Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Wieża Maga"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyznam się, że zgłaszam się do tej bitwy z wahaniem. Po pierwsze - nie jestem pewny swoich umiejętności, po drugie - właśnie zaczęły mi się zaliczenia, a za 2 tygodnie sesja ( więc może się zdażyć że troche czasu upłynie zanim wrzuce pierwsze rendery ). Ale mimo wszystko chciałbym spróbować się z wami zmierzyc i zobaczyc co z tego wyjdzie :)

 

Koncept jest prosty: wieża maga, gdzieś nad jakimś urwiskiem. Stylizacja ala fantasy, a jak się uda, to również nie-fotorealistyczny render, coś przypominające rysunek. Od jakiegos czasu chodzi mi po głowie taki pomysł, ale jako że skanera i tabletu brak, to nie mam jak go narysować, żeby go pokazać. Ostatnio jednak natknąłem się na tutorial rysunku na 3dtotal i tam jest coś podobnego, więc dam linka, żeby zobrazować o co mi chodzi:

 

http://67.15.36.49/team/tutorials/seegmillerhouse/12.jpg

 

Trochę się boję, że zacznę robić kalkę tego obrazka, ale im dłużej sie na niego patrzę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie do końca o to mi chodzi. Na pewno będzie taka zwichrowana ścieżka, most (bo mi się nagle spodobał) i na pewno będzie wieża. Nie wiem co ponizej, albo mgla, albo morze. W ogóle będę się pewnie was pytał o uwagi i porady co do tła. Myślę tez nad jakąś tabliczką z napisem w stylu "keep out", ale jeszcze nie ustaliłem do konca, jaki

będzie klimat sceny.

 

Jako, że na razie żadnego renderu nie daję (i może się zdarzyć, że jeszcze długo nie dam), mam do was pytanie: co sądzicie o koncepcie? Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie kompozycji, to chętnie wysłucham.

 

Edit: wrzucam render zeby bylo widac ze cokolwiek zrobilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nielot: dzieki za mile przyjecie :)

streaker: rób, bedzie ciekawie, moze sie czegos od siebie nauczymy :)

 

Jak moowilem nie mam jak przeniesc rysowanego konceptu na komputer, wiec zrobilem prosta scenke glownie w celu pogadania o kompozycji. Narazie nie wrzucam tego do pierwszego posta, wrzuce jak bedzie co pokazac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> kiedy zapominam o braku swoich zdolnosci do malowania to mysle sobie ze z checia zrobil bym textury ktore beda przypominaly bajkowy styl. Jak sie uda to tak bedzie ( ucze sie myslec pozytywnie ) a jak nie.... to wtedy bede myslal co zrobic :D

lpshinoda -> dzieki :) Wlasnie mam zamiar sie nauczyc panowac nad wiekszym projektem i doprowadzic go do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pierwszy render na dobry poczatek :)

Narazie sprawdzam jak mi idzie stylizacja ala fantasy i robie maly domek ( jak rzuciccie okiem na render koncepcyjny to ma to byc ta mala budka po prawej ).

Okna i drzwi oczywiscie jeszcze nie skonczone. No i dach, mam pytanko: czy ktos wie jak jakos zrobic dach ? Myslalem zeby wstawic pionowe deski a na nich pozniej dac bump mape zeby wygladalo na cos w rodzaju dachowek. Narazie staram sie oszczedzac poly, bo nie wiem ile mi wyjdzie w ostatecznej scenie, ten domek ma troche ponad 6000 ( wiem ze mozna jeszcze bardziej oszczedzac, ale az tak to chyba nie potrzebuje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie robi sie takie spokojne updaty. Czlowiek sobie cichutko pracuje, nikt sie nie czepia, bo prawde moowiac brak wiadomosci odbieram w 2 wersjach:

- nie ma sie do czego przyczepic bo wszystko jest dobrze

- nie ma sie NARAZIE do czego przyczepic :D

 

W kazdym razie dokonczylem ten domek. Drzwi i okno wyglada jak z wieziennej celi, drzwi powinny sie poprawic jak dostana teksture, ale z oknem cos bede musial wymyslic. Teraz trzeba bedzie sie zajac scierzką i skalami ( tego sie najbardziej boje ) A na samym koncu przyjdzie czas na tytulowa wieze, ale mam duuuuzo czasu i postaram sie go w pelni wykozystac :)

A, zapomnialem dodac ze ma toto narazie 7200 poly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przyjemny domek,

tylko mam zastrzeżenie które mi się najbardziej rzuca w oczy, mianowicie są to te belki na krzyż, one są drewniane tak? jeżeli tak to chyba powinne mieć zaokrąglone podstawy tak jak boki, nie wiem tak mi sie wydaje...:]

faktycznie to okienko i dzrzwi jak z paki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisnia: W sumie idea z belkami jest taka ze sa sciente piłą na końcach, więc w sumie mogą pozostać kańciaste, ale co racja to racja wyglada to troche dziwnie :) Prawde moowiac mialem jeszcze taką masochistyczną idee zeby zrobic jakeś zdobienia na koncu tych belek. Ale narazie nie wiem do konca jak blisko kamery bedzie ten domek i nie chce sie meczyc z detalami ktore okarza sie nei widoczne. .... A te cholerne drzwi dobijają mnie za kazdym razem jak na nie patrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc teraz ja troszkę powiem :]:

 

1. Domek całkiem przyzwoity, jednak będzie go zapewne widać w małym stopniu więc bym radził usunąć kilka poly tu i ówdzie :].

 

2. Scenka zapowiada sie całkiem, całkiem chociaż po jednym obiekcie nie mogę być tego pewien więc czekam na dalszy progress :].

 

3. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się że jak są zeszlifowane boki to podstawy też powinny być, ale spoko jak ścięte to ścięte:D. a co do okienka to proponuję, takie z otwierającymi się drzwiczkami na zewnątrz( wiesz takie dwuskrzydłowe drzwiczki w okienku), a drzwi proponuję takie z dużymi zawiazami na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze najbardziej kontrowersyjne sa drzwi :) Przemodeluje je bo mi tez sie srednio podobają, nad okiennicami tez popracuje. Z zalem musze stwierdzic ze serduszka nie bedzie, to ma byc domek straznika a nie wychodek :D

Max: Odnosnie ilosci poly to nie sadze zeby bylo az tak tragicznie :) Ale rzeczywiscie jest na czym oszczedzac. Jeszcze nie jestem pewien koncowej kompozycji, ale jesli rzeczywiscie sie okaze ze domek bedzie gdzies zupelnie na uboczu to dach zrobie z jednego boxa i kamienie na rogach domu mają dużo za dużo poly ( pokusilo mnie na różnorodnosc i jakies tam wygięcia :) ) .

Jak dzisiaj mi sie uda to dorzuce do tego postra render z poprawionymi drzwiami i oknem.

 

Edit: Zrobilem drzwiczki de-luxe zamiast 2 zawiasow maja 4 :D Nie ma klamki, ale ja w nim nie bede mieszkal, wiec wlasciciel bedzie musial sobie poradzic :> Domek powoli zbliza sie do 8000 poly i jakos nie widze w nim teraz zadnych strasznych bledow wiec go zostawiam. Teraz chyba zajme się mostem. Tak w ogule to coraz bardziej mnie przeraza mysl o robieniu skał, ma ktos z tym doswiadczenie i moze sie podzielic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny update ostatnich 2 dni. Tak na uboczu to musze powiedziec ze zadko kiedy tak dobrze mi sie modeluje jak wtedy kiedy powinienem sie uczyc do sesji... zobaczymy co z tego bedzie :D.

Zrobilem most ktory jest prosty jak cholera ( znaczy sie ma tam kilka detali ktorych zupelnie nie widac ). Skaly jeszcze sa nie skonczone, ale ogolny ksztalt juz jest. Martwi mnie troche ich "organicznosc" ale moze z teksturami bedzie lepiej.

Na tej polce skalnej bedzie cos w rodzaju malego domku wbudowanego w sciane.

A, scena ma okolo 13000 poly, wiec jak narazie mniej niz sie spodziewalem. A jeszcze bardziej mnie zdziwil ten maly domek ktory modelowalem na poczatku, nawet na tak dalekim ujeciu widac troche detali :)

 

PS: ten skopany meshsmooth w prawym dolnym rogu jest zaplanowany :D i zostanie usuniety jak dorobie dalszą część skał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik, Ipshinoda: milo mi to slyszec :)

Badyl: Nie chcialem robic dokladnej kopii rysunku, to po pierwsze, ale jeszcze nie wszystko stracone, ten budynek to ma byc domek straznika, powoli w glowie ukladam sobie jak udziwnic tytulową wieże maga zeby to nie byl cylinder ze storzkiem :)

 

A co do postępu moich prac to męczyłem się nad skałami, i cos mi nie idzie, a raczej coraz bardziej przypominają pień drzewa niż skałe ( a co najwyżej piaskowiec ). Znaczy sie, moze sie okazac ze po obtexturowaniu to bedzie przypominac skałe o jaką mi chodzi, ale rownie dobrze moze sie okazać że bede ją modelował od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostawiam jak jest. Ciagle nie wiem jak to wyrenderuje i obtexturuje, znaczy sie w jakim stylu. W piątek egzamin z filozofii wiec moze sie okazac ze do tego czasu nic nie rusze ( ale znając siebie pewnie nie wytrzymam bez Maxa :D )

 

Edit: Troche dzisiaj porobilem przed snem, ale za duzo tego nie jest. Stwierdzam tez ze modelowanie koślawych domków jest bardziej czasochlonne niz modelowanie ksztaltnych :) Tam po prawej jest projekt schodków wyrzezbionych w skalnej scierzce, ale tak jak wyglaądają bardziej przypominają makaron, wiec znikną równie szybko jak sie pojawiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to na pierwszym planie ? Nie wiem, jakoś mi to tam nie pasuje :/

Jeśli chodzi o skałę na której ma stanąć zamek to mam bardzo dziwne skojarzenia ;), a jej kształt jest w ogóle nieciekawy. Jakby drzewo pozbawione gałęzi.

 

Spróbój pobawić się FDD`ami na tych domkach. Wyciągnąć trochę dachy, odchudzić po bokach, wciągnąc niektóre ściany w nienaturalny sposób. Może to nadać ciekawego wyglądu scenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos na pierwszym planie mi tez sredio pasuje, ale moze przez to ze nie skonczone, zobacze jak bedzie wygladalo kiedy zrobie cale. "Pien drzewa" ciagle mnie meczy, ale jeszcze nie wiem jak to rozwiązać, wiec biore sie za co innego i czekam na pomysly :)

Christian: A wiesz ze myslalem o tym :D

 

Dzieki za rady tak w ogule :)

 

Jak zywkle jak zrobie cos dzisiaj wieczorkiem to wrzuce do tego posta, a jak nie ... to nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no wiec wczoraj poeksperymentowalem sobie z plasteliną :) Wyszla nie zle, przy okazji skozystalem z tego tutka: http://www.cgtalk.com/showthread.php?t=12603 Tylko jesli pien ( cholera jasna, nawet ja zaczynam nazywac moją skałe pniem :D ) wyglada niezle to przy domkach zatracam detale. Narazie odkladam plasteline do pudeleczka, i zajme sie poprawą modelu, ale jak go skoncze to obiecuje ze wrzuce render plastelinowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaminy na glowie wiec updaty ida powoli. Duzo meczylem sie z tą skałą, probowalem robic od początku, ale jakos nie szlo. Przemodelowałem więc to co mialem i teraz moze przypominać albo:

1. Pieniek nad którym ktoś poznęcał sie nożem

2. Skale która nabierze charakteru po obteksturowaniu

 

... mam nadzieje ze wiecej osob dostrzeze drugą opcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie modelowania skaly zeby byla jak skala... to ostatnio obejzalem sobie filmiki na stronie Zbrusha... kurcze, na tym cholerstwie to mozna wymodelowac bump map, no ale narazie zostaje wierny maxowi :-) Ide dlubać się dalej ze scenką i dzieki za komenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to trwalo, ale wreszcie update

Nie bede sie rozpisywal czemu tak dlugo wystarczy ze powiem: sesja :)

Niestety update nie pokazuje dokonca tego co ma pokazywac.

Kiedy doszlo do modelowania wieży ( nie moowie ze wszystko inne jest skonczone ) okazalo sie ze trudno mi wyskrobac w swojej glowie coś co nie bedzie przypominalo cylindra, rakiety, wibratora ( niepotrzebne skreslic ). W koncu padla mysl na to zeby wieza byla osadzona na skale za pomocą czegos w rodzaju odnurzy pająka ( w koncu to mag, mógł sobie wyczarować ) no i zrobilem te ngi, ale jakos nie wygląda to tak jak w mojej glowie... brakuje jakiejs monumentalnosci ( innego slowa nie moge znalesc ).

No wiec jest to co jest, jak macie jakies pomysly jak urozmaicic wieze to walcie, ja narazie planuje na czubku wiezy zrobic obserwatorium ( ta kopula ) no i urozmaicic ją arhitektonicznie, prawdopodobnie na tej gorze bedzie jeszcze jakis drugi budynek... ufff... ale sie wygadalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać postęp - to dobrze :)

Jesli chodzi kształt wierzy to taki pomysł mi przychodzi do głowy:

można zrobić zamek, z murami w kształcie kwadratu, w srodku wierza z masą malutkich wierz i jedna główna w środku. Na koniec to zgrupować i wyedytować np siatka FDD tak, żeby zwęzić podstawę bardzo, nienaturalnie. Jakby brakowało miejsca na skale i trzeba było zamek rozszerzyć ku górze ;).

Jeśli chodzi o skałę to dałem załącznik, żeby i inni Bitwenicy mogli co nie co powiedzieć,

 

Jeszcze raz, świetnie, że jest postęp :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, znaczy sie wczoraj zostalem gwaltownie oderwany od sieci. Stracilem dostęp na stale i nie wiem kiedy odzyskam. Updaty postaram sie wrzucac updaty poprzez znajomych ( pewnie glownie dzieki 3Jane :) ) no ale bedą one o wiele rzadsze.

Leru: dzieki za porady, w ogule teraz bede mial wiecej czasu zeby pobazgrac cos sobie olowkiem na kartce wiec moze wreszcie narysuje porzadny koncept ktorego sie bede trzymal :)

 

No coz, narazie moowie Papa wszystkim, troche szkoda bo wlasnie zaczelem sie zżywac z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... oderwanie od sieci okazalo sie byc tez oderwaniem od kompa, wiec prace daleko sie nie posunely. Wrzucac malutki upade, ale musze odrazu zaznaczyc ze koncept wiezy ciagle mi sie zmienia w glowie i ciagle cos mi w nim nie pasuje. Wlasnie robie chyba czwartą wersje, zobaczymy co z tego bedzie. Skala tez bedzie przerobiona, ale to dopiero jak dogadam sie ze sobą w sprawie wiezy :)

 

Obywatelu Polik: dzieki za wsparcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wydazeniach ( to znaczy marudzeniu na wlasne projekty ) stwierdzilem ze marudzenia dosc i zrobilem to co zakladalem w miare na poczatku. Wieza bedzie sie mniej wiecej prezentowac tak, oczywiscie do skonczenia jeszcze daleko. Detali jest dosc malo, ale w scenie wieza bedzie dosc daleko wiec nie wiem czy beda tak bardzo widoczne, ale tak czy siak planuje troche urozmaicic ta budowle.

Wrzucam takie nie skonczone cos zeby pokazac ze jednak zyje i cos tam robie, chociaz bardzo powoli.

A co do tekstur, to bede nad nimi plakal jak zrobie wreszcie modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no z daleka wyglada fajnie :) tylko po dluzszym przypatrzeniu jest jakos pusto jednak przydaloby sie troche wiecej detali. w koncu to wieza jest glownym tematem i powinna byc najbardziej dopracowana. Ogolny project jak najbardziej good:)

 

PS. good you back :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny update z serii "cos robie, ale powoli"

Zrobilem mostek na linach, schodki, domek pokrzywilem i przygotowalem pomost. Nad wejsiem do wiezy jest tez glowa gargolii, mialem ja nawet pokazac w zblizeniu, ale to nastepnym razem :) Ciagle malo jakis elementow przyciagajacych wzrok, szczegolnie na samej wiezy, jak nic sie nie uda zrobic to bede sie staral nadrobic teksturami. Mam za to projekt wykonczenia tego "cos" z kolumnami, ale jeszcze to chwile potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności