Skocz do zawartości

Jaki trzeba sprzęt?


Dibo

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki ze wkółko pisze ale jestem poczatkujacym brazilijczykiem..

No te Brazile i Final rendery sa super dają super realistyczne efekty Raytrace i w ogóle, ale nie uwazacie ze sa one tylko i wyłacznie do robienia obrazów? Pomyslcie ze chcecie zrobic jakas fajna animacje z Final Renderem aby sie zareklamowac (tak jak Tomek Bagiński), a tu w jednym poscie przeczytalem ze jeden maxowicz zrobil sobie obiekt super odbijajacy otoczenie (cos w rodzaju porcelany) i to przy małej rozdzielczosci i zajelo mu to ok 20 minut na Athlonie 1,2 GHz i 512 RAMu (o którym ja moge tylko pomarzyć :() - a to tylko jedna klatka, gdzie tu mowa o kilku sekundowej lub minutowej animacji z sceną zawierajaca kilka obiektów, tło i na dodatek generującą GI i zeby jeszcze procka dobic to z dodanym Skylightem, dotego kilka źródeł światła, photony i telewizyjna rozdzielczość i nie wspomne nawet gdy w polowie renderowania (po kilku tygodniach:)) gdzies tak przy 120 klatce stwierdzicie ze światło jest za ostre, i trzeba od nowa. Czy są na polskim rynku jakies procki które by temu podołały, czy też trzeba jechać do Disneya? Czy jest jakas szansa dla amatorów z cienkim portfelem, np. czy są jakies studia renderujące, gdzie przynosimy gotowa scene i wychodzimy z animacja na płytce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja np. mam jednego kumpla który zgodzilby sie na render do drugiego musialbym zajechac na rowerze (komp pod pachą). Zresztą render ktory u mnie zajalby kilkanascie dni w sieci na pewno nie daloby sie skrócić do 1 dnia. Po kilku skokach do kumpla i renderowaniu po kilka godzin i przy zalozeniu ze grafika go nie interesuje to mógłbym stracic najlepszego przyjaciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos jeśli już mówimy o renderingach przez duże R ;) to co jest wydajniesze dwa kompy w sieci czy jeden komp z dwoma prockami. Chodzi mi tu o redering scen jednej klatki. Bo pisaliście gdzieś że FR nie zabardzo wykożystuje 2 procesory, jedni z was Twierdzili że jest inaczej, może ktoś z Was już miał przyjemność sprawdzić to i by podzielił się swoimi uwagami. Dzięki i narka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo:

 

Dibo, jak masz najlepszego przyjaciela, to wątpię by zrezygnował z przyjaźni z powodu głupiego rendera ;)

 

Po drugie primo:

 

Chyba 2 procki w sieci nie renderują pojedyńczej klatki tylko animacje, ale pewien nie jestem...

 

I po trzecie primo...ultimo!:

 

Najlepszy sprzęt to najszybszy sprzęt (czyt. najdroższy)!!! A najlepiej jak najwięcej szybkich kompów w sieci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oprocz szybkiego procka, wazna jest jak najwieksza ilosc pamieci RAM (tej fizycznej). Pamiec jest niemilosiernie pozerana przed rozpoczeciem obliczen Raytracingu, GI, Kaustyki przez akcelerator MSP obliczajacy subdywizje wszystkich geometri w scenie - widzianych w renderowanym obrazie. Im wiecej scianek - tym wiecej pozartej zostanie pamieci. Co jeszcze zalezy od wymagan jakosciowych uzytkownika :) Takze z tymi wysrubowanymi ustawieniami GI takze nalezy czasem uwazac.

Tyle dodam od siebie.

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

A po drugie!!! Mareg, mi juz to minelo, ale widze ze innym nie - wszyscy myslą że czym lepszy sprzęt to bedzie mozna cuda robic, nie zapomnijcie ze:

1) jest cos takiego jak level of detail

2) umiejetne rozplanowanie sceny

3) i tak dalej

 

Moim zdaniem lepiej zrobic troche gorsza jakosc i skrocic render niz rozmyslac, gdybac i jeczec ze sie nie mam 64 procków i 512 GB ramu :))))) [urwanie glowy]

 

Panowie, panie!!! Miezmy siły na możliwości

 

(albo napadnijmy na konwoj z pieniedzmi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności