Skocz do zawartości

Animacja kosmiczna x2 fanfilm


KajtomatO

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie mówie - TO NIE JEST MOJA ANIMACJA,

umieściłem tu ją aby poznać wasze zdanie o niej, jest to dzieło fanów gry x2, kilka statków (te co "wleciały" przez pierścień, oraz sam pierścien, pierwsza i trzecia baza kosmiczna) są wyciągnięte z gry, reszta to robota fanów.

 

Link : http://www.themadgoner.com/Avis_Movie/ramx3.avi

Link do topick w polskiej częsci forum x2 (nic ciekawego :P ): http://www.egosoft.com/x2/forum/viewtopic.php?t=70834

Link do topicku w angielskiej częsci forum x2, gdzie wypowiada się sam autor : http://www.egosoft.com/x2/forum/viewtopic.php?t=69380

 

ps. Nie wiem czy czasem nie złamałem jakiegoś regulaminu... jak by co to postępujcie ze mną łagodnie :)

 

ps 2 plik ma z tego co pamiętam 30 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest kilka fajnych ujęć.. może kilka dobrych momentów... ale jeszcze ogromnie dużo pracy przed twórcami tego filmiku. Czułem się tak, jakbym oglądał modele... kiepskie modele, słabo oteksturowane... jeden model... o proszę... kolejny model... jednak logiki i pomysłu w tym nie było. Mówiąc krótko: reżyseria (jeśli była jakaś) to leży i kwiczy!! Jakieś dziwne wątki, jakaś bitwa... za chwilę jakiś ludzik skacze... potem walczy... znowu przeskok... tak się nie da zbudować historii ani napięcia.

Moja opinia... całokształt na bardzo podstawowym poziomie zaawansowania. Nie urzekło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepne efektów wybuchów i tych innych.

 

Używałeś efektu FIRE. Lata temu (z 6-7 już będzie) Blizzard zrobił parę takich animacji do StarCraft`a. Nie mieli chyba nic innego do dyspozycji niż czystego MAX`a, a mimo to efekty wybuchów wyszły całkiem zgrabnie :) Polecam obejrzenie ich jako przykład co można wyczarować z tych efektów. Co bym u Ciebie zmienił to to, że zamiast do jednego wybuchy używać jedego gizmo, użyłbym 3-5 czy ilu tam byś potrzebował do zrobienia ciekawego wybuchu.

Niektóre ujęcia były przedłużone na siłe, podczas gdy wybuch stacji na samym końcu jest za krótki. Dobry przykład - Final Fantasy: The Spirit Within, bardzo miło rozłożona w czasie dewastacja. Dodatkowo, fala uderzeniowa, latające szczątki, których u Ciebie brakuje, a szkoda :/.

 

Scena w której odlatują myśliwce z hangaru (kamera za nimi) jest całkiem ciekawa. Kamera stojąca za silnikiem ładnie pochłonęła spaliny (eat my dust ;) ), niestety, właśnie ona wydaje mi się przedłużona na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,... animka zasluguje na wieszkrze docenienie!, calosc jest prosta, ale razem ... prezentuje dosc fajny efekt...

1 proste modele

2 linjowa animacja

3 ...efekty (zainwestuj a afer burn)

4 KONIECZNIE pzrepusc ten filmik pzrez combuastion lub after effects !

ale ogolem moze byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności