Skocz do zawartości

<<< FULL WYPAS >>>


El Wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sprawa, że zamierzam niedługo zmienić conieco sprzętu na wydajniejszy i zastąpić wysłużonego PIII 850Mhz nowym Athlonem Bartonem 2800+, tylko teraz takie 2 pytanka mam:

 

1. Czy opłaca się kupić 512 DDR 400Mhz czy wystarczy 333Mhz, bo różnica w cenie jest :) i tylko nie pisać, że najlepiej 1,5Gb od razu kupić ,bo musiałbym bank okraść! I jeszcze jedno, czy Kingstony naprawdę są lepsze od NONAME`ów, czy płaci się tylko za firmę?

2. Jaką płytę byście proponowali, bo jeśli o to chodzi, to ja kompletnie jestem zielony. Mam na myśli taką do 450zł, oczywiście jeśli różnica w cenie nie byłaby zbyt duża, to preferowałbym lepszą firmę (jeśli chodzi o akceleratory, to sam wolę np. WinFasta od Prolinka, rozumiecie o co chodzi, żeby nie wcisnęli mi taniego badziewia ;)

 

Oczywiście wszystko ma chodzić najwydajniej pod kompilację w 3ds Maxie, giery są na drugim planie.

 

BTW. Może ktoś chce kupić? Jeśli nie w całości, to na części?

 

-PIII 850Mhz 100% stabilny przy 973Mhz ;), BOX radiator, wiatrak, certyfikat, jeszcze na gwarancji

-ABIT BE6, uaktualniony BIOS

-256 SDRAM 133Mhz Kingston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Originally posted by El Wieczor

 

I jeszcze jedno, czy Kingstony naprawdę są lepsze od NONAME`ów, czy płaci się tylko za firmę?

 

Teoretycznie markowe pamieci powinny bezproblemowo (stabilnie) pracowac na wyzszych ustawieniach CAS czy RAS jak to tam zwa w Biosie. Sa tez pewnie mniej awaryjne, a wiesz jak padnie pamiec to rozne cuda i dziwy sie moga dziac np. http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=2465

i tym podobne - blizej nie przewidywalne :)

 

A najwazniejsze ze masz dozywotnia gwarancje - a co za tym idzie, mozesz praktycznie zawsze dogadac sie ze sprzedawca co do wymiany z doplata na nowe moduly o wiekszej pojemnosci! To niewatpliwie ogromny atut. Sam tez mam pamieci Kingstona jednak mam je na standardowych ustawieniach w Biosie.

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o DDR-y 400 i 333 to polecam 333 - wyniki są prawie takie same a czasami nawet słabsze (tzn ddr 333 szybszy od ddr 400)

jak narazie do tej pory wszystkie athlony jadą po szynie 133 mhz co daje 2x133 = 266 - do takich pamięci jest przystosowany athlon - ddr 333 jest nie dla tego szybszy ze to 333 tylko z dram timing - jsli chcesz koniecznie juz kupić dd 333 (odradzam 400) to spraw sobie pamiątki KINGSTONE tylko pamiętaj o 2-ch rzeczach

1. jnajważniejsza niech to będą pamiątki z CL 2 a nie CL 2,5

2. Najlpiej aby te pamiątki były na kościach INFINEON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pamięci rzeczywiście wziąłem Kingston 2x 256DDR 333Mhz, ponieważ procek chodzi pod 333Mhz i lepiej żeby magistrala pamięci i procka była synchroniczna. No i oczywiście w dwóch kościach wziąłem z uwagi na DUal DDR tyle że podczas startu BIOSU jest DUAL MEMORY ENABLED a podczas testów przepustowość nadal mam ok 2,4 GB!? Niby obsadzone w dwóch \"bankach\" 0 i 1.

 

A pamięci na pudełku mają CL2,5 ale ustawiłem 2 i wszystko działa cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o plyte to ja polecam EPOX RDA+ (lecz ten plus nie jest konieczny) plyta jest baaardzo wydajna sam taka posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony + rozni sie oczywiscie cena ok 75 zl a dodatko jest firewire i lan(mnie sie to przydalo) cena plytki to ok 450 zl czyli tyle ile szanowny kolega sobie zyczyl-i jeszcze jedno, do konca czerwca jest promocja, kto kupi plyte epox dostaje pen drive 32 GRATIS!!!!!!!!!!!Zaszwe cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności