Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Wewnętrzny mrok"


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że temat ciekawy i dość dużo czasu, postanowiłem kolejny raz wziąć udział w bitwie.

 

Założenie pracy dosyć proste - Wnętrze starej katedry, ogromnej i pięknej ale zapomnianej. Ciemność, przestrzeń, ślady upływu czasu, gdzieniegdzie pnącza oplatające kolumny i tylko pojedyńcze promienie światła.

 

Mimo iż pomysł nie przewiduje żadnych schizowych elementów, a koncepcja jest raczej prosta, to chciałbym, żeby ta praca miała wyraz. Pewnie każdy będzie potrafił tą pracę zinterpretować na swój sposób, a może ktoś odgadnie co ja chciałem przekazać ale to się okaże jak skończę :).

 

Generalnie jestem raczej pozytywnie nastawiony do tej pracy, po prostu nie wydaje mi się, że będzie to dla mnie niezwykle trudne zadanie ale mogę się mylić - czas pokaże. Na dzień dzisiejszy życzę innym uczestnikom powodzenia. Narazie jeszcze nic nie zrobiłem, ale zebrałem nieco materiałów i przeanalizowałem sobie architekturę gotycką.

 

 

Edit: Postanowiłem zmienić tytuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

swietny pomysl, tez bardzo lubie gotyk, proponowal bym jednak przyjrzec sie dokladniej gotyckim katedrom, proporcjom, detalom,

wydaje mi sie e twoja katedra jest sporo za szeroka, łuki w arkadach mimo wszystko powinny byc ostre, i chyba lepiej jak bys sklepienia zaczal od zeber :) zobacz sobie jakies schematy sklepien gotyckich zeby zobaczyc jak ulozone sa poszczegolne zebra, bo to nie jest takie do konca oczywiste

 

czekam na postepy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z maćkiemG, gotyk głównie charakteryzuje strzelistość i monumentalizm budowli, Twoja katedra jest "zdeka" za szeroka, kiedyś robiłem sklepienie gotyckie w 3ds, ale to musiał być bardzo "surowy" obiekt, na potrzeby animacji.

życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwężyłem nieco. Zmieniłem też sklepienie nad prezbiterium, może te pionowe lementy nie są zbyt gotyckie, ale skoro nie modeluję żadnej konkretnej katedry, to chyba mogę sobie pozwolić na takie urozmaicenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych scian nie uwazam absolutnie za prawie gotowe :P Mam nadzieje ze nie zostawisz kolumn w tym stanie. Sluzki czyli te przedluzenia od lukow przy sklepieniu idace az do filarow nawy bocznej powinny miec bardziej zdobiony profil a nie kwadratowy ale narazie calkiem ciekawie. fajnei sie zapowiada. powodzenia, jeszcze bede tu zagladal bo podoba mi sie styl gotycki.

 

Pozdrawiam serdedznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to teraz mam nieco dylemat... Renderowałem tona laptoopie i generalnie było jeszcze na tyle jasno, że widać żebra na sklepieniu, jak wrzuciłem to na swój stary komputer, to okazało się, że jest zdecydowanie za ciemno (mimo iż już wielokrotnie starałem się wyregulować jasność) :/. A u was widosczne są te żebra na monitorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera.... narazie chyba sobie daruję oświetlenie, najwyższy czas zainwestować w nowy monitor, chyba się już po prostu zepsuł i nie da się go dobrze ustawić, żeby nie było ani za jasno ani za ciemno :( . Wymodeluję wszystko, zrobię textury i dopiero się zajmę oświetleniem na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniszcz bardziej mury, (wylamane cegly)

okna z tylu maja dziwny ksztalt, chyba raczej sie robi dolna czesc okna pionowa i tylko u gory luk (bo jak jest cale wypukle jak u ciebie to i trudniej to wymurowac, i szybe trudniej dopasowac).

ale dobrze sie zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosliny jakos przypominaja te z pewnych filmow, co to w zlosliwy sposob wyrastaly w kilka sekund na srodku kuchni i zywily sie ludzmi. mam nadzieje ze jak dasz tekstury to to wrazenie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinkę rozjaśniłem. Przesadziłem trochę chyba z kaustyką z witraży wiec dzisiaj spróbuję kolejny render wrzucić. A tak w ogóle, co myślicie o tym żyrandolu? Wstawiłem go, ale coś jakoś wydaje mi się, że nie pasuje do tej sceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mało się różni od poprzedniego ale chyba lepsze:)

Ciężko mi ocenić, czy nie jeste za ciemno, generalnie założenie miało być takie, że będzie ciemno, muszę po prostu zrobić to tak, żeby było też w miare dobrze widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, asfalton ma rację - witraże !!! zrób je koniecznie i dodaj kolorowego volumera od szkiełek (musisz rzucać kolorowy cień z mapy którą użyjesz do tworzenia witraży ) będzie pięknie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, daj światło od witraży, z mapą witaża w projektor map( czy jakoś tak), Tak jak Jaras i asfalton sugerowali. Ja bym jeszcze do głównego oświetlania dał volume light. Tak przy okazji jakiś rok temu zrobiłem prawie identyko pracę, jak chcesz to zerknij . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie jest zrobione tylko z jednego Area light poza budowlą z pomocą fotonów, więc jeśli chę pozostać przy takim oświetleniu to mapa witraży raczej nie da odpowiednich efektów, zresztą te witraże to nie są nawet mapy tylko pooddzielane kawałki (nie wiem czemuakurat tak to zrobiłem :) ale jeśli będę chciał jakieś brdziej złożone wstawić to pewnie zrobię mapą). A volume light niby jest ale coś go słabo widać :/, to chyba właśnie przez te szyby co wstawiłem (przez nie jeste też ciemniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę że tak powiem zoptymalizowałem ustawienia fotonów, tylko nie mogę dojść dlaczego skoro światło pada z lewej strony na prawą ścianę, to dlaczego generalnie jaśniej jest po lewej? Niby światło się tak odbija, ale pod łukami po prawej stronie tym bardziej powinno by jaśniej... może coś źle mam ustawione, proszę o pomoc/uświadomienie że jest jednak dobrze ;).

Ten volume to taki testowy jest, a dodatkowo jakość renderingu marna więc nie zwracajcie narazie na to uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu sie tak dzieje, ale mozesz dac swiatlo z negatywna wartoscia (biale, z multiplier np. -1) z lewej strony, to ci przyciemni scene.

a ogolnie bym to troche bardziej rozjasnila. (nie ogolnie, ale zeby wiecej kontrastu bylo, i zeby tam gdzie pada swiatlo prosto z okien bylo wyraznie jasniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności