Skocz do zawartości

global ilumination!


filuh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

GI czyli to jest efekt jaki można zaobserwować w rzeczywistości ja to tłumaczę tak:

Jeśli w maxie zrobisz box i światło z jego prawej strony to bez GI jego lewa strona będzi czarna i nie oświetlona a GI daje efekt odbijania się światła od powieżchni co daje dobre rezultaty i miękkie cienie jeśli chcesz naprzykład coś zaprezentować samochód ,łyżeczkę na stole wszystko jedno to jesyt dobry. Moje zdanie może być mylne więc w razie jak by co to proszę o poprawienie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykroscia zauwazam, ze duzo osob myli GI z oswietleniem typu \"skylight\"... ktore moze powstac (z takim samym rezultatem jak brazilowskie skylight) poprzez ustawienie (najlepiej) kilkudziesieciu swiatel (omni, spot, direct - jak kto woli) w ksztalcie hemisfery.

 

Przyklad ponizej (zadnego GI ani radiosity, wszystko na zwyklych swiatlach - pracka renderowana w Mentalu, wiec sorki, ze tutaj, ale chodzi o zasade)... aha, DOF tez fakowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOF to skrót od depth of field i daje to taki efekt że obraz np tło wraz z oddalaniem się od kamery staje się mniej wyraźne tak jak to widać na renderze z szachami. Myślę że chłopaki którzy wypowiadali się powyżej będą miel coś więcej do poiwedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo pisac !! GI to nie Sky light

polecam tutoriale ktore sa na stronie brazila..

podawalem kilkanascie razy link tu na forum, musle ze oszczedzisz nam tu czasu i nerwuf.. a sobie tym bardziej cierpliwosci

DOF to najzwyczajniejsza glebia ostrosci.. tak jak w obiektywie.. czym wiekszy obiektyw tym ma wieksza glebie.. przy ogniskowej 17mm praktycznie efekt glebi ostrosci nie istnieje( a jesli zrobicie na sile to obraz bedzie wygladal oczywiscie sztucznie) z wiadomej przyczyny

nie bede sie rozpisywal.. polecam te tutoriale

pozdrawiam

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności