Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Forgotten Kingdom"


Rekomendowane odpowiedzi

witam, chciałem również dołączyć do bitwy z tematem "zapomniane królestwo" głównym elementem mojej pracy będzie siedząca na tronie, zmumifikowana postać ludzka trzymająca w ręku jakieś insygnia władzy.

To wszystko w otoczeniu opuszczonego, zmurszałego zarośniętego pomieszczenia które kiedyś nosiło znamiona przepychu i potęgi. Wszystko

chciałbym zrobić w mrocznym, tolkienowskim klimacie. Niebawem wrzucę

pierwszy zarys całości.

pozdrawiam

jaras

 

Hello, I also wanted to join the contest with the subject of "the Forgotten Kingdom". The central element of my work will be a mumified figure of a king sitting on a throne and a statue symbolizing victory and might, all in the ruins of a once splendid and powerful castle, now deserted and overgrown. I wanted it to have a dark and Tolkien-like feel.

I used:

3d max 7

Vray 1.45.70

Photoshop 7 CE

QuickDirt

best regards

jaras

 

Hi-res version :

http://www.digital-aktimel.pl/jaras/ForgottenKingdom.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no nie powiem żeby Katedra Tomka B. i w ogóle malarstwo Beksińskiego nie zrobiły na mnie wrażenia :) thx 4 comments , te korzenie to trochę za mocno mi wyszły , generalnie będzie więcej roślinności i wykutych w skale postaci ludzkich i ornamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym mowie . To , ze jest surrealistyczny , ze nawiazuje do katedry z tymi "kablami " to jedno a sposob przedstawienia , model i render juz na poczatku daje do myslenia - juz jestem ciekawy jak bedzie to wygladalo w kwietniu :P .

 

Ps. : nie lubie "Katedry" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt - jak na to patrze to widze coś w stylu katedry ...

ale efekt , powiem krutko - REWELACJA !! powodzenie życzę :)

 

troszkę widze w tym Katedre >>...

ale efekt , powiem krótko - REWELACJA !! ( jak to jest początek - to ja od początku nie mam szas ... :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, narazie konkretnie,,, na miare twych mozliwosci,, mam pytanie tylko do tych patykow,,,, czy recznie: ] czy raczej jest to generator, jesli generator to czy moglbys zapodac link do niego chetnie bym sie pobawil czyms takim: ] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde ile komentarzy , dzięki bardzo. Tak jak pisałem jest to na razie wczesny koncept i połączyłem tu 3d z 2d :) patyki są robione ręcznie. Ale docelowo wszystko będzie 3d :) jak na bitwę przystało. Koncepcja się zmienia i tron pójdzie ze środka na bok i na dodatek będzie odwrócony tyłem w ogóle idzie cały do przebudowy :) i będzie widać tylko fragment ręki (tzn. kości + skóra) z pierscieniem na palcu. No i nogi wplecione w patyczaki (wiem, wiem ... Katedra... ale tak to widzę :) tak by to było mniej/więcej (dzięki asblaze , bo to jego sugestia) będzie bardziej tajemniczo.

Załączam kilka siatek.

Thx jeszcze raz za pomocne sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe aż mi wstyd, że jeszcze ja nie chwaliłem więc nadrabiam i mówię:

koncept świetnie wyszedł, ciekawe jest również to, że to co widzimy na pierwszym planie jest ciemne, a mgła powoduje ładne przejście tego co daleko w jaśniejsze odcienie :). Jeszcze tylko drobne wykadrowanie by się przydało :)

 

Co do tego co pokazałeś już z MAX`a to nie wiem czy można to już komentować bo jak widzę - sam początek

 

Świetnie Ci idzie, tak trzymaj :)

 

EDIT: Dopiero teraz zobaczyłem trzeci render; mam drobną sugestie:

a co jakby schody (te najbliżej obserwatora) nie prowadziły w dół tylko do góry, na jakiś podest ? Co prawda byłoby więcej pracy z tym co dalej ale niewątpliwie dodałoby temu tronowi majestatu i wniosłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. To panu już podziękujemy. Masz przestać i to w tej chwili. Normalny człowiek nie robi takich prac. Może zrobić dwa pierwsze miejsca. Jedno dla Jarasa (bez walki) a o drugie niech się reszta bije. ;)

Koncept powala na kolanka. I małe pytanko czy te korzonki to tak sobie ręcznie modelujesz?

No i oczywiście żartowałem z tym kończeniem. rób dalej bo zajefajnie ci to wychodzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy , plizz , zawstydzacie mnie :o aż się boję robić to dalej żeby nie zawieść oczekiwań ...

Simple_man - nie ściemniaj , Twoja scenka jest wypasiona na maxa a na dodatek masz już texturki (BTW - bardzo ładne) bo jak ja pomysle o texturowaniu tego mojego to robi mi się słabo :)

Leru - thx za rady, przeanalizuję plany jakiejś sali tronowej , bo rzeczywiście

tron powinien być na podwyższeniu. W ogóle to jak widać po siatce to z architektury noga kompletna ze mnie :) wymyśliłem zapewne kilka nowatorskich rozwiązań arch. :) przepraszam wszystkich architektów !

p.s. załączam jeszcze siateczkę całości ( z tronem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak na razie bardzo dobrze - ale samo modelowanie mnie nie dziwi :) Po prostu jest na bardzo wysokim poziomie.

O tekstury też się nie martwię, pomysł i kompozycję też nie.

Jedyne an co miałbym zwrócić uwagę to oświetlenie - które według mnie w twoich pracach jest o piziom/dwa niższe niż reszta.

Jeżeli i je podkręcisz na maksa będzie "divine" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sceny zostanie dodana rzeźba , załączam kilka siatek z etapów jej powstawania.

Dzięki za komentarze.

Christian - masz rację, oświetlenie (i nie tylko :) to jedna z rzeczy nad którymi muszę popracować intensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldack - postać zrobiłem specjalnie (mam zapodawać poszczególne etapy powstawania każdego elementu w mojej scenie? jesteś pewien ?:) postać nie jest zbyt skomplikowana bo cala rzeźba będzie w dalszym planie. Można powiedzieć że jest prawie Low Poly :) Podłożyłem bipeda, skopiowałem 3 razy i ustawiłem pozy mniej/więcej dopasowujac do referki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , może się to komuś do czegoś przyda ? :)

Baldack - 1 sprawa , nie można jedną pracą skosić wszystkich nagród :)

a 2 -sprawa - na pewno to nie będę ja , bo zepsuję wszystko na końcu oświetleniem :)

Jak widać panienka nie należy do specjalnie zgrabnych i urodziwych ale jak się obwiesi szmatami i obtynkuje ją to może ujdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salv- dzięki za dobre słowo :) Było mi to potrzebne, bo nareszcie ktoś mnie sprowadził na ziemię :D

Leru - wydawało mi się, że komuś się kiedyś dostało za to że zamieszczał mnóstwo apdejtów ? ( no ale pewnie w bitwie obowiązują inne zasady?)

skoro tak mówisz to zamieszczam specjalnie dla Ciebie ;) update z dodanymi włosami

pozdrawiam

 

EDIT: (dotyczy wątku poniżej) co do tych updatów to ja doskonale rozumiem sens ich pokazywania chodzi mi tylko o to ,że jezeli w mojej scenie będzie np. kilkadziesiąt elememtów to updatów z etapu ich powstawania będzie kilkaset :) Myślałem żeby dorzucać updaty z większych etapów prac a nie tak szczegółowo ... no ale dobra, temat updatów jest zamknięty, skoro mają być to będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , może się to komuś do czegoś przyda ? :)

Baldack - 1 sprawa , nie można jedną pracą skosić wszystkich nagród :)

a 2 -sprawa - na pewno to nie będę ja , bo zepsuję wszystko na końcu oświetleniem :)

Jak widać panienka nie należy do specjalnie zgrabnych i urodziwych ale jak się obwiesi szmatami i obtynkuje ją to może ujdzie :)

 

no moze ale widze ze skromnosc jeszcze posiadasz...to dobrze bo bedziesz

jeszcze lepiej pracowal nad swoim renderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności