Skocz do zawartości

Unia Europejska?


Gość etam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja powiem inaczej. Poszukuje osoby która może mi powiedzieć co nam daje odpowiedź NIE. Jak słyszę odniesienia do Norwegii i Grecji to mnie łapie skurcz od śmiechu... Ludzie są czasem tacy zaślepieni.... BTW. Do osób co chcą głosować NIE to czy naprawdę chcecie odizolować taką dziurę w środku europy??? Przecież to już leci na pysk w dół.... Nasi politycy budują nam przemysł wzorując się chyba na Korei Północnej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Gotham - racja .. tyle ze mine nie lapie srukcz usmiechu tylko skurcz \" chyba dla Neza zaraz podejdzie \"

noo.. tez prosze o argumenty przeciwnikow unii. oczywscie pod wzgledem co dobrego da nam zrezygnowanie z udzialu we wspulnocie

GO..cholernie ciekawy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK!

Co do argumentów za TAK - będziemy mogli sobie gorzałkę ze Słowacji rozprowadzać po całym terytorium Unii... ;-)))

Poza tym raczej wzrosną zarobki, albo spadną ceny - nie kłucić sie, przygotowuję się do końkursu nt. Unii, więc wiem :-))) Ale raczej to pierwsze!

Jedziemy na wakacje do Włoch bez paszporciku i innych zbędnych dokumentów, a przede wszystkim bez tłoku na granicy ( bo jej nie będzie, jako takiej :-))). Ci, co jeździli po państwach Unii wiedzą co to znaczy!

Zalewamy zachodnie rynki naszą tanią siłą roboczą!!!! Ich ograniczenia i tak nas nie powstrzymają! Zwiększymy stopień bezrobocia w innych krajach! :-)))

Wy zastanawiacie się, jakie są dla nas minusy naszego wejścia do UE, a teraz pomyśłecie ile tracą państwa członkowskie wraz z naszym wejściem???? Jestesmy jednym z wiekszych (ludnościowo) państw i będziemy mieli dużo mandatów w parlamencie Eu... oczywiście Millera tam nie chciałbym widzieć... najlepszy by był pan prof. lepper ;-)))[killer]

3majcie się :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie więcej bardziej poważnych argumentów? Poważniejszych od przewożenia gorzały czy jeżdżenia bez malutkiej książeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poważnym argumentem na TAK jest fakt, że za kilka/kilkanaście lat jak Polska by nie weszła do UE te kolosy (UE i USA) by nasz kraj zmiótły z powierzchnii ziemi swoją gospodarką. Bo Polska bez pomocy finansowych daleko nie zajedzie, a jak nie wstąpimy do UE to już tak łatwo forsy nam nie dadzą. Moim zdaniem UE jest gwarancją, że nieskończymy tak jak Argentyna, bo chyba państwa Unii nie pozwolą by jeden z ich członków zbankrutował. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - prawda jest taka, że gdy w UE Polska traci i wyniszcza się to UE też na tym traci - oni dbają o nas, bo jesteśmy ich częścią.

A co do moich argumentów - one są poważne... no, co - dla mnie to jest ważne, dla innych inne rzeczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Z planów przedstawiony przez Komisarza UE ds. społeczeństwa informacyjnego, Erkki Liikanena, wynika że do 2005 roku każdy mieszkaniec Współnoty powinien mieć szerokopasmowy dostęp do Internetu. Unia będzie jednak kładła nacisk nie tylko na dostęp przy pomocy komputera. Duża cześć środków skierowana zostanie na promowanie nowych form dostępu takich jak telewizja cyfrowa czy też telefonia trzeciej generacji.

Według Liikanena społeczeństwo informacyjne powstanie dopiero wtedy, gdy przy pomocy Internetu będzie można załatwić wiele spraw życia codziennego. Plany Komisarza przewidują tworzenie internetowych urzędów, w których można będzie załatwić różne sprawy administracyjne, internetowej służby zdrowia oraz internetowego szkolnictwa.\"

 

www.telix.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!!!!!!!!!!!!![killer][killer][killer][piwo][piwo][piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Polska

Tłumaczenie z francuskiego pisma \'Rohtas\'.

 

Polska - oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec strącił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoja stolice wg obrazów Canaletta, a stare miasto odtworzył jako nowe. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny(!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym koncesjami rządzą monopoliści. Kraj, ze stolica, w której centrum stoją nowoczesne biurowce, oferujące pomieszczenia po 10-35 USD za metr. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Państwo, w którym można sobie kupić chodniki, postawić

 

parkometry i płacić państwu tylko 10% podatku od zysku. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy(!!!), Gdzie otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło problem, a mimo tego ponad 3,5mln obywateli rocznie wyjeżdża na wczasy za granice. Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno posiadać dolary, choć nie wolno mu ich kupić ani sprzedać poza bankami i kantorami. Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce strącić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem, państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.

 

Polacy!

 

Jak wy to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem na NIE...w austri przed wejściem do UE za hot-doga płaciło się koło 1/2 Euro teraz...4 Euro...przy fakcie że oni zarabiają 4 x więcej od naszej średniej krajowej...to jak my wejdziemy to nie będzie nas stać na lizaka...zwykli polacy(studenci) nie będą mieli szans wypromować swoich działalności na granicą naszego pięknego kraju...bo nie będą mieli za co...za to niemcy, i inne france zlecą się do nas wykupią co się da...i oni zaczną sprzedawać towary wyprodukowane za bezcen u nas w swoich krajach...dla mnie to beznadzieja...jush tak się dzieje...jush STOEN jest w Warszawie wykupiony przez niemców...jush pracowników wywalają na zbity pysk...a sprowadzają swoich...Pozatym nic nam nie przyjdzie z dotacji...jak politycy sobie rozkradną je wcześniej...tak jak było wcześniej z FOZZem...czysta paranoja...

 

sorx za wypracowanie...ale jak pomyśle że będe musiał oddać jakiejś obco krajowej wszy całą moją pensję żeby kupić sobie fajki i kawałek chleba to mnie odrzuca...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak Austria wchodziła do unii to jeszcze nie było euro, więc nie wiem skąd masz te przeliczniki. Popatrz na kraje którym udało się dzieki UE(Hiszpania, Irlandia).

To, że wejdziemy do unii nie spowoduje wzrostu cen. Niby dlaczego wyprodukowanie bochenka chleba ma kosztowac więcej niz teraz. Bezsens. W \"Polityce\" co rok drukowany jest koszyk , czyli porownanie cen z roznych krajow Europy. W samej UE ceny roznia sie w zaleznosci od kraju i nie jest tak ze wszyscy rownaja do najdrozszych.

 

Gadaniem o wykupieniu moze straszyc LPR i Rydzyk starsza babcie i rozne odlamy nacjonalistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest porównanie jeśli chodzi o Euro...pozatym mam rodzine w austrii i widze jak się zmienia wszystko...jeżeli przed wejściem do unii mieli 4 pokojowe mieszkanie i audi...a teraz nie ledwo wystarcza na opłacenie rachunków...po wejściu do unii...Co do wykupywania...sam pracuje w oddziale stoenu i wiem co się dzieje...

wiesz człowieku ile polskiego terenu jest wykupione przez samych niemców?? Może nie słyszałeś o tym...ja stwierdzam fakty...najprawdziwsze a nie zmyślam bajek...przekonamy się zresztą jak wejdziemy do tej pięknej Unii...i zobaczymy czy gorzej jush być nie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest porównanie jeśli chodzi o Euro

ale skad mozesz wiedziec ile kosztowal hot-dog w euro jak nie bylo euro.

 

 

Co do wykupywania...sam pracuje w oddziale stoenu i wiem co się dzieje...

 

To jest prywatyzacja. Nie ma zwiazku z wejsciem do UE.

 

 

wiesz człowieku ile polskiego terenu jest wykupione przez samych niemców

 

Nie, nie wiem.Ty tez pewnie nie. I co to kogo obchodzi. Wykupiony teren nadal nalezy do Polski, a osoba ktora go kupila musi przestrzegac prawa polskiego we wszystkich sprawach dotyczacych tej ziemi.

 

No i na koniec. Jak chcemy dyskutowac to prosze wiecej konkretow, bo ze stwierdzeniami \"wiem co sie dzieje\" i \"stwierdzam fakty\" nie da sie polemizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ja mam rodzinkę w Niemczech i Wielkiej Brytanii i mają nastawienie dokładnie odwrotne.... Więc nie generalizuj... Ja tu widzę jedyną szansę dla tej utopii...

 

Choć w sumie to jak nie wejdziemy to dużo łatwiej podejmę decyzję o wyjeździe stąd.... Gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ronin...chodzi mi o byłego shylinga...przełożylem to na euro...tak dla porównania...bo nie każdy może wiedzieć po ile pare lat temu shyling chodził!! Co do terenów...mówili nie dawno nawet o ilości hektarów...ziemi wykupionej przez niemców...chodzi o województwo pomorskie...\"przestrzegać prawa polskiego\" ciwkawe jeżeli polacy go nie przestrzegają myślisz że obcokrajowcy będą?? Nie chce jush rozwiać tego tematu dalej...dowiemy się po referendum...i zobaczymy co czas pokaże...[piwo]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha...dokładnie...sam nie chce mieć racji ale jaki mam wybór...:D ale zauważ że politycy mówią że więcej jest dobrych strone wejścia do UE niżeli złych...czemu zatem o złych nie mówią?? [piwo][piwo][piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności