Skocz do zawartości

[ZBrush] edytowanie plików


Gość Sandman098

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sandman098

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum , mam pytanie odnosnie zbrush ,a mianowicie : tworze np. jakis model edytuje go wszystko fajnie dokanczam nastepnie zapisuje go jako plik zbr. ( oczywiscie innaczej sie nieda ) i po jakims czasie chce go znowu edytowac ale jedyne co moge zrobic modelem a dokladniej z jego obrazem to popatrzec sobie na niego . Moje pytanie brzmi co robie źle , lub czego nierobie bo wczoraj tworzylem 3 godziny a dzis moge sobie tylko popatrzec na niepelne dzielo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No to już dzieła nie odzyskasz.

Jeżeli chcesz zapisać model zrób to przez zakładkę TOOL / SAVE AS.

Model zapisany będzie z rozszerzeniem .ztl

Zapisanie dokumentu DOCUMENT/ SAVE AS powoduje zrzucenie wszystkich modeli na canvas (czyli tło) i zamianę edytowalnej siatki na PIXOLE ( pixol to pixel z informacją o wysokości - tzw. 2,5 d ).

 

Polecam zapoznanie się z manualem dostępnym na stronie http://www.pixologic.com (ok 20 MB) i zajrzenie na forum - zakładka resources/support / visit zbrush community site -czy coś takiego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandman098

Dziekuje zobaczymy co z tego wyjdzie . Pozatym musze miec wersję pełną tego programu.Jeszcze dopisze pytanie , w wersji 1.55b demo niemozna wlasnie zapisywac modeli przez "tool/save as " ???/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności