Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Strażnik"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja praca przedstawia wejście do świątyni wymarłej cywilizacji, ponieważ wewnątrz znajduje się ich źródło energii ustawiono tam straż. Strażnik mimo, że jego władcy nie żyją, nadal stoi na straży i wypełnia swoje obowiązki. Wzorowałem się częściowo na pracach z http://www.artbyfeng.com/ .

 

 

Hello

My work shows the enter to temple of deserted civilisation. They placed the guard, beacouse there is a source of energy inside the temple.

The guard is still filling his duty, even though his rulers are dead. I modeled on works from http://www.artbyfeng.com/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czas na upgrade, daje poprzednia wersje(1) i nową (2). Mam przy okazji pytanie co do vraya, mam moja scena i 1 skylighta podczas renderu wywala mi okienko (3) i w logu pokazuje coś takiego:

 

warning: Material returned overbright or invalid color (object "Ground", RGB: -1,#IND -1,#IND -1,#IND)

error: UNHANDLED EXCEPTION: Rendering region (576,448)-(640,480)

Last marker is at P:\Vlado\SVN\vray\vray\src\globillummap.cpp, line 2422: GlobalIllumLightDesc::Illuminate()

 

(pisze tyle razy, ile bucketów nie wyrenderował)

vray 1.45.70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczewiscie niby jest fajny skomplikowany model, ale jednak cos tu nie gra... Wydaje mi sie ze troche zbyt chaotycznie dobierasz "ozdoby". W wielu miejscach zderzaja sie obiekty kanciate z zaokraglonymi i to nie zawsze dobrze wyglada. Postaraj sie bardziej dobierac styl.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na upgrade'a.

 

max_1989 i -Ukash- -> pewnie i macie racje, tylko problem w tym, że nie bardzo wiem co w tym zmienic, próbowałem wywalic te sześciokąty z sufitu i pare innych rzeczy i podmieniałem je innymi, ale ciągle mi to niepasowało, ostatecznie uznałem, że z wszystkich moich eksperymentów najlepiej wyglada to co jest (heh, pare godzin prób i wróciłem do tego co jest :).

Licze na to, że światło (które w założeniu jest dosyc skąpe) poprawi całą sytuacje.

 

Na razie pokazuje troche zmieniona scene, brzydko mi sie komponuja te znaki na scianach, no ale to wina skylighta, w ostecznym renderze i tak ich za bardzo nie bedzie widać.

 

Sala za bardzo sie już nie zmieni(połącze tylko obydwie połówki dachu, bo tak jak są nie moga zostać), moze jakies szczególiki dorobie lub zmienie. Teraz biore sie za główną (bo jedyna) postać, czyli mojego robota i koncze pisac tego przydługiego posta. (gratuluje, jezeli doczytałeś do tego miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmmmmmm po dodaniu dachu wygląda bardzo smakowicie :) światło będzie padało tylko od strony drzwi ?

 

Co do znaków na ścianach to ogolnie są trochę nieciekawe (chodzi o ich kształt). Może warto zrobić je na poziomie tekstury ? Może zapożyczyć kształty z japońskiego:

- hiragana http://www.kanjisite.com/html/start/kana/hiragana02.html i dalej

- katakana http://www.kanjisite.com/html/start/kana/katakana02.html i również dalej.

 

Osobiście nie wiem co one znaczą ale fajnie wygladają hehe... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze

Leru - dzieki za linki, przydadza sie na pewno,a te znaki jednak wymodeluje.

Co do oświetlenia to bedzie z drzwi, od tyłu oświetlało mojego strażnika, oraz z tych krat, które sa w suficie. Myślałem też, żeby dać ogień na drodze (w miejscu gdzie sa sfery) oraz przy drzwiach, na tych dwóch wystających trójkątach.

Dejot - nie bardzo widze na dla tego pomysłu miejsca w scenie, poza tym gryzł by sie on z przyjętym stylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy update, mosze jeszcze poprawic dwie płytki na prawej nodze, bo dopiero teraz je zauwazyłem;

poniżej tego miejsca które widać (noga) bedzie już stopa (masywna i gruba), a powyżej widocznej klaty, bedzie jej druda czesc, bo bez niej troche nieproporcjonalnie by sie Strażnik prezentował. No i dodam troche kabli.

Tak wogole to nie wiem czemu robir tyle szczegółow, przeciez postać bedzie stała dosyć daleko.

 

Dzieki wszystkich, którym sie chce komentować :)

 

PS. Nie wiem, czy nie doczytałem, czy tego nie ma w regulaminie, ale jakie musza byc rozmiary dostrczonej finalnej pracy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób szczegółowo :) chociażby dla samej przyjemności modelowania i podniesienia swoich umiejętności zresztą fajnie Ci idzie modelowanie tych robotyczno-futurystycznych kształtów , masz widać do tego "smykałkę" . Ty się martwisz o szczegóły ? a co ja mam powiedzieć ? 60 % moich "wypocin" będzie albo niewidoczne, albo ukryte we mgle :) ale robię na wszelki wypadek bo może akurat będzie coś widać ? poza tym może się przyda kiedyś do czegoś :) np. do jakiejś animki ? kto wie ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba koniec modelowania, jeżeli widzicie jakieś błędy, macie zastrzeżenia to piszczie teraz, bo chce sobie po zweldować (ewentualnie dodać okablowania) i jechac dalej z projektem. Ja na razie zauważyłem, że palce kciuka na siebie nie zachodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziolem sie za oswietlenie, i tu pojawij sie problem, daje w korytarzu swiatlo + volume, renderuje scanlinem, wszystko jest ok, daje vraya, voluma nie ma, ogladalem tutka z evermotion o lightmap i tam PENdzel voluma renderuje w scanlinie, to znaczy, ze bede sie z tym musial babrac jeszcze w photoshopie ??

 

--edit--

dalem jeszcze 3 inne swiatla, renderuje vray'em i co?? jest volume, moze cos wlaczylem i nie zwrocilem na to uwagi, wazne, ze dziala.

 

daje jeszcze jeden render robota i taki maly renderenk wnetrza, jutro zrobie wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił sie problem, dodałem jeszcze dodatkowy panel kratkami bliżej drzwi (czerwony),żeby rozjaśnić obszar blisko drzwi i gdy renderuje to wychodzą takie dziwne pasy (zielony).

Render VRay 1.45.70

Irradiance Map(1.0) + Light Map(1.0)

IrMap

Min/Max -3/-2

HSph Subdiv. 30

Inter. samples 10

Clr/Nrm/Dist 0,3/0,5/0,1

LightMap

1000 sampli

sample size 0,2 screen

filter fixed 10, prefilter 10.

 

Mam nadzieje, że do tylko wina słabych ustawień rendera, choć wątpie, a nie mam kilku godzin wolnego kompa, żeby zapuszczać rendera na wyśrubowanych ustawieniach. Może ktoś wie o co chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej (i niedanej) walce z oświetleniem dałem sobie spokój, wyawaliłem lewą ściane, której i tak nie widać i do tego dałem skylighta + retusz w photoshopie. Jak jest - prawdopodobnie zostanie, tylko robota tam umiejscowie, bo już nie chce mi się tego robić, już momentami patrzeć nie mogę na tą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalny render, składane w PS'ie z kilku renderów + drobny retusz, wiem że światło leży, ale nie umie z tym nic więcej zrobić, jeśli macie jakieś uwagi to piszcie, jeżeli nie - to dobrze, bo już mi sie nie chce tego robić, no ale skończyć prace trzeba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności