Skocz do zawartości

BITWA -2D


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

jak juz pewnie zauważyliście jest dzial bitwa, ale jej zasady zezwalaja na uczestnictwo tylko prac 3d. Moje pytanie jest następujące, czy ktoś jest zainteresowany wzięciem udziału( wzięciem czynnego udziału, nie obesrwacją w bitwie 2d. jeżeli ktos jest zainteresowany to proszę o wpisanie się tutaj i o wszelkie wypowiedzi o tym pomyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie gitara...ja startuje bez warunkowo...przeglądając bitwe 3D (bo teraz bitwy trzeba zacząć dzielić :D) wielu ludzi potrafi wspaniale rysować albo tworzyć prace w przeróżnych programach typu Photoshop, czy Gimp...a na tej bitwie też mogli by się dużo poduczyć...czyli spełnione by zostało główne założenie bitwy...nauka :D a chyba o to nam wszystkim chodzi...a 2D tesh ladne jest...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysł:) - tylko trzeba zdefinowac czy 2d komputerowe czy tez ręczne. Myśle ze ciekawe by było jakby powiązac obie bitwy np: w bitwie 3d realizowlibysmy projekty które powstały w bitwie 2d, lub niech bitwy mają ten sam temat - fajnie byłoby obserwowac jak sobie radzimy w obydwu dziedzinach:)

Czekam na rozwój wydarzeń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proceduru co do obu będa takie same, czyli wybieranie tematu, jury, itd. a co do powiązania to juz bedzie zalezło który temat wybierzecie:-P jak taki sam co w bitwie 3d to bąda powiązane, ale niektóre tematy sa lepsze na 2d a inne na 3d, tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... Bitwa 2D to zupełnie byłą by inna bajka...

 

 

Skład Jury powinien być inny... Zupełnie inny regulamin, inny rozkład czasowy.... Wszystko bierze się z zupełnie innej charakterystyki prac.... Pracy jaką się wkłada. Oczywiście nawet zupełnie inna atmosfera była by potrzebna. Nic nie może być na łapu-capu...

 

Przy okazji można by się w końcu dogadać z jakimś serwisem 2D...

 

 

Wszystko jest spokojnie do zrobienia.... Ale jak tak myślę to bez ponad (ze sporą górką?) 20 chętnych to nie przejdzie.

 

 

A co do pytań.

 

W Bitwie nie ma żadnych ograniczeń w metodzie, więc po co takowe w edycji 2D?

 

Rozdzielił bym je bardzo wyraźnie...

 

 

A i nie można zapominać że tematy by bardzo męczyły wyobraźnie! Na pewno była by to ucieczka od ludzi i budynków aby uciec od oskarżeń o podkłady itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham ma racje :D wiadomo że grafika 2D to szeroki temat...prace w Photoshopi w Gimpie...prace robionę zwykłą techniką...pospolitą jak np:kredki, ołówek, pędzle...co do tematyki...może być problem...myślałę, że na pierwszą bitwę 2D tematem dosyć dobrym mogła by być architektura...jakieś miasta...Miasto przyszłości etc...ale Gotham zwróć uwagę ze grafika 2D składa się też z kolorowania...np w photoshopie...gotowy obraz rysowany przekształcash na pieknego arta...jak w grach komputerowych...wiec pobieranie cudzych prac i \"przemalowywanie\" ich tesh chyba powinno być dozwolone...co do servisów 2D...mało jest ciekawych...ale dla przykładu...

www.photoshop.pl - mają nawet swoje forum...co do sqadu jury...nie wiem czy będzie potrzebne jury w ogóle...myśle, że dobre oko użytkowników forum max3d wyłoni zwyciezce..pozdrawiam wszystkich [soczek]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ikim powinna w jakiś sposób być powiązane np. 2D zrobienie jakiejś tekstury którą by się później w 3D wykorzystało albo zrobienie tła pod scenę 3D, narwiejniejsze zaadaptowanie obrazu 2D do 3D itp. itd. [nauka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nikt tu sie nie obraza, przecież jest to miejsce na tworczą dyskusję[piwo]

Co do powiązania bitwy 2d i 3d - chodziło o to zeby w bitwie 2d powstały prace koncepcyjne do zrealizowania w 3d - nie chce zeby to sie sprowadziło do tworzenia tekstur i teł do scen... ale to zalezy od wyboru tematu. Mysle ze architektura to tez dobry pomysł:)

Phantom - prace powinny powstawac bez uzycia prac innych osób.. to tak jakby w bitwie 3duzywac modeli z posera..- chyba nie o to chodzi:]

PS:Moze warto zrobic jakąs ankietę i załozyc osobny dział bitwa2d? - bedzie bardziej widoczne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie...ikim...ale zwróć uwagę...że \"niektóre\" pomysły na bitwie...nie są autorstwa startujących...wymyślają coś...a potem to co chcieliby zrobić znajdują w Necie...(nie mówie o wszystkich !! :D, żeby nie było komplikacji...nie traktujmy bitwy 2D jako pomocy bitwie 3D...bo to raczej bezsens jest...tak ja to widze :D [piwo] pozdro :D

 

ps...mam wielką prośbę do forumowiczów :D...mianowicie chodzi o tytuł i artyste piosenki...używanej w reklamie Campiny...albo reklamie gry \"Devil may cry\" na kanale Hyper...prosze o odpowiedz...błagam wręcz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielic, 2d to zupelnie inna para kaloszy. Wydaje mi sie natomiast ze bitwa powinna sie odbyc nawet z mniejsza iloscia chetnych (15-20), itak dobrze wiemy ze sie rozkreci, tylko trzeba pokazac reszcie ze niema sie czego bac. :D Kiedy ruszamy :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ikim

Tomek nikt tu sie nie obraza, przecież jest to miejsce na tworczą dyskusję[piwo]

Co do powiązania bitwy 2d i 3d - chodziło o to zeby w bitwie 2d powstały prace koncepcyjne do zrealizowania w 3d - nie chce zeby to sie sprowadziło do tworzenia tekstur i teł do scen... ale to zalezy od wyboru tematu. Mysle ze architektura to tez dobry pomysł:)

Phantom - prace powinny powstawac bez uzycia prac innych osób.. to tak jakby w bitwie 3duzywac modeli z posera..- chyba nie o to chodzi:]

PS:Moze warto zrobic jakąs ankietę i załozyc osobny dział bitwa2d? - bedzie bardziej widoczne:)

 

wlasnie o tym toczy sie dyskusja!!! jak bąda chetni( wystarczająca ilosć- to taki dzial powstanie, ale uak narzie jesty 6 chętnych to nie ma sansu, bo nawet liczac że z zapowiedzi wystartuje 80% to wezmą udaiał 4 osoby, moze po drodze dołącza się jeszcze 3 max 4 i koniec, sorki ale to raczej niezabardzo mi sie widzi.musilmy mieć gwarancję ze w tej bitwie weźmie udzuiał min to 15 ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saygon...spokojnie [piwo] pomysł bitwy 2D powstał raptem w niedziele !! Musimy jeszcze troszke poczekać...pozatym...skąd ludzie interesujący się i tworzący coś w 2D mają wiedzieć że robi się bitwa 2D na stronie o tematyce 3D...jest to pewien paradox...nie ma reklamy...skąd ludzie mają się dowiedzieć o czymś takim...jak narazie...to nawet nie wszyscy forumowicze nawet o tym wiedzą...daj troshke czasu...pozdrawiam...[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by RadX

Zgadzam się z ikim powinna w jakiś sposób być powiązane np. 2D zrobienie jakiejś tekstury którą by się później w 3D wykorzystało albo zrobienie tła pod scenę 3D, narwiejniejsze zaadaptowanie obrazu 2D do 3D itp. itd. [nauka]

 

Chyba Ci się priorytety po...(:mad:)a jaką myślisz to daje szanse wykazania się pomysłem?? Robiąc tło pod gotowy model...a co gorsza jeszcze textury do sceny...pomyśl chwilke...jaki jest sens...bitwy są oddzilne...tak samo temat nie moze być taki sam...bo to by był fakt nie zdrowej konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moja propozycja jest taka, zeby zredagowac newsa na stronie głównej z głosowaniem za bitwą 2D.

to nie musi być od razu wielka bitwa! moze byc raptem potyczka, zrobić na forum nowy thread , walnąć jakiś banalny temat i czekać jak sę sytuacja będzie rozwijać

wielku grafików tworzących na bitwie 3D mozę nie byc zainteresowanych wizualizaqcją swoich projektów w 2D więc powiązanie jest naprawde bez sensu, chociaz wspólny temat.. to by jeszcze mogło przejść.

 

po co robić z igły widły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisac naprawde ... pomysl jest fajny ale nie wiem jak techniczne sprawy.

 

Bitwa wymaga wielu poswiecen - przede wszystkim czasowych. Naprawde sa to godziny poswiecone na przygotowanie regulaminu, zebranie jury (bo przeciez musialoby byc inne) [ tutaj Gotham - thx! ] i sprawy techniczne. Niech wypowie sie troszke wiecej osob osob co o tym mysli ,ale nie mowie tutaj o deklaracji czy wzieliby udzial - napiszcie jak to wtedy widzicie.

 

Zgadzam sie rowniez z wypowiedzia Gothama ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie zrobienie rasowej bitwy zajęło by dużo czasu moderatorom, a jak przypuszczam tego czasu macie bardzo mało.

 

więć może użytkownicy (my) moglibyśmy w tym pomóc

regulamin można ułozyć nawet tutaj, na forum.

to na prawde nie musi być takie wielkie przedsięwzięcie jak bitwa 3D. na przykłąd zrobić ją bez jury, bo jego zebranie najwięcej czasu zajmie. Niech użytkownicy głosują!!!! niech to będzie forma zabawy a nie WIELKI turniej z prestiżowymi nagrodami [ ja nigdy nieczego w 2D nie zrobiłem :P]

 

może potem sie to rozwinie

i mysle że 7 zawodników to już dużo :p

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedtem wkleilo mi sie nie to co czeba :)

 

Co do bitwy 2D owazam ze niepowinna byc robiona z taka pompa jak bitwa 3d - w koncu max to narzedzie graficzne 3d

i strona wlasnie jemu jest poswiecona

Sklanial bym sie tak jak niektorzy by w wiekszosci piecze nadnia sprawowali sami forumiowicze, wylanianie prac odbywalo by sie przez glopsowanie (oczywiscie odpowiednio zabezpieczone)

a nagroda moglo by byc umieszczenie w jakiejs malej galeri 2D utworzonej specjalnie na potrrzeby bitwy

 

Jest tez mozliwosc polaczenia sil z innymi forami dotyczacymi szeroko pojetej\"grafiki kompoterowej\" dzieki czemu mozna by np wylonic team forum\'owe ktore toczyly by bitwe na dalszym etapie z innymi team\'i (wlasnie mi wpadlo to do glowy :D)

 

zreszta... jestem jak najbardziej za utworzeniem B2D, wezme w niej udzial gdy tylko czas nato pozwoli (czyli najpredzej w wakacje :/ )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, że pomysł nie upadł... :(

 

Oczywiście zgadzam sie z postami powyżej żeby nie robić bitwy 2d na taką skalę jak bitwa 3d. Moim zdaniem zasady powinny być jak najprostsze żeby się nie plątać potem w ich interpretacji. Nie chodzi o wygraną tylko o dobrą zabawę, nie? Powinniśmy ustalić warunki jakie muszą pracki spełniać i tyle. Pierwszy warunek jaki mi przychodzi do głowy to: Pracka biorąca udział w bitwie nie może być przerysowana z cudzego dzieła.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę. Choć nie wystartuję w tej bitwie (przynajmniej na początku), bo jednak wole 3d, to jestem za. To tylko uatrakcyjni forum a 2d ma scisly zwiazek z 3d. Tylko widze jeden problem (jak ktos juz o tym mowil to bluzgajcie mnie bo jestem len i nie chcialo mi sie wszystkiego czytac :) ), otoz jezeli na raz rozpoczna sie bitwy 2d i 3d niektore osoby moga miec dylemat w ktorej wziasc udzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...po to abym mógł zeskanowany szkic mógł malować w photoshopie...a jeżeli chce żeby to pożądnie wyszło...to musze mieć tablet...a myszką to jest mordęga człowieku...!! [piwo] pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, super ale zadanie zorganizowania bitwy 2D nie jest tak łatwe jak 3D... może źle powiedziane - jest zupełnie inne i to w wielu aspektach:

 

1) w bitwie 3D używamy oficjalnych \"wspomagaczy\" w postaci Plug-inów a nie używamy Posera, Avatara i innego badziewia.

W Bitwie 2D nie można zabronić używania podkładów a to z pewnych jasnych powodów - w bitwie 3D można używać fotek referencyjnych i dlatego, że istnieją techniki takie jak Collage, która wręcz bazuje na wykorzystywaniu podkładów. Sam tą technikę uwielbiam i uważam, że wielu grafików (gł. w reklamie) miałoby co pokazać w tej dziedzinie....

 

2) wybór technik nie powinien być aż tak dowolny ponieważ cały czas obracamy się wokół CG a to wymaga innych nakładów pracy niż sangwina, pastele czy oleje. Druga rzecz, że zrobienie areny do walki amatorów z komputerami i wykształconych studentów ASP dysponującymi warsztatem i możliwością używania technik odręcznych jest moim zdaniem tak samo nie fair jak połączenie konkursu typu Bitwa 3D z Sithgraphem...

 

3) Dobór Jury będzie wyzwaniem samym w sobie.... bo niby kto? Pągowski? Horowitz? Wykładowcy ASP? Dyrektorzy Artstyczni? - wszyscy oni innaczej traktują grafikę (2D)......

 

To tyle o problemach...

 

...aczkolwiek mnie też liczcie :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności