Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Skarb Jelly Roger`a"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Historia:

W jaskini nad Morzem Koralowym, kpt. Jelly Roger (tak, tak dzieci, kpt. Galaretka-Rodżer) schował swój skrab. Zbierał go z załogą brutalnych piratów przez długie lata i składował w porośniętej stalaktytami pieczarze. Jednak, po wielu podróżach znudziło się kapitanowi już dalsze rabowanie i postanowił, że będzie się cieszyć skarbem. Do końca życia. Jak się okaże - dopiął swego.

 

 

Pomysł:

Szkielet kpt. Jelly Roger`a siedzi sobie na stosie złotych monet, różnych kosztowności i srebrnych zastaw, trzymając w jednym ręku starą jednostrzałową flintę, a w drugim tyle skarbu ile się w ludzkim ręku pomieści. Sam oczywiście jest obwieszony licznymi naszyjnikami i łańcuchami oraz pierścionkami.

Pragnę również dodać, iż chciałbym zrobić render raczej realistyczny, acz przerysować cechy szkieletu, żeby był trochę grubszy niż jest oryginalnie. Tak dla bajeru, zobaczymy jak wyjdzie ;)

 

 

Koncept:

Buuuuuuuuu... marny, żaden tabletowy rysownik ze mnie, a do skanera nie mam dostępu (w sumie też by nie było co oglądać). Uchwyciłem jednak o co mi chodzi i jakoś można z tego wywnioskować do czego dążę.

http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/jr/koncept.gif

 

 

Postanowiłem również przyłączyć się do Bitwy. Nie miałem takiego zamiaru do wczoraj kiedy mi pomysł po prostu z nikąd przyszedł do głowy i tak się z tym cały dzień nosiłem, aż w końcu decyzja zapadła.

Co prawda matura w tym roku, praca dyplomowa do zrobienia i trochę innych spraw w życiu mnie czeka, więc z wolnym czasem na robienie tej pracy może być ciężko, ale mimo to postaram się to skończyć (zastój w rozwijaniu się mnie przeraża ;) ). Hehe trochę porywanie się z motyką na słońce ale co mi tam :D.

 

 

Moja praca nie będzie brana pod uwagę przy nominacji i podsumowaniu, zatem jest to czysta rekreacja.

 

 

EDIT (24.I.2005): Do pracy użyłem referencji:

http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/jr/bok_czaszki.jpg

http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/jr/przod_czaszki.jpg

http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/jr/human_skull_lateral_02.jpg

oraz własnych zębów (w odbiciu lustra :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tweety leru nie bedzie brany poduwage pierszy post (gruba czcionka):P:P

zobaczymy jak dasz ms i zrobisz wiecej;)

nielot: WIEM ŻE NIE MOŻE. Trochę jeszcze umiem czytać!!! :D

Chodziło mi oto że jest moderatorem Bitwy i dlatego nie może brać w niej udziału :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkStar, mirach, Baju, dzudzu, -Ukash-, lpshinoda -> dzięki Chłopaky ;)

Edi, nielot007 -> MSmooth będzie dopiero jak więcej zrobie bo teraz to kiszka straszna wychodzi.

DonKichot -> nie, tak jak jest jest dobrze i niechaj tak zostanie :)

 

Dobra Panowie, też do roboty, ale to migiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update.

 

Poprawiłem siatkę (jej topologię), zmieniłem kształt kości policzkowych, oddziełiłem płat skroniowy, dodałem brwi (jako element stylizacji), zmieniłem kształt oczodołów (również element stylizacji), dodałem zęby.

 

Nad tymi ostatnimi dopiero co zacząłem, znacznie lepiej wyglądają w zrzucie z siatką (tak mi się zdaje). Popracuję nad nimi jeszcze jak i nad siatką bezpośrednio nad nimi.

 

Jest również i render z MSmooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzębienie poprawione, już nie są tylko zarysy ale w miarę wyglądające ząbki ;)

Siatka jest nieciekawa, proszę za nią nie bić. Część zębów pousuwam, gdyż Jelly Roger, jak na pirata przystało, musi mieć braki w ex-jamie-ustnej, będą one też na pewno zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zdaję sobie sprawę z tego ;) postaram się zrobić już te podziały na poziomie tekstury. Nie będą one na renderze jako geometria się wyróżniać zbytnio więc po co mam się bawić. Może jakieś smoothing groupsy ustalę.

 

Inne elementy czaszki również pooddzielam na teksturze (płaty itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec pracy dnia dzisiejszego przyniósł kolejny update.

Dolna szczęka jak widać, wstępnie ząbki wstawione (nie wszystkie jednak); ich położenie zmieni się również gdyż nie są narazie dopasowane z górą uzębienia.

 

Wszystko w swoim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ou jeea! Leru, czaszka wyglada narazie bardzo fajnie, tylko nasunela mi se taka mysl, a nawet dwie.. Otoz, skoro to trup to nie bedzie mial mimiki, proponuje wiec zrobic mu taka wmiare zadowolona czaszke (generalnie chodzi o oczy), a drugi to takie juz bredzenie ze zmeczenia. Moze by nie robic zuchwy, wydaje mi sie ze wtedy czaszka jest tak fajnia z charakterem. Hmm.. po namysle to drugi pomysl wydaje mi sie juz glupi :P hyhy.

 

Pozdrawiam

 

Pokaz calosc w MS i tez z innych rzutow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł, który tu przedstawiłeś jest realizowany od samego początku. Chciałem właśnie, aby czaszka była wesoła. Ma więc nienaturalne łuki brwiowe, oczodoły są skośne (podobne do kształtu ludzkich powiek podczas śmiania się), również kości policzkowe są dużo większe, żeby czaszce nadać trochę groteskowego klimatu :).

 

Dziś wrzuce inne rzuty i MSmooth`owany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za komentarze, bardzo miło jest przeczytać po paru dobrych godzinach pracy, że jest ok, fajnie czy inaczej ale przyjemnie :).

 

Kolejny update zatem. "Wybiłem" (martwemu ;) ) Jelly Roger`owi parę zębów, poprawiłem brwi nieznacznie.

 

-Ukash- -> kombinowałem trochę z konfigurajcą oczu ale jedyne co mi się udało uzyskać to nieciekawe spojrzenie :/ Czaszka przestawała być czaszką więc dalszego kombinowania zaniechałem.

 

jaras -> jak widać - dodałem kośc w nosie, dzieki za podpowiedź :).

 

http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/jr/jr15.jpg

 

Na dwóch renderach otworzyłem Roger`owi paszczę, żeby dać mniej więcej obraz tego jak będzie wyglądać na końcu. Najbliższy temu jest render w załączniku (drugi na długim .jpg`u).

Jutro zajmę się jego mapowaniem i teksturowaniem, postaram się też o testy renderów cartoon`owych :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za kometnarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze z ta kostką w nosie to jest tak ze poprostu jej za dobrze nie widac:) a z tego co widac to wydaje mi sie calkiem spoko :D Tak tak zabki u pirata nie sa mile widziane. Dobrze ze kilka wybiles, aaa i proponuje na przyszlosc jeden zrobic zloty.

Kurcze no podoba mi sie ten watek Leru. Po pierwsze fajnie ci to wychodzi ,a po drugie kojarzy mi sie to z klimatami The curse of money island. I mam powiedzmy pewne oczekiwania ktorym zaloze sie, napewno sprostasz..(oczywiscie dzieki naszym wspanialym radom :P )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ukash- -> czytasz w moich myślach, ta piątka po prawej (prawej Roger`a) będzie złota :D

Zauważyłem, że wielu osobom tak się to kojarzy (chodzi o Monkey Island) :)

 

Miejsca gdzie się zęby stykają z czaszką bedą zaznaczone ale już na teksturze (bump czy coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności