Skocz do zawartości

napis w animacji


mariusz_b

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mariusz_b - no troche własnej inwencji,

albo, niech bedzie, jak nasz napis w pliku to wrzucasz na wyższą ścieżke i dajesz chroma key i pikerem wybiersz kolor tła, jak wrzucisz .psd, albo .png, czy jakikolwiek inny plik z alpha to też ci ja uwzględnić.

Jak chcesz ten napis dopiero zrobic, możesz w Title Designerze (F9)

 

Webmaster -> który jest najlepszy, to kwestia gustu, niektórzy wolą Vegasa, albo Avida, czy jeszcze cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do jakiego formatu zapisujesz ??
Plik źródłowy kompresowany w XviD (i to dlatego tak wolno- ale bez przesady) i wyjściowy też musi taki być. Bez kompresji leci normalnie.

 

Jeżeli daję napis z tego edytora to albo nie widać animacji, na którą ma być nałożony napis, albo leci sam napis (i to też dziwnie- widać go od lewej do prawej- duplikują się, a żadnego filtra nie nakładałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiere jest przystowany do divx i xvida jak słoń do żyrafy, przed wrzucenien do premiera zrob z tego dv (tutaj maż obowiazkowo 720x576) albo uncompresed,

co do duplikowania sie napisu itp, to wina odświeżania, pewnie premier ma kłopoty z nim przy xvidzie. Dlaczego tak wolno zapisuje nie wiem, sprawdź ustawienia projektu, jakiego kodeka uzywasz do podglądu, czy jest ustawiony przeplot itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exportuj to wszystko nieskormpresowane i pozniej w virtual dubie skompresujesz do div x czy innych,

 

a jesli wrzucisz w timelinie premiery ten text jako bitmape, wykluczujesz tlo, to i tak pozostanie niezmienione na podgladzie poniewaz Premiere nie rendereuje tego w trybie rzeczywistym [ale mozesz zrobic sobie podglad naciskajac enter, wyrenderuje ci tylko kawalek, ewentualnie ctrl+shift+m i dostaniesz jedna klatke na ktorej zobaczysz czy dziala czy nie]

 

i jak mowilem nie kompresuj w premierze, kompresuj w virtual dubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawszę robię sekwencje obrazków w pełnej rozdzielczości jako materiał główny a dopiero później importuję ją jako Image File List i składam to w programie do edycji , wtedy możesz z tym zrobić wszystko ! - zmniejszyć, dodać napisy , jakieś filtry itp. a dopiero na samym końcu utworzyć z tego plik avi. Wtedy jest najlepsza jakość i pełna kontrola nad wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące Premiere-a: Przy eksporcie pliku do formatu video zawsze dodawana jest ścieżka audio, jak to wyłączyć? (powinien być sam obraz, bez dzwięku).

 

+++++

EDIT:

 

Jeszcze jedno: mam animację, a do niej w osobnym pliku kanał alpha.

Jak połączyć plik animacji z plikiem animacji kanału alpha (tak by powstał jeden plik z kanałami R,G,B oral Alpha)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nox tym pierwszym pytaniem to juz przesadziłes ->File ->Export ->Movie ->Setting -> odtikować eksport audio,

co do drugiego, to kiedys to umiałem, tylko zapomniałem, jak mi sie przypomni i nikt mnie nie uprzedzi to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sr za pierwsze pytanie, ale nie zwracałem uwagi na to pole, ponieważ było nieaktywne, co sugeruje, iż filmik nie zawiera dźwięku, sęk w tym, że odtwarzacze po eksporcie "coś tam słyszą".

 

Co do drugiego, to nikt Cię jeszcze nie uprzedził :P

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiego pytania : na ściezke 1 ładujesz swoja animacje; na sciezke 2 animacje z alpha; na animacje na 1 sciezce nakładasz Track Matte Key -> w matte wybierasz video2 -> w composite using-> matte luma, ewentualnie reverse; ukrywasz plik na 2 sciezce (klikasz na to oko obok sciezki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności