Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Plant City"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na wstępie życzę Wam wytrwałości i fantastyczncyh pracek na finiszu.

 

Planem mojej pracki będzie przedstawienie ulicy opuszczonego miasta, które będzie "zaatakowane" przez rośliny - które tu i ówdzie będą wyrastać. Żeby było trudniej, chcę ująć to w koncepcji snu, halucynacji, dodać pare elementów fikcyjnych, "nienormalnych", takich jak przedstawiony na pierwszym renderze dom z krzywymi oknami... Cóż, to mój pierwszy outdoor, mam nadzieję, że wytrwam. A Wam życzę powodzenia :D.

 

To co widzicie, to ofkoz jest ogólny koncept, który może jeszcze ulec wielu przeobrażeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widze że praca powoli nabiera kolorów jednak jest kilka ale:

 

1. Powtarzalna tekstura na murze.

2. Krzywa powierzchnia latarni (nierówna ta blacha na niej)

3. Odnośnie por dnia to radziłbym jesień ... (krzaki bez lisci [obumarłe troszkę], i złotawe liście na powierzchni...)

4. Tekstura na dole ekranu w renderze jest rozmazana....

 

 

To by było na tyle, jeśli to porawisz to będzie całkiem fajnie to wyglądało :], nie uwzględniłem oświetlenia bo zapewne jeszcze się z tym nie bawiłeś :]. Jak się domyślam korzystasz z podstawowego rendera (scyline) radziłbym zaopatrzyć się w coś co dawałoby lepsze efektu renderu, osobiście polecam vray-a (sam go używam) :]. Powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc tytuł "Plant City" myślałem, że chodzi o jakieś opuszczone (przy)fabryczne miasto...

Latarnie! Skąd wyczasnąłeś takie szkarady. Nie ciekawiej zrobić zwykłe "brzydkie" ze słupów żelbetowych, któraś mogłaby być złamana i wystawały by z niej pręty zbrojeniowe omotane roślinami... (np.)

Zaglądnę tu jeszcze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> skąd takie pytanko? Jasne!

Mareg -> heh, na tyle sporo osób zdążyło mi to powiedzieć (o tych latarniach), że rzeczywiście je zmienie bo mi się chce już... ehm.. na ich widok.

Max -> W sumie tego może i nie widać, ale render to mental ray - i taki pozostanie. A jesień - spoko motyw, sam taki widzę najlepiej, szare, zachmurzone (ale nie ciężko ) niebo, tego typu jazdy.

Dzięki za komentarze, ruszam do pracy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najpierw Alien, potem tu, niechce rozgrzebywac zbyt wielu spraw i tak moja skutecznosc w konczeniu prac jest niewielka, hehe nie chce jej jeszcze bardzij zmniejszac ale czekam i mysle, caky czas sie zastanawiam nad odpowiednim tematem: ] pozdro i powodzenia,,,,,

 

PS nie przesadz z poly: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sesja za plecami, grypa z resztą też, można wlaczyć dalej. Zamieszczam baardzo mały upgrade, narazie zostaję przy koncepcji "nocnej" - decyzję co do klimatu podejmę po modelowaniu (a więc jeszcze dłuuuga droga). Mam nadzieję, że się ze wszystkim wyrobię. Czas renderingu - 25 minut !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo,,,, okien troche za duzo wygladaja dopsc dziwnie, skasuj jedno czy 2 i rozstaw je z jakims sensem, latarnie duzo lepsze, Co do koncepcji nocnej to jest spoko, trzymaj ta wlasnie droge, ehhh nie wiem co Ci doradzic nie wiem czy kadr nei byl by lepszy z perspektywy zaby, umiescil bys jakias puche coli w pierwszym planie obok jedna z galezi roslinki i reszta dalej by sie potoczyla wiecej rozlin i jakies smieci a na koncu budynek,,, walcz pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, coś z tym zrobię...

 

A teraz zaczynamy "jatkę". Nie umiem robić twarzy. Mam straszne problemy z utrszymaniem siatki w porządku. Załączam to co na razie zrobiłem (siatka jest płaska) i składam prośbę, aby ktoś mi pomógł, bo zwyczajnie sobie z tym nie radzę. (Tylko bez komentarzy, że jest do bani, bo to wiem). No to do przeczytania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się nie poddałem, walczę z tą siatką - jak mi to ktoś powiedział, trzeba się trzymać jednej koncepcji, bo każda następna bedzie gorsza. Lot of work jeszcze, melduję tylko, że pracuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności