Skocz do zawartości

Audi A4 Avant


Gość Indorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nie będę mówił że to moje pierwsze autko ( lecz 3 podejście) pełno błędów. Zle zabrałem się do tej siatki, blacharzem nie jestem :P

Lecz będęsię starał coś z tym zrobić aby za jakiś czas to autko przypominało Audi A4 Avant [dresik]

Pozdrawiam

 

Ps Co do metody modelowania to wpierw robię plane Object, a później MeshSmooth, co zręsztą widać za załączonym poniżej obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Triple X masz racje moze to Volvo he pare punktow musze z siatki polaczyc i moze to pomoze jesli nie to bede Was prosil o pomoc

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikham koledze jak pokazalem tez mial takie odczucie ale niby z siatka sie zgadza, więc...

;)

Ps. Mam kompleksy dlugości he

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple X dzięki za pomoc ;) Co prawda Twojego 3 wyjaśnienie nie rozumiem - tak idzie linia od nadkola do zderzaka, ale możliwe że masz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczołem modeling od początku (tą samą techniką) znowu poraszka :( MeshSmooth robi z moim autkiem co chce. Zaopmniałem wziąść ze sobą perspektywy która pokazywała całe Audi :( skleroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Kłobuc\'e (czy jak go mam odmienić ;) ) może przejdę na modelowanie spline\'ami. Zobaczymy którą techniką będzie mi lepiej szło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem za pomocą Line dwa odcinki.Te kolorowe kropki to wierzchołki (tak w ramach wyjaśnienia )

Chciałbym połączyć te odcinki ze sobą alę wierzchołkami zaznaczonymi na czerwono, czy jest to możliwe jeśli tak to proszę o wyjaśnienie jak mam to uczynić. Próbowałem Weld\'em ale on kończy tylko końcowe wierzchołki :-( Jeśli nie ma możliwości na połączenie tych wierzchołków to powiedzcie mi jak

mam wymodelować samochód - przy użyciu Spline??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom proste w chodzisz do submenu (wiesz tego co jest po prawej w maxie :D) vertex i zaznaczash te dwa vertexy i klikasz collapse (tam gdzies se musisz poszuakc ale chyba musish troche na dół zjechac jesli mnie pamiec nie myli :). Oj splajny są dużo trudniejsze ale mas linka bardzo dobry tutek zrobiony przez mojego qmpla ;) :

http://www.midtown.xcom.pl/jpg/

Musisz wejsc do działu kursy i nie sciagaj przez zadne downloadery !!! (bo winrar nie znajdzie archiwum :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc zaczołem od nowa( jak tak dalej pójdzie to nigdy nie ukończę tego modelu, a nawet go dobrze nie zacznę :( )

Techniką splajn i poraszka, zresztą się nie dziwię :(. To nie jest już Audi, dla ćwiczenia wzorowałem się na innym modelu.

Siatka zajeła mi kilka minutek, no może troszkę więcej, dla tego jest pełno błędów.

Lecz chciałem ją wypełnić tą opcją, nie pamiętam jak się ona zwie [hmmm] i jak włączyłem to cała siatka mi znikła :(

a przeciesz wierzchołki są blisko siebie więc powinno działać.

Poniżej zamieszam PrtSC siatki, obok pokazałem w powiększeniu pewien wycinek, czy wierzchołki zaznaczone kółkami muszę połączyć, ta na przyszłość jak będę jeszcze raz modelował. :(

 

OK a Życzę WAM wesłych Świąt i WIELKICH KOLOROWYCH JAJ he ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z internetem, polpak nam siadł przez dwa dni :(

 

Właśnie wchodzę na forum i.... [boje się][boje się][boje się]

jej chłopaki Dzięki za te komentarze :D

 

Jej zaraz wrócę do domku i bedę myślał nad tym co napisaliście he. Lecz serio Max musi odejść na drugą półeczkę, sesja na uczelni za miesiąc się zacznie :( Jej czemu nie mam tam Max\'a?? :mad:

 

Bo pewnie miałbym z niego poprawki he

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

Hej po małej przerwie znów Was witam. Co prawda możecie pomyśleć, że nic na przód nie poszło z moim Audi, lecz to tylko pozory ;-)))

Jak zwykle zacząłem od początku modelować tę bryczkę ;-)) Kolejne 6 godzin - może kiedyś się nauczę szybciej modelować - i skończyłem model na tym samym etapie. Lecz poziom modelu nieznacznie się podniósł - tak mi się przynajmniej wydaje - co prawda Wy tego nie dostrzeżecie ;-) ale w moim odczucia teraz modelując Audi starałem się robić jeszcze bardziej poprawnie, co chyba wyszło na korzyść obu stron;-) No jeszcze nie widać że jest to Audi A4, ale już jest bliżej temu modelowi auta niż dalej :-) Przynajmniej tak sobie wmawiam, he.

Wybaczcie że model jest troszkę kolorowy ale w taki sposób chciałem pokazać gdzie są drzwi, klapa, gril i takie tam...

Pewnie jeszcze będę musiał popracować nad poprawą tej siatki, lecz może już nie będę jej robił od początku - jak to miało miejsce dotychczas ;-(( Dobra nie będę już więcej pisał bo pewnie i tak tego nikt nie czyta ;-)))

Poniżej umieszczam parę renderów i proszę o PORADY, UWAGI i inne tego radzoju pomocne wypowiedzi. (co prawda Max MAxem ale sesja tuż tuż:-((( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

tu jest ten sam model przed nadaniem MeshSmootha :( Tak Tak okropieństwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

siateczka góry co by Wam naświetliła w wytykaniu błędów - i pomocy mi w ich likwidowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

sikham tylko kilka?? ja widzę tu same pagórki :( ale może je kiedys usunę he. Jeszcze jedno sikham nie śmiej się z mojego modelu :mad: żartuje nie jestem z tego powodu zły ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeee :mad: no

ja sie nie śmieje z twojego modelu i niewiem skąd ci naszła taka myśl

 

napisałem o RS4 bo lubie szybkie samochou co widać w moim WIP ;)

 

 

ps. niegniewam się [piwo]

 

[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

sikham a no widać żeś szybki facet ;) taką już zribiłeś ta bryczkę tylko wsiąść i na panienki, ja jednak myślę już o stabilnosci, spokoju rodzinnym he :D[lol2] [lol2] żartuje

Tylko mówiąc szczerze sceneria jest... no wiesz troszkę musisz ją podciągnąć - jeśli mam się czegoś czepiać ;). Jeszcze dziwi mnie fakt iż pod autkiem nie ma cienia albo go jakos nie mogę gojżeć :( Co do fotelika, to możesz pokazać je jeszcze z paru ujęć bo z tej jednej wygląda na za wąskie, ale to może być złudzenie optyczne [yes] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

ups te uwagi dotyczące Twego autka miłem wysłać na WIPe :( ale dałem du... [gafa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności