Skocz do zawartości

tutorial ...


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos z was zna jakis tutorial opisujacy od poczatku do konca stworzenie bardzo malej, krotkiej gry najlepiej rpg? zarowno od strony programistycznej i graficznej ? tak zeby bylo wiadomo od czego sie zaczyna chcac napisac taka gre itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tutka nie znajdziesz ale mozesz kupic lub poszukac w p2p ksiazki. Raczej nie beda tam opisane kolejne etapy tworzenia przykladowej gry a raczej techniki jej wykonania. Najlepiej to poszukac paru ksiazek wzajemnie sie uzupelniajacych...

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpgmaker to nie jest to co mnie satysfakcjonuje ;] a c/c++ uczylem se kiedys, tyle ze do robienia fajnych gier trzeba znac direct3d albo najlepiej Opengl`a, a to juz jest wyzsza szkola jazdy.. dlatego szukam tutka, ktory pomoze zaczac, i zrozumiec te techniki. Wszystkie inne ktore dotychczas czytalem ( opengl direct 3d ) byly przeznaczone do juz nieco wtajemniczonych osob...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jagi

"uczyłem się kiedyś" ale rozumiem, że nie nauczyłeś :). W większości tutków o ogl i d3d wymagana jest znajomość podstaw WinAPI ale na dłuższą metę podstawy nie wystarczą, dlatego polecam książke Charles Petzold "Programowanie Windows". Kiedyś wogóle nie rozumiałem o co chodzi w tych wszystkich tutkach o ogl i d3d a teraz aż się chce czytać, gdy wszystko jest jasne :). A jeśli "uczyłeś się kiedyś" i się nie nauczyłeś nawet, żeby zrozumieć powyższą ksiązkę to zalecam rozpoczęcie nauki od nowa :) Mimo wszystko, życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności