Skocz do zawartości

Prawidłowe oswietlenie rozleglej sceny


Penny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Robie rozlegla wizualizacje urbanistyczna.. jak widac w zalaczniku.. ale mam problem chcialbym ja zrobic w odcieniach szarosci ale nie moge uzyskac jakis w miare realistycznych cieni i oswietlenia ogolnie. wizualizacja ma miec ok 5000px x 3000px (ale przydalaby sie i ze 2x wieksza) wiec chcialbym zeby kazdy podcien budynku generowal w miare wierne cienie i GI.. niestety nie radze sobie.. a oddanie jutro.. (SIC). Glownie problemy sprawiaja mi cienie pod budynkami (na renderze sa bramy pod ktorymi sa dziwne jakies punktowe cienie.. - okropne) oraz ogolnie ich intensywnosc jest jednakowa na calej ich dlugosci zamiast sie zmieniac. pozatym jest za jasno i ani multipier ani energy GI itd tego nie reguluje.. aha i budynek w cieniu w samym rogu (laczenie budynku z ziemia ) musi byc ciemniejszy, a nie budynek i cien ma te sama intensywnosc na calej powierzchni...

Prosze o porade jak dokladnie (mniejsza o dlugosc renderu) wizualizowac duzo szczegolow w rozleglych scenach.. (szczegolnie trudne to jest gdy scena nie ma np kul itd.. bo wtedy cienie rozkladalyby sie ladniej z klockami jest duzo gorzej) tak by wszystko wygladało jak makietka tekturowa... nietety zadnych tutkow nt urbanistyki nie znalazlem.. i mentala.

 

Opisze moja scene ma wymiary ok 1500x1500 jednostek a detale maja - najmniejsze ok 2 jednostek pod ktorymi przydaloby sie wydobyc ladne i prawdziwe cienie.. wszystko przykryte jest sphera z mapa glow (lume) w slocie surface (mental ray connection materialu standardowego) lub bez glowa.. materialy wszystkie to standardowe a w slocie photons w mentalray connection mam photon base. wszystko oswietla 1 mr area spot (intensity 0,7) i sky light (deafult). Co do ustawien w karcie Render.. to wlaczone GI i FG na domyslnych ustawieniach wcale nie rozni sie od tego obrazka z zalacznika.. aczkolwiek ja podbilem wartosc max num photons per sample z 500 do 2000, oraz average gi photons per light do 1000000 , pozatym zwykle zmniejszanie decay daje przenoszenie barw jednego materialu na sasiadujacy w efekcie.. a przy takiej skali to praktycznie nie funkcjinuje.. wiec zostaje wartosc decay na 2.0.. w zasadzie to wszystko z ustawien

 

aha wyrenderowany obrazek to ok 60 sek co jak na ustawienie 1000000 photonow itd i ok 180000 facow na tylu obiektach to nie tak zle.. ale to tylko 640x480.... ale gdzie ten realizm?!?

 

Wiem ze ustawienie radiusiow daje jakies efekty ale po wielu godzinach prob nie natrafilem na rzadne dobre efekty...

A tak swoja droga to moglby ktos napisac jak uzywac kazdego z radiusow? (w GI - max sampling radius, w volumes i w FG min i max... ) ktory za co odpowiada i jakie przedzialy brac pod uwage.. w jednych scenach z sieci widze wartosci np. FG min. 0.1 max 15 a w innych min. 250 max 500... skala scen jest porownywalna.. moglby ktos i to wyjasnic...

 

Dziekuje z gory.. prosze o pomoc.. jest 6 rano.. i do tej pory przez caly wieczor i noc doszedlem do fazy na renderze w zalaczniku ktora mnie nie satysfakcjonuje..

prosze o pomoc

 

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hmm minal dzien.. i nic..

No na szczescie rozwiazalem problm samodzielnie. Otoz jak sie okazalo pomoglo ustawienie mniejszych radiusow w FG min 0.01 a max na 1 tylko w zasadzie dzieki temu odnislem jakis skutek.. reszta to drobniutkie zmiany kosmetyczne..

przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności