Skocz do zawartości

[wip][flash] tridablju


kozioo

Rekomendowane odpowiedzi

Może kilka słow wstępu: na początku był chaos, a potem zmienił mi sie nauczyciel od "informatyki" w szkole. Padła propozycja indywidualnego toku nauczania - róbta co chceta, byle by to mozna potem ocenic. Wpadłem na genialny pomysł zrobienia swojego www. W zasadzie to już jest koniec (ocene wystawiona), ale w związku z tym, że oddaje to teraz do poważnej krytyki zapewne dopiero zacznie się prawdziwa robota:)

Czekam na komentarze i jestem jak zwykle otwarty na propozycje zmian (w zasadzie to tutaj jestem szczegolnie otwarty, ponieważ raczej kiepsko sie czuje na tym gruncie).

 

!!ACHTUNG!!

preloader nie podlega ŻADNEJ krytyce ;>

 

http://www.kozioo.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No cóż ... oryginalne ... nie wiem czy tylko mi, ale preloader dziwnie się wyświetla (okno impuct jest jak by ścięte) ... dobra wiem że nie podlega krytyce, jednak jest to część strony która wita potencjalnego internałte ... mnie się czasem przytrafiało, iż widząc preloader zwyczajnie rezygnowałem w oczekiwaniu na stronę (tu na szczęście wczytało się szybko :P )... do tego strona jest ... hmmmm ... bardzo prosta i sztywna jak na stronę we Flashu którego możliwości są kolosalne ... pełno wolnej, nie wykorzystaj przestrzeni ... galeria? Porozwalane obrazki nie przypadły mi do gustu jak i to że wczytują się w osobnych oknach ... masz tyle przestrzeni - ładuj je do mc i preloaderek ... trochę to roboty, ale efekt jest lepszy ... heh ... głównie rani mnie sztywność strony, ale sam styl jest nawet ciekawy :)

 

P.S. jaką ocenę dostałeś? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiono co następuje:>

- uporządkować (jakoś) miniaturki

- upchnąć stronke w "nie-resize'owalnym" popupie, żeby nie było dookoła niej masy pustego miejsca

- poprawić preloader:P

- zanimowac przyciski (podobnie jak ramki miniaturek, chyba że ktos ma inny pomysł:) )

 

Doszły do mnie także słuchy, że stronie brakuje kolorow, jest zbyt jednolita. Jeśli macie jakies pomysły na usprawiedliwione i logiczne dodanie innych odcieni/kolorow to dajcie znac:)

 

PS: Huter - 6 - pani prof. byla szczerze zachwycona tym, ze potrafie obsluzyc flasha, a pliki .htm potrafie edytowac z poziomu notepada ;)

 

edit

 

zapomnialem o alternatywie dla popupa - wywalenie bocznych granic i przez to "otwarcie" strony (dzieki dla Batou za ten pomysł:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona nie podoba sie od początku do końca, czy po prostu zmieniłbys lub poprawil jakies elementy? ;)

Nie podoba mi sie z graficznego punktu widzenia. Ten zeszytowy "kreskowy" styl powinien byc czyms przelamany, bo mimo, ze sam w sobie nie jest nudny to uzyty na wszystkie elementy strony staje sie nużący. Podobnie monotonna jest kolorystyka. Warto by oddzielic kolor menu od koloru glownego okna, szczegolnie, ze to czern.

 

nie wiem czy jest sens, ale wrzucam moje 10 minutowe zmagania z tym layoutem. Pewnie glownie popsulem, ale po sytej Wigilijnej kolacji mam zludne wrazenie, ze nakreslilem moj tok myslenia

http://www.tgfg.pl/tomek/forum/kozioo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być styl "szkicowany" ... to raczej nie widze tu dużej możliwości dla kolorystyki ... mnie się sam styl podoba, choć lepiej by było chyba na białym tle ... ale mi brakuje ... hmmm ... dynamiki ... czasem spotykam się ze słowami: "dobre strony we Flashu żyją" ...

 

" uporządkować (jakoś) miniaturki"

 

Proponuje zrobić duży mc ... a na około poukładać ikonki ... wciśnięta ikona spowodowała by ładowanie obrazja do mc, czemu towarzyszyłby preloader ...

 

"- upchnąć stronke w "nie-resize'owalnym" popupie, żeby nie było dookoła niej masy pustego miejsca"

 

Nie wszyscy to lubią ^^

 

 

"- poprawić preloader:P"

 

Nie widze poprawionego preloaderka ... za to coś innego :)

 

"- zanimowac przyciski (podobnie jak ramki miniaturek, chyba że ktos ma inny pomysł:) )"

 

Ja się wtedy chyba załamie ... sama animacja miniaturek jest kiepska ... lepiej by było (mowa o miniaturce) ... kursor nakierowany, obrazek rośnie, a na około pojawiają się kontury kwadratu które maleją względem środka. Po chwili się potkają, wtedy obydwa elementy się zatrzymują, a przez obrazek przechodzi fala bieli kończąca się w koncie i małym gwieździstym błyskiem w koncie ^^ ... kursor schodzi z buttona? Kontury kwadratu znikają, a miniaturka maleje do standardowej wielkości ... jeśli chodzi o buttony ... nie mam zbytnio pomysłów ... a może ... teraz każdy guzik jest "wykreskowany" ... po nakierowaniu zmieniałby się w "ładny", po zjechaniu kursora znów na "kreskowany ...

 

 

 

heh ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi numer wycieli. argh:/ Nowy preloader mozna w takim razie obejrzec tutaj;)

http://members.lycos.co.uk/kozioo/www/

darkelf - staram sie jak moge wcisnąc tam jakies inne kolory, ale za chiny ludowe to nie wychodzi. Gdy rozszerzyc palete barw wygląda po prostu kaszaniasto.

 

Huter:)

@ porządkowanie ikonek - nie podoba mi się ten pomysł;/ Obrazek miałby bardzo małe rozmiary.. Z kolei otwieranie pracki do pełnych wymiarow w wiecej niz 1 kliknieciu nie ma dla mnie wiekszego sensu.

@ popup - wiem, dlatego caly czas sie nad tym zastanawiam i jestem rozdarty wewnętrznie ;)

@ preloader - link na górze posta;)

@ animacja przyciskow i miniaturek - troche to zmienie. Jako że nie jestem juz zmuszony do pracowania na .. khem.... smiesznej wersji flasha 5 będe mógł zrobić przyciski oparte w całości na movieclipach, a nie buttonach, przez co animacje będą mogły być płynniejsze.

Nad przyciskami menu musze jeszcze pomyslec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

@ porządkowanie ikonek - nie podoba mi się ten pomysł;/ Obrazek miałby bardzo małe rozmiary.. Z kolei otwieranie pracki do pełnych wymiarow w wiecej niz 1 kliknieciu nie ma dla mnie wiekszego sensu.

[...]

 

To oczywiście była tylko propozycja ... tak serio to krótko byłem na twojej stronie i myślałem ze jest troche większa, no cóż, tylko myślałem :P ... no to tutaj proponuje popup :) ... albo całkiem osobną strone z galerią ...

 

[...]

 

 

@ popup - wiem, dlatego caly czas sie nad tym zastanawiam i jestem rozdarty wewnętrznie ;)

 

A czy teraz jest źle?

 

[...]

 

@ preloader - link na górze posta;)

 

Eeee ... dalej ścina okno ... a może byś jeszcze wyrównał pola tekstowe? W ogóle może jeszcze popraw to i owo ... ^^

 

[...]

 

@ animacja przyciskow i miniaturek - troche to zmienie. Jako że nie jestem juz zmuszony do pracowania na .. khem.... smiesznej wersji flasha 5 będe mógł zrobić przyciski oparte w całości na movieclipach, a nie buttonach, przez co animacje będą mogły być płynniejsze.[...]

 

Że he? "smiesznej wersji flasha 5 "? A co w niej śmiesznego? Jedna z najdoskonalszych wersji ... jednyna na którą nie bluzgałem ... nie da się zrobić na mc? Jak nie? Fakt, iż w mx'ach jest to może i łatwe, ale Flash 5 pozwalał robić całkiem wyjechane buttony (płynne) na mc i to, i tak łatwo ... aż do tego momentu buttony robie tak jak w 5 ... nikt nie docenia piękna Flash'a 5 ;( ... nikt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadałoby pokazac na czym stanely prace;)

http://www.kozioo.prv.pl

Juz nie mam ochoty nad tym siedziec... Tylko wypelnie do konca trescia i najwyzej za pol roku zdejme i zrobie cos nowego ;)

Dzieki wszystkim za sugestie i porady - niektore bardzo pomogły.

 

PS: sorki za wolny serwer, ale jak na razie lepszego nie znalazlem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności