Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Stary dom"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej pierwszej walce w bitwie 3d :]

Postanowiłem wziąć w niej udział dla czystego doświadczenia. Temat niezbyt oryginalny, podejrzewam że się jeszcze zmieni.

A więc do rzeczy. Korzystając ze szkolnej nudy rozrysowałem sobie główny koncept mojej przyszłej pracy. Nie mam zdolności do rysunku, ale tu chodzi o ogół. Chcę stworzyć taki stary dom między drzewami.

Liczę że z Waszą pomocą uda mi się tego dokonać:D.

 

{tu będzię najnowszy update i szkic}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rzeczywiscie do dziury w scianie mozna by sie bylo przyczepic. Wyglada jakby ktos wziol taran i pier... udezyl w sciane. Tak samo dziwi troche to ze tynk odpadl w miejscu gdzie do sciany przylega poręcz werandy. Ale w sumie bardzo ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dziury jeszcze nie zdążyłem dokończyć przed renderem. Ona ma wyglądać tak jakby ta rama od okna była by wyrwana. Cegły bądą "uchrupnięte". Poręcz chyba będzie przechylona na zewnątrz. i chyba zgodzicie się żę za dużo tej szyby nie? nie moge znaleźć jak wygląda taka zbita szybka stara. chyba pójde gdzieś zbić jakąś:D

dzięki za komentarze, już niedługo kolejny update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mym sie jeszcze bardziej przyczepił do poręczy, "prątki" są połamane jakoś nie realistycznie, chyba nie masz w tym doświadczenia. Jak byś pociągnął z buta, to pewnie uderzał byś w środek, a jako że od dołu trzyma podłoga, a od góry poręcz, to złamał by się na środku, ale cały wygiął w kierunku uderzenia, a u ciebie wszystki stoją twardo na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze,- komentujcie dalej:]

przerobiłem trochę tę dziurę w ścianie,

zmieniłem szybki, bardziej je wytłukłem,

dorobiłem resztę domku,

stworzyłęm drzwi,

i to by było chyba na tyle

 

ps. zastanawiam sie kiedy zchamfować główne krawędzie żeby to jakoś nie kanciato wyglądało, teraz czy przy końcu robienia domku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiśnia -> ja bym dał deski na to... z jakimiś zwisającymi kawałkami papy. Z dachówkami będziesz miał mnustwo roboty, zjedzą ci strasznie dużo poly, poza tym częśc musiałaby byc podniszona (połamana, etc.) No, jak tam uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja właśnie myślałem o dachówkach, i tak by ich za dużo nie było:],

fakt, poly-żerne, ale efektowniejsze mi sie wydają od desek, jeszcze zobacze, pokaże wieczorem rendera z oknami na dachu, tylko szyby powybijam:]

dzięki ziomuś za komentarz, jesteś nieliczny:] heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za małe updaty daje, troche malo komentarzy:)

dorobiłem okna na dachu,

szyby pobite na ziemi,

i jeszcze kilka rzeczy w środku,

i szybe pobitą na ziemi i parapecie,

przyszedł czas na dachówki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny model! te ceglowki na okolo okna sa gut i fajnie sie prezentuje ten zlamany schodek, bardzo mi sie podoba. Jesli mozna, jak go zrobiles? :) i jeszcze jedno pytanie - rozwalisz troche ta boczna sciane? :D

 

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się , cacy domek. W rynnach jakaś trawa powinna się pojawić bo tam stoi woda zazwyczaj. Samochód (np. wrak starej Warszawy) mógłby stać pod jakąś rozklekotaną szopą z desek , częściowo wysunięty do przodu - tak żeby na masce złapał trochę światełka a reszta ukryta w cieniu. Jest cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hohoho... teraz to naprawdę fanie wyszło. dawaj dalej :)

Aha: ja bym nie rozwalał tej ściany, tylko zrobił tam odpadający tynk, bo faktycznie ta gładka ściana wygląda przy tym domku łyso. Ale jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie komentarze

RK---> graficiarzy nie będę w to angażował:p

Polik---> jeden bok dzielisz na kilkanaście krawędzi, no i na te krawędzie dajesz noise.

bojar---> wydaje mi sie że kominek do takiej letniej altanki nie pasuje:/

jaras---> tak, trawka musi być, ale jeszcze nie zdecydowałem czym będe robił, a samochód, hmm myślałem o tym pierwszym z listy http://blueprints.onnovanbraam.com/blueprints/cars/ford/,

Ziomuś---> jeszcze niewiem co z tą lewą ścianą zrobię, ale coś będzie napewno:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Pomysł mi się podoba i model też wygląda przyjemnie. Jestem ciekaw jaki będzie efekt końcowy. Zraziła mnie w tym wszystkim tylko jedna jedyna rzecz:],,,mianowicie twój szkic:) te nieudolne próby perpektywy troche są śmieszne. Na tym etapie twojej zabawy 3d ja na twoim miejscu popracował bym nad normalnymi szkicami. Ale wykonanie modelu naprawde mi sie podoba. Wszystkiego dobrego i powodzenia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golum: dla niektórych szkic bez odpowiedniej perspektywy jest o wiele pożyteczniejszy (widac wszystko jak na schemacie), a zresztą szkic to i tak indywidualna pomoc autora projektu

wiśnia: domek w porządku, trochę za regularna ta dziura po oknie z prawej (jak się rwie to pożądnie i z kupą cegieł), po za tym tynk przy tej dziurze powininen odpaśc trochę głębiej niz pokazałeś (popatrz na inne porozwalane budynki: naruszony tynk poddany warunkom atmosferycznym kruszeje i odpada dużymi nieregularnymi płatami)

ogólnie to jak na razie motywujesz mnie do cięższej pracy (a co muszę by lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze i pochwały:]

manko---> na ugodę daję taki przechylony odprowadzacz dymu z metalowej, zardzewiałej rury, zakończonej u góry, niskim stożkiem:]

golum---> szkic miał być tylko przelaniem wizji na papier, ale masz racje, moje zdolności rysunku są "mierne"(zaznaczyłem to na początku)

tweety---> co do dziury, to masz racje, wyrwę jeszcze tak z dołu i góry kilka cegieł, i zdrapię zbędny tynk. Jeżeli ja Cię motywuję do pracy, tzn że nie dajesz z siebie wszystkiego;) i błąd!!!

jaras---> chyba za wysoko postawiłeś poprzeczkę:) ale wizja jest super, tylko czy to nie będzie "trochę plagiat"?

P.S. update już nie długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest domek z bajki? bo jesli nie to masz złe proporcje.Domek wygląda jak altanka na działce.Rynna za wielka,futryny za chude, itp. okna dachowe 3 szt.:?! Na poddaszu(jesli jest) nie zmieściłby sie krasnoludek na stojąco.:)Podoba mi się pomysł

z dachówkami chociaż taki kształt też pozostawia wiele do życzenia.

Sorry ,ze tak technicznie ,ale to dla twojego dobra.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak, wcześniej już pisałem, że to ma być coś w stylu altanka-full-prowizorka:), rynna ma 16,5 cm, fakt może o te 4 cm za dużo, co do futryn to są równe z grubością ściany, poszerzę je trochę. Poddasza nie będzie, będzie tam tylko kilka belek, a światło przez 3 okna:) ma wpadać do domku. Dachówki są mojej koncepcji, ale gwarantuję że w rzeczywistości też by się sprawdziły.

dzięki za komentarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przerwie zamieszczam kolejny update, z nie za dużym postępem,

dużo pracowałem nad tym żeby dobrze oświetlić scenę, ale nie wyszło :/ po prostu nie moge jakoś,

aktualnie pracuje nad drzewem, niedługo zamieszcze jakiegoś wstępnego rendera.

a teraz ten fatalny render...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności