Skocz do zawartości

kamieniczka;)


kinga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam ;)

Ciekawe czy sie projekt załapie się do gabloty z TKZetów :P

 

A poważnie ...

Proporcje są OK

Elewacja bardzo "historyzująca" może za bardzo.

 

Główne wejście jest za słabo wyartykułowane.

W przedprożu brakuje mi doświetlenia piwnicy - (tak jak na Mariackiej - niezłe mogłoby być unergraund'owe granie w sieci no i wizytówka bo z ulicy wnętrza przez takie przedproże nie będzie widać)

 

Na strych (skoro dajesz render z góry) wprowadź jakieś połaciowe Veluxy - to małe okienko jak na funkcje mieszkalną nie wystarczy.

 

Materiały - tu mam mieszane uczucia - beton to troche za mocne jak dla mnie - po za tym przedproża głównie były wykonane z elementów kamiennych i metali kutych - nie chce powiedzieć przez to ze Masz robić rekonstrukcje kamienicy na Św Ducha z okresu jej świetnośći, ale obecne technologie niosą tyle możliwości że nawet wykorzystanie "rdzennych" materiałów daje zaskakujące efekty plastyczne.

 

RENDERING: troche za ciemny - podkręć światła - ten podkład mapy z szarym tłem jakoś "brudzą" całość - ale może na planszy będzie ok - jeżeli tak zastawiasz to w photoshopie postacie popraw - za duży kontrast - będzie na planszy wyglądało jakby była dziura.

Materiał przedproża - jeżeli to cegły to są za duże ludzie mają wtedy wysokść 140 cm - popraw mapowanie.

 

To tak na pierwszy rzut oka ;P

Życze udanego finiszu - sesja nadciąga

 

P.S. Dużo gadam a sam zrobiłem "zachowawczą" kamienice - no ale jakto mówią konstruktywnej krytyki nigdy za wiele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Gdańszczan!

Kingo: generalnie projekt mi się podoba. Nawet bardzo. Przynajmniej ładnie by się komponował z resztą starówki a nie jak te 'nowoczesne' kamienice co pobudowali na przedłużeniu Długiego Targu. Pewnie jesteś z Architektury z PG?

Popraw tylko rendering. Jeżeli używasz 3ds maxa, to polecam użycie Mental Raya i światła typy IES Sun + IES Sky. Dzięki temu możesz w łatwy sposób kontrolować sposób oświetlenia, tzn. poziom nasłonecznienia, kolor nieba, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności