Skocz do zawartości

[wnętrza] light test of the light


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mnie się podoba wzornictwo bo powiedzmy mam takie zapędy minimalne... ;) natomiast dzienny shoot nie przekonuje - ani oświetlenie [pionowa lampa a światło jakby to była jedna żarówka]. Nocny strzał lepszy aczkolwiek tu troszkę tło za oknami jest hmm..

 

Pozatym szczerze mówiąc jakbym miał taki widok za oknem to chciałbym w łazience okno mieć spore ;) zakładam że to dom gdzieś po prostu a nie blok ;)

 

no ale to speed więc luzy ;) tylko też bym poprosił ile czasu to robiłesz szeryfie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_plan.gif

nie betonowe tylko marmurowo-trawertynowe. wizualka troche przeklamuje bo pomieszczenie jest dosc ciasne a kamewra umieszczona kilka pokoi dalej :). wiec oswietlenie dzienne jest chyba w miare naturalne, rozswietla je sciana z wc i bidetem. okna sa od sufitu do podlogi tylko je zaslaniam (sic! :D) by zaspokoich potrzebe klienta ktory chce miec wieka umywalke z blatem no i ten... design byl istotny ;)

speed w mojej skali to 2-3 dni. render time sceny nocnej 2.56h na p4 3.0 2gb i 4.16h sceny dziennej na p4 2.8 512mb. tu istotny byl ram bo irmap miala rozmiar ponad 400mb. to i tak w miare szybko bo aa to tylko fixed 1. wszystko we vry oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny render - ale nie pokazuje rzeczywistosci, łazienka (na renderach) wydaje się co najmniej salonem kapielowym, lub łazienkowym aneksem sypialni, natomiast według rzutu jest to tylko typowa lazienka- na oko 220x380cm. 61 cm przed miską ustępową - tylko 1 cm więcej niż wymaga norma - hmmm zabieg rodem z TBS, mało pasuje do luksusowej (w domyśle-bo w koncu ten trawertyn bedzie kosztowal, w takich ogramnych plytach, krocie) willi nad fiordem.

szkoda, że zasłonileś te okna, ale skoro klient tak chciał.

temat - swoją drogą - pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma-ry bo to jest maly salon kapielowy 420x330. na dole masz sypialnie a po lewej garderobe. ujecie nie jest realistyczne bo realistycznie nie ustawisz kamery w tak malym pomieszczeniu, no i glowna zasada to "sprzedajemy ludziom marzenia" :D

61cm od wanny do krawedzi kibla to nie jest malo, w kazdym badz raie wiecej niz 61cm od sciany ;). alternatywa bylo (tak zakladal architekt budynku) umieszcznie kabiny w gornym lewym rogu ale tam scianka ma tylko 75cm wiec wchodzi tylko cylindryczna kabina narozna zachodzaca na okno (okna -fixy) , umywalka (dozo mniejsza)natomiast musialaby byc podwieszona na scianie pomiedzy oknami.

 

ale to i tak wszystko kupa bo klient sobie sam juz kupil inne sprzety, ktore nijak sie nie maja do tego konceptu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam... ta lampka po prawej jakoś tak dziwnie świeci - czy to przypadkiem nie jest przeskalowanie po jednej osi "omni" :>

 

no i w tym dziennym renderze tak mocno odbija sie kiblelek w kamieniu ;)

 

hehe, no poza tym to ladnie, ladnie :)

sprytne z tym odsunieciem kamery

 

...acha

1. ta wnęka pod zlewem, taka ciemna jakaś

2. tak mi sie teraz o tym lustrze spostrzegło - nie wiem czy miales mozliwosc wyboru jego lokalizacji czy nie - bo niby przy umywalce, ale zeby sie w nim przeglądnąć przy goleniu to sie trzeba za tę lampke wychylać jakoś chyba...

 

pozdrawiam, czepiajacy sie głupot miki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwne te fiordy...

w nocy góra sie zmniejsza :)

:D hehehe ... peter, za to cie chłopie lubię ...

 

a co do pracy... to projekt bardzo fajnie przemyślany i wykonany. jedyne co mnie troche drażni to widoczek za oknem (w dzień) i lampa z lewej strony (a konkrentie jej mocowanie), no ale skoro właściciel już ją kupił ... ogólnie na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, realistyczne (mnie taki realizm już zadowala) fajne materiałki i klimacik. Daj wielkie lustro nad wanną będzie widać przeciwległą ścianę (tak dla zwiekszenia treści renderu, pomijając poprawność kompozycji) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serifie - sorki za maly ot ale moglbys krotkimi slowy opisac wyzszosc Vray nad Mray?

co do pracy - wizualka super, projekt... jak dla mnie za surowy i lustro mi nie pasuje tam gdzie jest... w sumie to sama lazienka jest fajna - dla samuraja hehe

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maf_ nie przeginasz ?rece mi opadaja jak widze takie propozycje....:(

Quadysz_ nie tu takie dyskusje. Przywoluje do porzadku, to dzial Arch, filtruj mysli.

Marcin_ tu sie nie trzeba domyslec, przeciez Sans napisal czym renderowal i mniej wiecej jak.

 

Sans_..swietny koncept projekt.Szkoda ze speed, malo detalu. Ciagle surowo ale daje rade. Jesli chodzi o render, wydaje mi sie ze szadery kuleja i to z prostej zapewne przyczyny.Max nie ma szaderow, a te co wprowadzil Mental to jeszcze takie nie do konca dobrze polaczone. Material to co innego niz szader i to kuleje w wizce moim zdaniem.No i te nocne ujecie w oknach cos nie teges, powinno sie wsio odbijac w szkle.Bankowo:)

Strasznie mala ta lazienka/WC..mieszkajac tam zrezygnowalbym z WC,..albo poprzesuwal sciany.Ciasno jak na taki luksusowy wystroj. Jak dla mnei gryzie sie to z zasadami, ale pewnie klijjjjjent mial racje:)

Dam glowe ze w praktyce wlasciciel bedzie wchodzil stopami w ta wneke zeby sie umyc a ze wneka nie jest na poziomie ziemi bedzie to troszke nie wygodne.

 

a tak poza tym to sweeeeeeet

 

pozdrowka

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz_ nie tu takie dyskusje. Przywoluje do porzadku, to dzial Arch, filtruj mysli.

 

YES SIR!! sorki ale tak mnie jakos naszlo bo z tego co obserwowalem szeryfa to robil chyba w mentalu...

greets

 

z ta wneka to racja... kopiac 500 razy nie zwroci na to uwagi za 501-wszym sie wqrzy - chyba ze zrobisz tam takie fajne wyciecia na palce od nog hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem ze vray.

fotoas nie wiem jak nowy mental radzi sobie z gi dla wnetrz ale jak sobie przypomne przjescia z brazilem z przed kilku lat, jakies testy z finalrenderem i radiosty viz4 to dochodze do wniosku ze w ogole przy gi indoor shadery traca swoje wlasciwosci (jesli to co jest w maksiu mozna nazwac shaderami). czajnik na plane z directlightem zawsze dobrze wyjdzie, w indoor gi juz nie.

 

 

co do projektu to juz wyladowal w szufladzie z calkiem prozaicznego wzgledu, gupi norweg kupil sobie sam sprzety o calkiem innych parametrach ktorych sie nie da uzyc w tym kocepcie. ale wneka na prysznic miala miec delikatny spadek z odplywem, bez brodzika. w koncu to domek na lato - patrz nizej :>

 

 

no ale ciekawie bylo. fota z budowy dla podniesienia emocji, 600 km na polnoc od oslo, lodowce morze i te sprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja sie troszke poczepiam zeby nie bylo za miodowo :p

 

Rama prawego okna jest ciemniejsza od lewej (chyba nie bylo to zamierzone)

 

Bardzo razi mnie to lustro. Stoi tam ni z gruch ni z piertuchy. Nad umywalka jest okno a w lustrze nie wygodnie sie przegladac. Jak ktos sie goli albo wyciska sobie pryszcze to lepiej mniec lustro nad umywalka. W sumie nie znam sie szczegolnie na projektowaniu ale to chyba standard.

 

Moze lepiej bylo by zamienic wanne i umywalke miejscami i dac lustro na scianie na prawo od okna. Nawet kompozycyjnie bylo by to lepiej wywazone.

Ale to znowu powoduje inne bezsensy. Poza tym projekt juz lezy w szufladzie i pewnie nie chce Cie sie do niego wracac ;)

 

Poza tym technicznie i ogolnie jakosciowo swietne. Moze troszke pierdolek by sie przydalo.

 

Podziwiam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja z polemika ;)

martin: własnie sposob postawienia lustra imo jest najbardziej intrygujacym momentem, reszta jest dosyc standardowa jezeli chodzi o "wypas kibel" i mozna podawac tysiace podobnych jezeli chodzi o dizajn wnetrza. wiem ze to pierdoły ale dla mnie to wnetrze ma swój bardzo indywidualny charakter w odroznieniu od tego tysiaca (oczywiscie nie tylko przez felerne lustro ;).

a z praktycznych powodów dla ktorych wolałbym lustro z boku to : fiordy (chyba jednak bardziej wole niz pryszcze ;) ,poza tym to trzecie okno jak dobrze rozumiem i kompozycyjnie jest git.

 

edit: przesadziłem. tysiaca bym nie znalazł, za ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna pracka ciekawy render pomysł troche oklepany ale tego sie nie wolno czepiac. Przyczepiłbym sie umywalki taka nierealistyczna troszku ale ogólnie is GOOD VERY GOOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności