Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Stara kaplica"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

To mój debiucik :) Zdecydowałem się wziąć udział w bitwie, ponieważ pomyślałem, że to dobra okazja do nauczenia się czegoś. Spodobał mi się temat. Od razu skojarzył mi się ze starą, zapomnianą kaplicą w cieniu wielkich drzew opuszczonego ogrodu. Nie jest to czysta fantazja, a wspomnienie z dzieciństwa. Widziałem ją na własne oczy, dotykałem własnymi dłońmi, czułem własnym nosem, a może nawet słyszałem własnymi uszami :) I teraz postanowiłem przenieść to do świata grafiki 3D. Mam nadzieję, że podołam zadaniu i wytrwam do końca. Niedługo wrzucę jakiś szkic.

 

 

This is my first work. I joined the contest because I wanted to learn something. The subject of my work is an old chapel. I saw one when I was six. I still remember strange atmosphere of the place where the chapel was situated. And that’s why I decided to reproduce it.

I used 3ds max 4.0, V-ray 1.09 and Photoshop CS.

I used some photos as textures.

 

 

 

final_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako, że jestem początkujący (tylko nie bijcie i nie mówcie, że jak początkujący, to po co pcha się do bitwy ;) bo to dla mnie dobra motywacja i podoba mi się temat) niech mnie ktoś oświeci, dlaczego to to ma błędy w cieniowaniu. Podmurówka to po prostu dwa chamferboxy, a strop to chamferbox po przeróbce na poziomie vertexow w edit meshu a później jeszcze użyty boolean, co dodatkowo popierniczyło to cieniowanie i jest tak jak widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to chyba przez to że w chamfer boxach wszystkie poly anleżą do jednej "Smothing group". Nałóż na te obiekty modyfikator smooth i włącz auto smooth a w treshold zostaw 30 lub zmniejsz do 20 lub nawet mniej :) , no i jescze w ustawieniach światła/świateł włącz cienie :). Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto wstępna wersja kaplicy. Nie ma jeszcze bramy, dachówek, krzyż też będzie inny. No i przede wszystkim na razie nie ma żadnych zniszczeń. Co o niej myślicie? Jest sens dalej ją pieścić, czy wyrzucić, spalić, zaorać i zacząć od nowa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man -> No coz, mam pomysl w glowie na ujecie, kompozycje i oswietlenie, ale nie wprowadzam go w zycie na tym etapie pracy, bo IMHO nie jest to konieczne w tej chwili, nie ma to zadnego wplywu na proces tworzenia modelu. Kiedy jednak bedzie juz wiecej modeli, wtedy zaczne o tym myslec, bo wtedy wszystko zacznie po malu tworzyc jedna calosc - scene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to juz drugi zarzut co do krawędzi. Wydaje mi się, że są jednak dobre. Moje zdanie nie wynika, ani z przekory, ani z chorej wyobraźni :) ale z obserwacji. Narożniki nigdy nie sa idelanie ostre, a czasto trudno je w ogóle nazwac narożnikami, bo są owalne jak pączuś ;) Szczególnie w przypadku takich starych, podrzędnych budowli. A oto kilka zdjęć na potwierdzenie mojego zdania:

http://republika.pl/vegavin/1.jpg

http://republika.pl/vegavin/2.jpg

http://republika.pl/vegavin/3.jpg

http://republika.pl/vegavin/krzyz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba by lepiej wygladalo gdyby ta kratka co lezy na ziemi byla tez troche powyginana.

co do zniszczen na tynku, wydaje mi sie ze tynk jest za groby. i zrobilabym wiecej uszkodzen na kantach.

oprocz tego fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man - wrzucam render z GI (v-ray free, pierwsza moja styczność z tym, więc nie wiem jak to wyszło :) ).

Aniu - zastanawiałem się nad tą bramą - nie wiem, czy powinna być powyginana. W końcu tylko upadła i sobie leży :) Jeśli chodzi o tynk to poprawiłem ten na podmurówce, bo faktycznie był za gruby. A ten na ścianach to nie wiem, ale tak próbowałem dojrzeć na fotkach, które gdzieś wyżej wrzuciłem i chyba nie jest za gruby. A z tymi uszkodzeniami na kantach to poczekam, bo nie wiem czy jest je sens robić - jak się wrzuci texturkę to czy w ogóle będzie je widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejsce tamtych beznadziejnych drzew wrzuce chyba takie oto, ktore wlasnie skonczylem robic. Tym razem zrobilem je od podstaw, samodzielnie. Przy tych poprzednich korzystalem ze skryptu Tree Maker. Obecne drzewko jest, jak widac, w calkiem w innym stylu. Takie chyba jednak bedzie lepsze, gdyz tamte z zalozenia mialy byc stare i duze, ale przez to byly nieproporcjonalne do kapliczki, bo gdybym je powiekszyl, to byly ostaly sie w kadrze ino pnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że tło sobie i scenka sobie. Dodaj może jakieś konkretne światło i oczywiście jeśli już to i troszkę inne tło. Wynika z niego ewidentnie, że jest to zachodzące słońce więc cień by poszedł prosto w kamerę.

 

Drzewka są ciekawe choć trochę za proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik - modelowanie nie jest żmudne , nudne ani wyczerpujące - to czysta przyjemność :) Co do mgły to troszkę za bardzo rozbieliła i rozjaśniła cały obrazek , daj może trochę więcej kontrastu. Fajne krzaczory wymodelowałeś i drzewka też niczego sobie. pozdrawiam

edit - sorry , że ingeruję w Twój obrazek ale zrobiłem tak na szybko to co mniej więcej miałem na myśli. acha , no i dodałem w PSie flarkę od księżyca , która wprawdzie nie pokrywa się teraz z głównym kierunkiem oświetlenia w Twojej pracy ale na tym niebie aż się prosiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tej mgly, to przesadzilem w sensie, ze takiej mgly sie nie spotyka, czy w sensie, ze za duzo jej i przez to malo widac?

A co do drzewek Polik, to nie bylo to az tak monotonne, zmudne, nudne i wyczerpujace modelowanie :) Ani tez sobie nie pogagalem, z wyjatkiem opcji Clone :)

Przepis na drzewko: bierzemy stozek (iles tam segmentow na wysokosc), edit meshujemy, przesuwamy vertexy (czego wlasciwie na moim pniu nie widac i to wlasnie mam nieco zmienic). Galezie robimy tak samo. Najpierw galaz glowna, wokol niej rozkladamy mniejsze galazki, wokol nich jeszcze mniejsze itd. Galezie glowne wraz z cala rodzina galazek pobocznych rozkladamy wokol pnia. Poszczegolne galezie i galazki sa kopiami kopii z zastosowaniem skalowania, rotacji oraz przemieszczania vertexow dla zlamania powtarzalnosci. I po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras - co do tej mgly, to tak wlasnie mi sie wydawalo, ze cosik za jasno. Ale jak podciagnalem kontrast, to znow stwierdzilem, ze tym razem za ciemno :) Ksiezyc rozwazal ten problem i bardzo mi przypadl do gustu. Dzieki wielkie za ten pomysl :) Tylko, ze teraz bede musial przebudowac jakos te scene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, super. Poważnie to Twoja pierwsza praca? Zazdroszczę.

 

Kojarzy mi się, co do klimatu, z pewnym polskim horrorem, a mianowicie z "Wilczycą". Jest naprawdę super, gotycko, a jednocześnie czuć, że to gdzieś "u nas", że naprawdę to miejsce istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności