Skocz do zawartości

Gi


Gość Mezon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Dzięki za odpowiedzi na poprzednie posty.

Bawię się od kilku dni vrayem. Pojawił mi się problem - otóż światło odbite jest jaśniejsze od tego, które rzuca lampa.. Efekt jest taki, że w narożnikach jest jaśniej niż na pozostałej powiedzchni obiektów (wizualizacja outside) i wygląda to trochę jak negatyw. Ustawienia właściwie defaultowe (antyaliasing na... nie pamiętam - ta ostatnia pozycja). Gdzie jest parametr, który odpowiada za taki stan rzeczy? A może to wina materiału?? Używam jednego źródła światła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w ustawieniach renderra masz multiplier za first bounces i za secondary bounces ...

 

zapewne u ciebie chodzi o ten drugi

 

w zakladce collor mapping masz jeszce parametry dark i bright multiplier oraz wybor rodzaju konterastu samego swiatla GI ... pobaw sie tym

 

zmniejsz znaczne multiplier dla secondary bounces albo je wyłącz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Chyba wrócę do final rendera. Teraz np. obrazki wychodzą mi zupełnie czarne. Obiekt się renderuje bo jest kanał alfa. Bawiłem się parametrami lampy... Ustawiłem od 10 000 do 1 000 000 i dalej wszystko czarne. Multipler 1 - 10 - czarne.... (to nie problemy nie związane z tematem).. Wesołych Świąt!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło działać. Lampa była włączona. Wczoraj nie działało a dzisiaj działa :-) Te miliony to była energia. Ale problem narożników pozostał. Zmieniam secondary bounces do 0,1 - scena (kilka sześcianów) sią przyciemnia ale nadal im bliżej połączenia "podłogi" z rogiem 2 "ścian" mam jaśniej - na mój rozum powinno być coraz ciemniej.... Niestety nie wiem jak się tu wrzuca printscreeny. .. O! Piszę ten post renderując - włączyłem GI environment (skilight) i wyszło OK!! A z samą żarówą wychodziło odwrotnie :-)

Ciągnąc wątek zapytam jeszcze o taką rzecz:

Widzę, że są jakby 3 "typy" obliczania GI - direct computation, irradiance map i glabal photon map. Który algorytm (?) jest najwłaściwszy do renderowania outside? Jak włączam global photon map to nie ma GI ... Dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności