lianami bardzo mi sie podoba!!! Moze nie beda to liany tylko cos jak slina/wydzielina z tych oplatajacych wiezow! SuperB - jutro moze cos nowego pokaze...

boms: tak to byl moj bardzo wczesny WIP, niestety przerwalem prace nad tamta kompozycja. To co widac w bitwie, jest w pewnym sensie kontynuacja tamtej pracy, owszem zapozyczylem pare rzeczy aby je przerobic na cele nowego projektu, stad pewne podobienstwo :)

 

a teraz juz koncze bo szykuje mi sie (niespodziewana) imprezka wieczorna hehe [piwo]

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie czytałem wszystkisch postów więc może się powtarzam ale:

nie czuję przestrzeni, mam wrażenie jakby kto¶ postawił tablicę z tłem, pstrykn±ł fotkę i sobie poszedł.

Kto¶ to już chyba pisał, twarz nie pasuje (mi) do reszty ciała. Wpierw na moim monitorze zobaczyłem twarz ([lol] fajny mam monitor, co nie), potem t± napakowan± klatę z \"odnóżami\" i poczułem, że mój stereotypowy umysł nie jest w stanie poł±czyć takiej \"wrażliwej\" twarzy z mię¶niami poniżej (które powszechnie kojarz± się z nieco innymi panami). Ta twarz budzi jak±¶ lito¶ć i żal a ta klata (klata, bary i ręce szczególnie, a tak szczególnie ręce i bary :) ) co¶ przeciwnego (mówię tu znaczeniu społecznym- co oczywi¶nie nie znaczy, że każdy kto ma mię¶nie jak u \"twojego człowieka\" musi być łobuzem, bić niewinnych ludzi i jechać na sterydach-w to ostatnie najtrudniej mi uwierzyć). Chodzi mi o to, że nie wiem co mam my¶leć, czy: dobrze kto¶ mu wkopał (a jednak sprawiedliwo¶ć istnieje), czy może powinno być mi go żal. Wydaje mi się, że takie pomieszanie tego i tego szkodzi \"czysto¶ci\" i wyrazowi artystycznemu pracy.

Je¶li chodzi o moje sugestie to pokazałbym Go na skraju wyczerpania, napięte mię¶nie (tzn. takie jak s± teraz), twarz wygięta w grymasie, otwarte usta, pusty wzrok (po prostu jak go zaraz nie dobij± to mu mię¶nie pękn±) albo inaczej: mięsnie s± już zmęczone utrzymywaniem ciała, wzrok skierowany do w niebo (takie co¶, że żyje choć już nie ma siły, chciałby już umrzeć ale z jakiego¶ powodu, co¶ mu nie pozwala umrzeć, to drzewo dostarcza mu energi nie zbędnej do życia.

Na tym kończę, zrobisz jak chcesz, to Twoje życie [soczek][dresik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada moj \"regulaminowy\" fragment podloza :) Nie wiem czy jasnosc i nasycenie barw jest odpowiednia bo tak mi teraz wali slonce przez okno ze nawet zaluzje niewiele oslabiaja :(

Ma byc dosc kontrastowo i ponuro. Render byl przez Region stad ta pozioma kreska :P

 

tyle na dzisiaj

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jest wygrana:D gratulacje talentu nie powiem stary ta praca juz wyglada super a ty ja jeszcze ulepszasz za jest nie do pobicia:D:D powodzenia zycze ci wygranej bo masz najlepsza prace

[piwo][piwo][boje się]:o:o[boje się]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna praca inna od wszystkich i pieknie wymodelowany meczennik ze wszystkimi sczegolami ;)

piekna praca ma klimat bolu .. no nie pisz wiecej bo jescze wiersz stworze i mnie kto opieprzy ...

piekne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za komentarze, staram sie jak moge, czasem pol dnia nic nie wychodzi, wiec wqur... wypadam na pare godzin na rowerek \"poszalec\" - jak wracam z nowymi silami to zaraz wszystko udaje sie tak jak planowalem:)

A co dzisiaj:

Powoli trzeba zaczac sklejac calosc do kupy. Dzis zakonczylem ostatni etap edycji na niezaleznej scenie (trzeciej). Tak wygladaja wiezy glownego krzyza wraz z podlozem. Calosc pewnie ulegnie jeszcze jakims zmiana \"detalicznym\" podczas finalowej kompozycji... Tlo jest symboliczne, zamierzam sie wybrac z aparatem na poszukiwania odpowiedniego ukladu wzburzonych chmur, ktore pozniej wstawie jako baczek po uprzedniej przerobce w szopie.

Scenka ma nieco ponad 1.500.000 scianek, akceleracja MSP z finala pozera juz ponad 500 mega aby przeliczyc subdividy dla raytracingu i GI :) ale i tak mam nieco wolnego ramu pod reka :P

 

Ze zwgledu na wielkosc pliku prosze klikac na link (sam mam aktualnie dostep przez modem, wiec bez przesady)

 

http://mareg.adns.pl/bitwa3/3_crossrend.jpg

 

c.d.n

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee poprawilem czytelnosc tekstury podloza, bo ta jest zbyt \"pstrokata\". A poza tym wybralem sie na dach :D w celu zrobienia fotek nieba. Tak mniej wiecej bedzie wygladalo mroczne niebo widoczne za krzyzem - sprawdzilem to juz, ale na razie nie zamieszcze renderka bo chce wszystkie sceny poskladac do kupy.

to chyba tyle na dzisiaj.

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marek! Jestem pod wrażeniem. Widze tutaj godziny dłubania w maxie no i te tła. Fajnie to zrobiłeś.Czekam na kolejne updaty bitwy ...

 

Duże plusy również za zwracanie uwagi na szczegóły ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzien minal glownie na przyciskaniu klawisza F10 (render scene) - polaczylem obie sceny (wiezy + krzyz) i wstepnie okreslilem koncowe oswietlenie, musze jeszcze doswietlic tylne wiezy, glownie te z prawej strony bo widac ciemnosc na jasniejszym tle, chyba ze przyciemnie tam tlo.

A ponizej efekt (prawie)koncowy bez ciala meczennika.

 

2_wiezyall.jpg

 

c.d.n.

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności