Skocz do zawartości

[lihghtwave] chmury.


zvirek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na tym forum i po zanim. Mimo to pytam tzn. nie znalazłem. Jak i czym, czy pluginem czy dodatkiem? Wiem tylko, że przy pomocy lightwava chmury chce zrobić. Nie 2d skyTrace’em ale animowanie pełne 3d chmurki. No najlepiej by były takie jak w Katedrze...

 

Wiem, że HV, że emiter ale może jakieś metaballsy?

 

Oczekuje na podpowiedzi, sugestie, może toturiale, najlepiej na gotowy przykład.... :)

 

Może zobaczcie tutaj. Jest parę filmików,kręcone normalną kamerą ale efekty są niezłe i takie chciałbym osiągnąć. Oto link.

W ogóle strona inspiruje i zachęca do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o :) niezla, tylko musi byc bardziej puszysta, wiesz chyba o co chodzi

ja ostatnio tez robilem chmurki, ale nie calkiem w lw, w lw tylko sobie wyrenderowalem ze 3 renderki roznych chmurek (pojedyncze klatki) i te pojedyncze fragmenty zanimowalem w Adobe After Effect, uzylem do tego Fractal Noise, jest to chyba trudniejsza metoda ale duzo lepsza, wszytsko sie renderuje w kilka min, w lw trwalo by to dluzej w normalnej rozdzielczosci

obrazek masz ladny, ale animacja bardzo slaba, tak sie raczej chmury nie zachowuja ;) powinny byc takie plynne ladne przejscia, prosto sie to robi animujac warstwami w lw

podobnie robil Tomek w Katedrze

 

powodzenia

peters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać jak to zrobiłem... tak samo jak pierwsza tylko bez emitera, a z wykorzystaniem modelu z punktami... "chmury w tle to volumetryczne światło". no i HV dobrze nastrojone.... no nie wiem czy dobrze ale długo strojone...

 

Znalazlem chmuki z lw tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności