Skocz do zawartości

wycena...


Edi

Rekomendowane odpowiedzi

podobny watek dalem juz w dziale 'Game Art', ale zdecydowalem, ze i tu sie zapytam - chodzi mi o problem wyceny wlasnej pracy. Ile np. mozna zaspiewac komus, kto daje ci zlecenie na wizualizacje, animacje, itp? Chodzi mi tu konkretnie o przyklady z dziedziny architektury. Mozecie podac jakies przyklady z wlasnego doswiadczenia, zebym mial jakis punkt odniesienia?

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wiesz durniem od czarnej roboty jest ten ktory pracuje w myjni za 2,50 zl za godzine , ty robisz to co lubisz i dostajesz za to kiermane wiadomo ze kasa jest zalezna od klienta a nie od moich z gory ustalonych stawek chyba ze poprostu masz tyle klientow ze mozesz wybierac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam wszystkim,

Jasioz - sie nie przejmuj, ja juz za mniejsze pieniadze robilem, a teraz nawet w jednym projekcie za friko biore udzial :)

Klicek - dzieki za brak skrupulow w rzuceniu konkretnej ceny.

Leander - mam nadzieje, ze nikt tu z nikogo durnia nie bedzie robil :). A przyznaj sie - ile ty zaspiewasz klientowi za projekt np. wizualizacji domku jednorodzinnego na podstawie planow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

co do vizek, animacji modeli, to jest to chyba trudne do ustalenia przy najmniej dla mnie ile wziac (najlepiej chyba oszacowac sobie ile godzin zajmie praca, przemnozyc to przez stawke za 1h i juz) - jakie to proste ;)

 

natomiast jesli chodzi o bardziej przyziemna praca np inwentarki haha, to jestem troche lepiej zorientowany - w zaleznosci od miejsca, skaplikowania, szczegolowosci, dokladnoisci bierze sie (za cala dokumentacja) od 3-6 (brutto) pln za m2 powierzchni - ale trzeba sobie powiedziec ze to stawka raczej dla firm ktore dostaja takie zlecenia - jesli sie samemu to robi to czesto jest to 1 pln (netto) za m2 - przy srednio skaplikowanym budynku...

wczoraj sluszalem ze np w szczecinie chyba to nawet ludzie za 30 gr sie zgadzaja, ale to chyba sa masochisci ;)

 

pozdrawiam miki (boba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki boba. To mi tez pomoze.

Ale spox, za 30gr. za metr to ja moge sciany malowac a nie robic cos nad nauka czego spedzilem tyle czasu.

Wesołyhc świąt wszystkim.

Temat jest otwarty więc jak możecie to dawajcie dalej swoje spostrzezenia i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi lepiej jak łapac taie robótki :)

 

zacznij od zalozenia gg :D

 

 

Kazdy osobiscie wycenia wartosc wkladu swojej pracy w zlecenie. Raczej nie mozna przyjac jednej ogolnej stawki dla kazdego.

 

Eeee moim zdaniem wlasnie przez takie cos traci kazdy grafik , przez nie wiedze i przez to ze ludzie boja sie powiedziec co za ile biora przez co czesto wynagrodzenia sa zanizone. A zapytaj sie kogos kto co i za ile to broni tego tak jak by to byla jakas wiadomosc scisle tajna :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - zgadzam się z Tobą w 100%. Dlaczego tak boimy się tego tematu? Myślę, że jest to dość istotna kwestia i każdy kto myśli poważnie o związaniu swojego życia zawodowego z grafiką, prędzej czy później natrafi na ten problem. Nie wstydźxie sie mówić za ile pracujecie. Dzięki temu będziemy mogli mieć jakiś punkt odniesienia. Będzie już wiadomo od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi ale by miec punkt odniesienia musisz sprecyzowac o jaka usluge ci chodzi. praca tworcza jest troche trudniejsza w wycenie od prostytucji :]

latwiej wycenic uslugi projektowe bo przyjeta powszechnie stawka jest 4% wartosci inwestycji lub tak jak w projektowaniu wnetrz stawka za metr kwadratowy (tu od 50 do 500 pln/m2).

wizualke mozesz zrobic na setki sposobow. kredkami, farbkami, tabletem, scanlinem czy vrayem. roznie sa projekty, czasem to kilka boxow czasem dziesiatki godzin modelowania i teksturowania. czasem tez robiac wizualki wnetrza musisz wyreczac projektanta bo dostajesz tylko rzut a reszta sama sie przeciez nie wymysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena projektu arch to 4-7% kosztów inwestycji a w rzeczywistosci przy przetargach dochodzi do 1 %.

wizualki bardzo róznie (jak pisze szeryf) sredno na kraków to 600 zeta od typowej. podobnie makiety. to sa ceny gosci co dorabiaja na tym bo wyspecjalizowane biura osiagaja ceny 10 tys za 2 wizki osiedla.

generlnie wizki to dobry sposob na dorobienie ale nie na zarobienie. kokosów sie nie dorobisz. architekci to sknery co sami potrafia najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans, jasne, masz racje. Tylko mi chodziło właśnie o przykłady. Wiem, że to o czym mówie jest baardzo szerokim polem i wizualizacje można zrobić w godzine albo w miesiąc.

Chodziło mi, żebyście dawali przykładowe zlecenia, ich kryteria i ceny. Wystarczy kilka/kilkanaście takich przykładow, żeby już troche mocniej stanąć na ziemi i wiedzieć czego się złapać.

Dzięki za zainteresowanie topiciem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dam przykład na to ze totalnie sie nie opłaca ;)

w przecietnym biurze zawsze jest jakis młody po lub na studiach co wali wizualki. srednio potrzebuje dzień na zrobienie typowej. dzien pracy srednio to 8x12 zeta czyli zlecenie wizualki za 600 zeta zupełnie sie nie opłaca. lepiej miec murzyna w biurze ;)

przykład jednodniowej wizualki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dzieki wszystkim

Sans, czekam na render Twojej pracki.

Peter - dzieki za linka, nie widzialem wczesniej tego topicu. I calkiem ladny render jak na 1 dzionek, chociaz 100 zeta... to faktycznie kiszka.

Generalnie troche juz lepiej sie w tej dziedzinie czuje, ale wrzucajcie co macie. Materialu nigdy za duzo.

A nikt nic nie odpowiada na ten sam topic, ale w dziale gier. Moze i tam pogadamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... zwykle jest to od ok 20 do 70m2. Termin jak zwykle "na wczoraj" więc o powalającą jakość dość trrudno;) Nie utrzymuję się z tego, robię to bo chcę, ale na wyższą stawkę wcale bym się nie obraził:) Różnie na tym wychodzę, np:

Wrzesien: 82zł...

Październik: ok. 750zł...

Zabawne...żałosne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności