Skocz do zawartości

Poczatki....


Gotham

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

 

Jako że prośba się już powtórzyła to tutaj macie moją pierwszą próbę stworzenia głowy...

 

Jak wiadomo od czegoś zacząć trzeba :), więc apeluję o nie krytykowanie osób co z CG-3D mają pierwszą styczność :).

 

Ok te główki powstały metodą loft w 3d studio 3 lub 4 (nie pamiętam) pod Dosem... Hiehie staaaare czasy. A metody nie doradził bym najgorszemu wrogu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hihi....

 

 

Cshynoovec- Na najstarszej płycie-archiwum... Pamiętam jak latałem z dyskiem do the chosen one co wypalarkę posiadał już w erze wczesnego 486 :), to odgruzowanie dysku było niesamowitym przeżyciem :), a i na tej samej płycie wypalił mi ściągniętego całego Rapha.... Taaaak :).

 

Pablo- Po stokroć racja :).

 

NeZik- Także prawda.

 

TatoTurbo- A tego nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ej no, jak dla mnie spoko, zanim ja sie otważyłem zrobić coś co w ogóle nie przypominało głowy (chocia miało nią być) mineło dużo, dużo czasu. Najpierw musiałem przejsci przez etap kieliszków (lofcik ofkoz) których nawet nie potrafiłem zrenderować (no nikt mi nie powiedział że coś takiego istnieje) tylko waliłem \"make preview\" czy jakoś tak:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byk pisze początki mi sie wydaje ze swój początek jzu wam kiedys pokazałem to był mój pierwszy model twarzy ten Alien nie bede dawał linku bo az mi gOOpio jak teraz go przeglądalem i za kazdym nowym modelingiem sie czegos nowego ucze , i zaiste nie tlyko ja tak reaguje , pewnei wszystcy z was widzicie swoje błedy i przy kolejnym modelu próbujecie je naprawic czyzbym nie miał racji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.... Jak sobie przypomnę to była niesamowita jazda :). Rysowało się profile... Tak z 7 i na każdym musiało być tyle samo punktów bo siatka potem je jakoś magicznie przyciągała :). Do tej pory nie kapuje jak programiści wyobrażali sobie stworzenie twarzy tą metodą....

 

Tak w ogóle to wtedy nie było podglądów wypełnionych... Wiecie tylko siatka :) i rendering gdy chciało się zobaczyć co wyszło :).

 

A i jeszcze jedno. Miałem 12-13 lat wtedy :).

 

Tylko po co ja się tłumaczę??? Jakaś mania prześladowcza ;).

 

BTW. To nie musi być mój thread :), uploadujcie swoje początki, pierwsze próby etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa LOFT rzadzi! Swoja pierwsza glowke rzezbilem w IMAGINE 2.0 w Forms Editorze - kurde jak sobie przypomne to byla dlubanina, przeuwanie punkt po punkcie w poziomych podzialach siatki, ale niezle sie tym modelowalo nawet cale postaci. W maxowym LOFTcie robilem do wizualizacji muszle i wanny - obciach byl na calego, ale jakos to wygladalo. A pierwsza powazna maxowa glowke wyrzezbilem dopiero w R3 przez spline-surface modeling. Moze jutro ja zamieszte tutaj jesli wolno :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prosze :)

 

pierwsze podejscie do modelowania glowy w maxie:

 

1head.gif

 

potem ambitnie ja poprawilem, calosc wumodelowana bez uzycia zdjec referencyjnych, ale korzystalem z porad plastyka, lusterka i zmyslu dotyku :P

 

2head.jpg

 

(ucho pomielone jak od zapasnika :D)

 

niestety nie przypadl mi do gustu modeling na splajnach z wezlami typu Bezier, odkrylem wiec moja wlasna technike polegajaca na wykorzystaniu splajnow z wezlami typu Corner, i tak jest do dzis.

A glowka powstala jak sie nudzilem w pracy dwa lata temu:

 

3head.gif

 

no to tyle

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, no ładnie Mareg... Tyle że ty dużo twardziej stąpałeś po CG robiąc te twarze :).

 

 

 

Aby zniwelować różnicę uploadowuję postać zrobioną nieco później :). To była moja pierwsza batalia (na poważnie) ze skórą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.. ja grafa zaczalem sie zajmowac 5 lat temu.. ale nie archiwizowalem od poczatku a szkooooda buuuuuu [urwanie glowy] Potem juz to robilem.. i moja 1 pracka to ta z ta panienka a reszta potem poszla z gorki :) te dwie nastepne to do gry ktora zaczalem robic.. hehe nazbieralo sie nieco ludzi i robilismy.. nic z tego potem nie wyszlo no ale doswiadczenie zdobylem bo sie wciaz uczylem tworzac to.. Ja od samego poczatku skupialem sie na efektach itp.. tak wiec robilem cala mase lokacji heh a nie postaci... Pamietam ze zawsze mi mowiono ze moje prace sa klimtyczne i cos w nich jest hihi..i faktycznie umialem dobrac oswietlenie i klimat tym bardiej ze w tamtych czasach o GI itp nie bylo sluchu ani mowy hehe..... prace te sa z 1999 roku [soczek] (tylko mi sie nie smiac hehehahhah ;))

 

leeloo.jpg

klatka.jpg

baza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności