Zobacz pełną wersję : Living Death: Bagniaq (koniec)

Mistic Gohan
26-04-03, 20:20
Sith mnie namawial wiec moze wezme udzial w bitwie choć teraz jest juz cholernie późno, ale moze sie czegoś naucze... wymysliłem na poczekaniu takiego stworka ktory by klimatem pasował do aktualnej bitwy, może coś z tego wyjdzie.. jak sie dowiem jak sie zamieszzcza obrazki to jakieś zamieszcze.. heh...

[Post został wyedytowany: 26-4-2003 by Mistic Gohan]

[Post został wyedytowany: 19-5-03 by Mistic Gohan]

Mistic Gohan
26-04-03, 20:25
moze wejdzie ten obrazek?;..... pewnie nie...

Mistic Gohan
26-04-03, 20:27
WOW weszło..... no jestem mile zaskoczony, to dowale jeszcze pare...

Mistic Gohan
26-04-03, 20:28
i jeszcze jeden:

Mistic Gohan
26-04-03, 20:31
i jeszcze ogólny zarys postaci, tylko sie nie smiejcie bo tego mi sie narazie nie chciało rysować.... zrobilem szkice recznie, ale ze nie dysponuje w tej chwili skanerem to przerysowalem to na szybko w.... Paint Shop Pro... na tym tutaj kompie to nawet teraz Corela nie moge zainstalowac i MAX sie ciagle wiesza.... porobie cos moze w Majowy weekend... a oto zarys ogolny z boku:

Mistic Gohan
26-04-03, 20:35
no to powyzej to juz naprawde byl zarys bardzo OGÓLNY ale nie chcialo mi sie na to teraz czasu tracic, za pare dni cos lepszego wrzuce jak bede mial skaner, a na moim tutaj kompie to nawet MAX3.1 nie chce chodzic, mam teraz 2.5 zainstalowanego ( to jest Pentium 200 MMX z 64 MB SDRAMu i 2GB dyskiem qrde mam do niego sentyment, najwazniejsze stuffu 3D/2D na nim robilem no i MAXA poraz pierwszy odpaliłem) .... w najblizszy weekend wroce juz do mojego 1200MHz128RAM i MAXa 3.1, wtedy cos popracuje, (jak przebrne przez tutorial Joan of Arc ;)

[Post został wyedytowany: 26-4-2003 by Mistic Gohan]

Mistic Gohan
26-04-03, 20:37
moje stare prace na MAxie (niektore jeszcze na MAXie R 1!!!) mozna obejrzec (część z nich) na mojej stronce, która też sie jeszcze dopiero robi: www.fidelio.republika.pl zreszta link jest zdaje sie pod kazdym moim postem..

Gotham
26-04-03, 20:40
Czekam na pierwsze obrazki 3D :)

Mistic Gohan
26-04-03, 20:42
jak juz wspomnielem teraz to tak wstepnie cos wrzucilem, zajme sie czyms dopiero chyba w majowy weekend... w ogole nie modelowalem jeszcze tak jak wy tu wszzyscy głowy! to becie dobra nauka, do tej pory robilem raczej scenki architektoniczne, SF, jakies pojazdy itp. ale nie organiczne

boms
26-04-03, 21:06
hmmm... dlugi majowy weekend?
no to Ci niewiele czasu zostanie... :(

pozdroofki
i jak 2 posty wyzej - oczekuje 3d...

pazzi
26-04-03, 21:18
ciekawy ten dinosaur!

Mistic Gohan
26-04-03, 21:24
BOMS!!! ja WIEM ze ja tego nie zdaze zrobić, tak sie tylko pobawie... sporo czasu mi studia zajmują (pieprzona Biotechnologia na UJ z ktorej chce zrezygnować) w wolnych chwilach sie tym pobawie...

PS. gdzie w Polsce są jakieś fajne studia z Grafiką Komputerową???? zna ktoś jakieś dobre????

Mistic Gohan
26-04-03, 21:31
A co do uwagi Pazzi to... ja ten obrazek maźnąłem myszką w jakieś kilkadziesiąt sekund, tak na odpieprz się... zeby coś było, co mogloby pokazac ogólny zarys postaci, MASZ racje z rozkładem ciężkości!!! ale juz po narysowaniu tego pomyslalem sobie ze \"TO\" mogloby przez wiekszość czasu chodzić na 4 łapach (przeciez ma 3 pary kończyn) pomysle jeszcze o tym... PS. to nie dinozaur tylko wściekły stwór z bagien niosą cy śmierć kazdemu kogo napotka takie Living Death bo kazdemu spotkanemu niesie Death...

PS2 ponawiam prośbę o opinię o jakichś ciekawych studiach z grafiki komputerowej w Polsce (najlepiej państwowych i magisterskich ;))

Sharp
26-04-03, 22:02
Ja mam zamiar iść na animację 3D do \"polsko-japońskiej wyższej szkoły technik komputerowych\" w Warszawie... tysiaka misięcznie ale z tego chyba będzie można wyjść na ludzi :D:D:D

Mistic Gohan
26-04-03, 22:31
hej sharp!!! dobry wybor jak mozesz wywalic 1000 miesiecznie! polecam!

Mistic Gohan
26-04-03, 22:37
DOBRA QRDE, nie bede siedzial bezczynnie, zaczynam modelować juz TERAZ!!!! tylko wiedzcie jedno,
oto na czym w tym momencie pracuje:
Pentium 200MHz MMX
64 MB SDRAM 66MHz
2GB HDD UDMA33
S3 Virge DX 4MB
!!!!!!!!!!!!!!!

więc miejcie litość!!!!

Mistic Gohan
26-04-03, 22:40
oki, pieprzyc tutoriale, mam wlaczone okienko z Joanna ale dzialam juz na Bagniaku od razu.....

a tak w ogole to dzialam na 3D MAXie 2.5 !!!, nie mam wielu fajnych bajerów jakie wy macie w swoich \"czwórkach\" i \"piątkach\" jak np. brazil itp....

Mistic Gohan
26-04-03, 22:44
a oto efekt pierwszych 5 minut... \"pracy\"
bede robil na tych , no plaskich... ściankach??

kowalski
26-04-03, 22:47
hehehehehe, i co z tego, że mam bajery skoro nie umiem z nich korzystać :)

Mistic Gohan
26-04-03, 22:47
ehmmm, zapomnialem załącznika.... oto on:

Mistic Gohan
26-04-03, 22:58
uuuppps, znowu nie wchodza mi obrazki... moze teraz bedzie:

Mistic Gohan
26-04-03, 23:02
choleraaaa nie moge wstawic obrazka, to mi mowi ze jest za duzy,,
no teraz qrde juz musi wejsc: PS jakie jest ograniczenie w wysylanych obrazkach????

Mistic Gohan
27-04-03, 00:29
kolejny etap

Mistic Gohan
27-04-03, 00:37
kurde co to za dziura na czole.... ??

OgOtaY
27-04-03, 00:51
Hi

No widzę, że zaczynasz :))
Trzymam kciuki... Jeżeli będziesz aktualizował wątek z tą samą częstotliwościa, to z pewnością skończysz przede mną :))

O.k. Zajrze jutro i zobacze jak Ci idzie. Miłej pracy :))

Serdeczności

Mistic Gohan
27-04-03, 00:56
oki, dzis mi sie juz nie chce.. chyba... oto ostatnie poprawki:

Mistic Gohan
27-04-03, 00:58
a teraz EN FACE:

Mistic Gohan
27-04-03, 01:28
cholercia nie moge sie od MAXa oderwac, (i to tylko wersja 2.5)
nastepny etap: (nie wiem qrde czy nie za bardzo zagescilem siatke na poczotku, co myślicie?????)

Mistic Gohan
27-04-03, 01:34
i oczywiscie zapomnialem o obrazku ehh:

pazzi
27-04-03, 01:46
Mistic, ładnie Ci to idzie...

boms
27-04-03, 08:50
nono... :)

jedna rada - unikaj trojkatow! :)

pozdro

RadX
27-04-03, 09:04
no no no pożądnie się za to zabierasz i dobrze ci idzię
z tymi trójkątami to dobra rada

Pablo
27-04-03, 09:08
[b]ladnie sie zaczyna..a myslales juz nad texturka jaka chcesz dac???

pzodr

sith_LORD
27-04-03, 10:55
nieźle nieźle Mistic, caekam na następne...[boje się]

OgOtaY
27-04-03, 11:08
No no Starrry...
Piszesz, że dopiero zaczynasz, kogo chcesz nabrać...? [killer]

Naprawdę fajnie wychodzi. Co do trójkątów to święta racja, ale jak pokazuje życie ciężko ich uniknąć...

Trzymam kciuki i jeżeli nadal utrzymasz taki poziom, to będzie świetna praca :)[piwo]

Serdeczności.

Mistic Gohan
27-04-03, 14:04
Dzieki dzieki za komentarze..
Co do Trojkatów to wyszly tylko dlatego ze zrobilem MeshSmooth i NIE zaznaczylem opcji Quad Output w moim MAXie 2.5 (nie pamietam jak to wyglada w innych..) znaczy MAX domyslnie zrobil smooth na trojkatach, na Quad wychodzi ladnie...

Mistic Gohan
27-04-03, 14:11
Co do tego ze zaczynam OgOtaYu, to coz.... pierwszego MAXa dorwalem juz ponad 4 LATA temu (to byla wersja v1.x chyba 1.2)
i od czasu do czasu cos modelowalem.. tyle ze wszystkiego sie uczylem sam (brak dostepu do netu i ksiazek o MAXie ..;)), wyobrazcie sobie ze nigdy wczesniej nie wiedzialem jak podzielic FACE na mniejsze, zawsze z gory ustalalem ilosc segmentow dla modelu hehe, wstyd sie przyznac...
moje prace z roznych lat znajdziesz na mojej stronie... zwykle jak cos zaczynalem to po pewnym czasie nie chcialo mi sie juz tego konczyc (choc mam na koncie pare skonczonych rzeczy)
Ale teraz to powaznie PIERWSZY raz modeluje głowe tą techniką... (wczesniej sie bawilem NURBSami albo BOXem ale to nie to... i jakies badziewie mi wychodzilo...)

SiD
27-04-03, 14:54
Juz sie nie moge doczekać jak bedzie wyglądac dalsza twoja pracka :)
Powodzenia człowiek

Mistic Gohan
27-04-03, 15:18
i dalsze etapy.... widok siatki z boku:

Mistic Gohan
27-04-03, 15:22
no i wrzucam jeszcze render z perspektywy....

SiD
27-04-03, 15:39
No no hehe czekam na zębiska , mam nadzieje ze zrobią swoje i zaurtoczą mnie swojim modelem :)

dawid
27-04-03, 15:45
calkiem spoko, ale siatka chyba zbyt gęsta jak na bez meshsmootha

pazzi
27-04-03, 15:53
No, no,...... Mistyczny?
Nieźle!!!
..... można sobie nawt porównać Twój render z zielonym obrazkiem po lewej...

rób, rób, ...gratulacje!
:cool:

Mistic Gohan
27-04-03, 18:17
SiD, Zebisków to on bedzie mial, oj tak!!! jak na szkicu
Dawid, zanim zrobilem zrzut z ekranu z siatka nalożyłem meshsmooth\'a, tzn. ja robie na znacznie mniejszej ilości ścianek tylko zanim cos dam na forum to daje tymczasowo Meshsmooth na jednej iteracji.. potem wracam do save\'a i kontynuuje PS. jak juz zrobie meshsmootha to troche muli (patrz wyżej -> sprzęt na jakim to robie P200 64MB)

pazzi... czy ja przypominam to coś co modeluje?? dzieki wielkie. :P

Mistic Gohan
27-04-03, 18:20
SiD .. ładnie ostatnio wyglądasz, .. lubisz banany??? czy co??? :D

sith_LORD
27-04-03, 19:13
stary całkiem fajnie ci to idzie jak na ten sprzet i pierwsza organiczną formę..
[piwo][piwo]

SiD
27-04-03, 19:51
BUahhaahahah dzuenki stary , co do bananów lubie wszystkie owoce hehe wejdz tu i porzeglądaj sobie troche hehe

http://www.hentai.boo.pl/index3.php?id=8

Mistic Gohan
27-04-03, 22:45
cos mnie zaniedbujecie ostatnio... prosze o jakies porady odnosnie texturowania :)

Mistic Gohan
28-04-03, 01:53
bede juz powoli konczyc z ta glowa..... oto rendery...

Mistic Gohan
28-04-03, 01:58
i jeszcze inny profil..

Mistic Gohan
28-04-03, 02:17
i ostatni...

Mistic Gohan
28-04-03, 02:50
dodałem na próbę ząbki, narazie wszystkie identyczne i poukładane byle jak, ale nie mogłem się powstrzymać żeby nie sprawdzić

sith_LORD
28-04-03, 06:59
hmm paszcza nieczego sobie.....koleś zdiwiająco przypomina teraz baracudę z mortal combat..:D

Mistic Gohan
28-04-03, 10:54
no coż POWAŻNIE?? ehm, podobienstwo w sumie niezamierzone i nieporządane...
(PS nie barracude tylko BARAKKę :D)

aha, mam problem z jego łukiem brwiowym, tzn. chciałbym go uwypuklić jak na obrazku.. czy ktos moglby mi dac jakies porady w tej sprawie? jak to zrobić, jkie modyfikacje??

Mistic Gohan
28-04-03, 11:05
Sith, przyczepiam sie do nazwy... bo nie wiem czy pamietasz, ale Barakka to byla jedna z moich ulubionych postaci w MK

sith_LORD
28-04-03, 11:30
MOŻE SPRÓBUJ POPRZESÓWAĆ PUNKTY WE TEN SPOSÓB...NIE WIEM CZY DOKŁADNIE O TO CI CHODZIŁO???

SiD
28-04-03, 11:48
Och te zebiskaaa jak one cudownie sie prezentują na szczence hmmm , pewnie mało tego kolo jest głodny hehe

Ps. Mistic G. MOją ulubioną postacią jest Scorpion hehe , uwielbiam kolesia text a szczególnie w MK 4 ,

[Post został wyedytowany: 28-4-2003 by SiD]

PENdzel
28-04-03, 12:02
zdazysz? duzo pracy jeszcze - :) pracuj i zawieszaj

Mistic Gohan
28-04-03, 13:58
dzieki Sith... ale moze zaproponujcie jeszcze jakas metode bo mi sie nie chce babrac z Edit Mesh...

SiD! Scorpion, to moja Druga ulubiona postac w MK, trzecią jest Sub Zero

grafix
28-04-03, 19:51
No ladnie ladnie jak na takie niskie sprzecicho, co najlepsze to przypomina mi jedna postac z pewnego filmu :) ale narazie mi sie podoba oby tak dalej :) Pozdrawaim ... narazei nei mam zadnych zastrzezen. Jesli masz jakies pytania co do modelowania to pomoge z milo checia, i udziele wskazowek oraz porad . Zapraszzam na U2U jesli masz jakies pytania ... (glebsze) :cool:

Dr. eA
28-04-03, 20:00
Sory ale musze to napisac: urzywaj czasami edit bo nie chce mi sie (i oewnie nie tylko mi) czytac po 1 zdaniu w kazdym poscie.

A teraz do rzeczy. Mysle ze ta wypuklosc zrobisz latwo soft selection, a jak nie to FDD tez powinno dac rade. Czekam na koncowa wersje zabkow[piwo]

Sharp
28-04-03, 20:57
Podzielam pierwsze zdanie andreasa! :)

Mistic Gohan
28-04-03, 21:31
hej grafx! mi to narazie przypomina KERMITA ZABE, o jakim filmie myslales? powied bo interesuje mnie jak to ludzie odbierają tą głowe.. ;)

a teraz co do uwagi andrea i sharpa:
najprosciej byloby mi odpowiedziec w stylu: ...to nie czytaj... albo ...a mi sie nie chce edytowac... ale to nie o to chodzi...

wytlumace czemu pisze takie skape posty w takiej ilości:
- (nie chce mi sie edytowac :D:D)
- łatwiej sie ludziom i mi tez czyta posty kiedy jest ich wiecej ale awieraja mniej textu (zzamiast jednego molocha takiego jak ten) taka cysto praktyczna sprawa
- niedawno sie zarejestrowalem na tym forum i chce sobie nabic licznik postów (choc teraz juz mi nie zalezy bo mam ten tytuł użytkownika :D ;) :P)
no i na koniec.... nie chce mi sie edytowac poraz drugi [rotfl2]

i co? milo sie czyta taki dluuuuugi post????

PS. dzieki za poorade odnosnie FDD i tego tam....

i oto edycja:
hej Sharp...... o co ci chodzi? sam piszeszmi posta co ma jedno zdanie...

[Post został wyedytowany: 28-4-2003 by Mistic Gohan]

Sharp
28-04-03, 22:43
Ekhm...ale ten jeden post mówi dokładnie to to chcałem w ci przekazać...ty byś zapewne podzielił to jeszcze na 5 postów, w którym każdy by zawierał po jeden wyraz...[to taka przenośnia jakby co] ale skończmy już to bo wyniknie z tego jakię głupie i niepotrzebne zamieszanie, jak tak ci wygodniej to pisz tak dalej......czekam na updaty twojej pracy...

Mistic Gohan
29-04-03, 00:20
i oto najwazniejsza sprawa ... UPDATE

dis sie krotko tym bawilem i prawie nic nowego... w zasadzie to ostatnie 30-45 minut

oto siatka BEZ meshsmooth

Mistic Gohan
29-04-03, 00:21
i siatka z perspektywy... te bez meshsmooth\'a

Mistic Gohan
29-04-03, 00:22
a teraz rendery

render 1 na zielono:

Mistic Gohan
29-04-03, 00:25
i render 2 tez na zielono:

Mistic Gohan
29-04-03, 00:27
i jeszcze render na brązowo:

SiD
29-04-03, 11:57
Musi miec bardzo ciepliwego dentyste hehe , super szczeka ci wyszła zabki jak marzenie :) wypasik i kolo mu zmieniłęs taki bedzie teraz miał kolor ??

boowa
29-04-03, 13:20
Jeah - Baraka :) ... kolo wygrywa w konkursie \"podróż za jeden uśmiech\" ;)

bardzo fajny model - czekam na jeszcze

pozdroofki [piwo]

Mistic Gohan
29-04-03, 20:13
dzieki dzieki...
A teraz coś nowego... Bagniaq (aka KERMIT ZABA) w roznych ujeciach

Dziś zrobilem niewiele... siedzialem krotko (studia itp...) dorobilem mu tylko podniebienie i poprawilem wnetrze paszczy, no i troche jeszcze czachą poruszałem

PS , mam cholerny problem bo nie wiem jak mu oczy zrobić, niestety SFERA nie pasuje do tych oczodołów.... ktos ma jakąś koncepcje??

PS2 , no w tym tempie to raczej tej pracki nie skończe w terminie ale i tak fajna to zabawa więc narazie kontynuuje... moze w weekend jak sie spręże to cały tułuw zrobie..

PS3 , nie mam narazie pomysłu na texture , poza tym muszę się nauczyć texturować postać, bo tego jeszcze nie robiłem, do tej pory tylko texturowałem przedmioty lub budynki ale z postaciami o tak nieregularnej formie to jeszcze nie działałem... mowiliście tu często o UV... wszelkie porady mile widziane.. ;)

PS4 ten post powinien byc animowany, jak nie jest to niedobrze :(

Mistic Gohan
29-04-03, 20:32
no tak :( obrazek sie nie wyswietlil... mam nadzieje ze ten post zostanie umieszczony na nowej stronie , gdzie jest mniej grafiki...

oto Bagniaq (aka KERMIT) poraz DRUGI

cos sie zrypalo z MIRRORem po ciemniejszej stronie chyba, na szyji.. widzicie?

Sajan21
29-04-03, 21:01
Rzeczywiście coś tam się zdupcyło :). Ale główka full wypas a jeżeli o sposób fajnego modelowania to oczywiście NURBS :). 3maj poziom a fajna pracka wyjdzie.

sith_LORD
29-04-03, 22:26
noo Mistic i ciągniemy dalej....jeśli chodzi o ten problem to czy próbowałeśponownie to potraktować weld`em....?a co do koloru to chyba się mi ten złoty barzdiej podobał..no ale to pzrecieźjeszzce nie teksturka....

fajny pomysł z animowanym gif`em....

pozdrofki[piwo]

Mistic Gohan
29-04-03, 23:25
dzieki Sith, na twoje rady zawsze mozna liczyc, co do koloru to OK, rzeczywiscie chyba brązowy bylby lepszy, moze jakis mix zielonego z brązowym? co do problemu z MIRRORem to jakos sie rozwiazal (Inne ustawienia w meshsmooth) co do texturowania glowy, to jeszcze sie muszze nauczyc jak sie glowy texturuje postaciom (tak zeby oczy nie wychodzily z tylu i z przodu...;) jak mi sie kiedys zdazylo)
Tylko nie wiem czy cos wiecej wymodeluje na tym sprzecie (P200MMX 64MBRAM)bo po zrobieniu mirrora glowy i zebow (jest ich wtedy jakies 45-50) to tak spowalnia maxa ze nie da sie tego nawet komfortowo oglądac, nie mowiac o modellingu... wiec sklania mnie to do maxymalnego wykorzystania czzasu w majowy weekend, kiedy to dopadne mojego Durona 1200 i 128 RAMu (nie jest to wiele ale taki modelik sie wygodnie bedzie robilo ;))

[Post został wyedytowany: 29-4-2003 by Mistic Gohan]

Mistic Gohan
05-05-03, 20:56
no, no... coś ostatnio nikt tu nie zagląda... a bardzo by mi sie przydaly wasze porady.. ;)

dawno sam tu nie zaglądałem ale dzisieaj zamieszcze pare upadetów, w życiu Bagniaq\'a wiele sie ostatnio dzialo..... (min. dostal większą cześć tułowia. ;))

ok ale narazie render głowy z bliska, z dodatkiem chropowatej skórki..

Mistic Gohan
05-05-03, 20:59
\"...postawiłem box\'a....\" i wyszedł tułów... a oto parę próbnych renderów tułowia już połączonego z głową:

Mistic Gohan
05-05-03, 21:02
nogi są narazie jeszcze beznadziejne, ale tak na szybko zrobilem, byle były,, jakieś takie pokraczne, za małe i w ogóle....

no i jest jakiś problem za łączeniu szyi z tułowiem, coś sie \"weldowanie\" vertexów zdupczyło.. ;).. oto kolejny render

Mistic Gohan
05-05-03, 21:08
no i jeszcze jeden.. aha, mięśnie narazie mało szczegółowe bo nie mialem czasu więcej przy tym posiedzieć.... moze coś wiecej dolożę,, no i jakies częsci mechaniczne moze... to ma byc chyba FANTASY/TECH.. nie?

Mistic Gohan
05-05-03, 21:11
i ostatni dzisiaj... en face

Mistic Gohan
06-05-03, 10:32
ehhhhmmmm..... czeeekam na waasze kommentarzeee, przydaly by się jakieś odnośnie ostatnich upadów... (heal to the scorpi!)

Eden-3d
06-05-03, 18:42
spoko pracka tylko dlaczego taka ciemna[soczek]

boowa
06-05-03, 19:30
Podoba mi się ta Bagniana maskotka Colgate ;) - jest groźna i to tworzy klimat...

Rażą mnie tylko nogi... ale to chyba wstępna wersja ??

.... nie wiem też czy nie mógłbyś lepiej zaznaczyć klatki i brzucha (tak jak mają gady)....

pozdrawiam [piwo]

Mistic Gohan
06-05-03, 21:02
aa nogi owszem są baaardzo wstępne, no i brzucho tez, ale postaram sie je troche wyraźniej zaznaczyć, (musze popatrzec jak mają gady , amoze on jest płazem??? ;))
no dzieki za commenty, to lubie...

darkelf
06-05-03, 21:16
czesc!

Mi wszystko pasuje, jest gancy ale zeby cos nie za bardzo. Tzn, jak dla mnie sa za chude, sprawiaja wrazenie takich zabkow, a nie ZEBOW :).
nie wiem, moze taki byl zamysl pracy, ale ja bym to zmienil.
powodzenia w pracy

darkelf
06-05-03, 21:20
a a jezeli to ma byc jaszczur, polecam uzycie bumpa z mapa cellular. :)
fajny efekcik.

Sharp
06-05-03, 21:25
oj tak...ząbki.... po pierwsze są zbyt do siebie podobne i za cienkie a po drugie jest ich za dużo...może zrób z lewej strony 5 zębów ale za to pozadnych:) dużych, takich sadystycznych wręcz i może lekko startych i nadłamanych:D -powinno lepiej wyglądać....

[Post został wyedytowany: 6-5-2003 by Sharp]

Mistic Gohan
06-05-03, 22:10
dzieki koledzy za posty,
co do materialu to wyproboje to cellular, narazie dalem NOISE jako bumpa, oo to jeden z moich ulubionych materialów i juz dluuugo go stosuje, tak troche z przyzwyczajenia, ale jest kool bo to jest materiał raczej \"matematyczny\"... no ale zobaczymy jak to bedzie z cellularem..

A co do ząbków, no to cóż panowie... one po prostu takie miały być, duuużo wąskich i dłuuugich zębów, zerknijcie na szkice na pierwszej stronie... (ale może je jeszcze troszke pogrubie, ale ilości raczej nie zmniejsze... ;) [piwo] no i moze urozmaice, choc juz je modyfikowalem i to moze z daleka tak wyglada jakby byly takie same..

grafix
06-05-03, 22:33
a mnie sie nie widza te male miesnie brzucha, te w dolnej czesci zbyt malo wyraziste, a do tego jesli to bedzie istota czteronozna, a nie jaszczur to nie powinna miec tych miesni tak uwidocznionych, pozdrawiam i proponuje zerkna do podrecznika anatomi zwierzaczkow, bardzo sie przydaje w pracy nad postaciami , ale jest oki :)

Mistic Gohan
06-05-03, 22:39
ciekawe w jakim podreczniku znajde Bagniaqi.. hehe, a tak powaznie grafx to dzieki za rade, popracuje nad nimi... a oto specjalnie na zyczenie Darkelfa render z materialem Cellular jako Bump:

Mistic Gohan
06-05-03, 22:41
i jeszcze jeden cellular

(wiecie co..?? ja chyba jednak wole NOIS\'a , jakoś bardziej mi do skoory bagniaq\'a pasuje...)

Sharp
06-05-03, 23:36
skoro to gadowate stworzenie to cellural chyba lepiej imituje skóre gada, trzeba tylko nad tym popracować...ale twój wybór:)

[Post został wyedytowany: 6-5-2003 by Sharp]

felav
06-05-03, 23:47
Zgadzam sie z Sharpem cellular, albo cos podobnego bedzie lepsze od zwyklego noisa...
Ale i tak decyzje najlepiej podjac dopiero jak otexturujesz bagniaq\'a...
A tak ogolnie to calkiem fajnie, postaraj sie pododawac wiecej szczegolow, moze jakies zrogowaciałe wytwory skóry????

Pablo
07-05-03, 09:57
[b] tak jak mowili poprzednicy...lepiej cellular :P:-)...i moglsbys jescze robic jakies przebarwienia na tej skorze...na pewno by wygladalo lepieej :)))

pzodr

Mistic Gohan
08-05-03, 22:54
zrobie chyba bagniaq\'owi czesci mechaniczne na grzbiecie, takie co nim sterują..
poza tym mam problem z kosciami, chce zrobic ruchomy pysk, zeby ruszal szczeka, ale mi to za zeby chwyta, lepiej polaczyc zeby z cialem w jeden Editable Mesh? czy zzostawic jako osobny obiekt a tylko to \"fizycznie \" połączyć z pyskiem?

SiD
09-05-03, 11:36
NO mi sie podoba , powarznie super textura tych plamek , to bump ?? ale skąd ty takiego wziołes hehehe , musisz chyba dac mi link do swojej wytwórni textur hehe

Mistic Gohan
12-05-03, 17:24
Zrobilem (prawie) Bagniaqowi ręce... oceńcie, jak na moj gust górna para trochę za duża

PS. zrobienie dolnej pary rąk: 2-3 godziny (nie moglem dojsc do porozumienia z vertexami)
zrobienie górnej pary: 20-25 minut (doświadczenia z dolnej pary rąk zaowocowały ZNACZNYM przyspieszeniem modelingu i zmodyfikowaniem techniki.. ;))

RadX
12-05-03, 20:29
Teraz to jest prawdziwy przystojniak z ogonem :D

pazzi
12-05-03, 20:36
Hmmmmm, Mistyczny? Normalnie mnie zaskakujesz! Tak wiernie odzwierciadliłeś model z rysunku!!!!!!!!!!!!(chyba nie zapomnisz o ciężąrku...;) )
Ładnie Ci idzie! Poza tym chyba jesteś dokładny- to dobra cecha....i masz klarowną siateczkę[mruga]

pazzi
12-05-03, 20:37
O, właśnie , Mistic, pokaż siatkę......co?
[mruga], proszę.....

darkelf
12-05-03, 21:11
czesc, co do nowej czesci modelu, to moze nalozysz meshsmootha? Bez niego model wyglada dobrze (technicznie) :).
A co do cellulara, to lepszy efekt jest przy wiekszych platach, czyli przy zmniejszeniu tileow.

Sharp
12-05-03, 21:23
Hmmm....teraz ten stwór mi coś przypomina....brakuje tylko jednej pary łap z takimi wielkimi ostrzami oraz bardziej wyprostowanej postawy...mutacja Tyranida:D:D:D. Dobrze jest, hehe ,mam nadzieje, że skończysz to do końca bitwy...

Mistic Gohan
12-05-03, 22:25
jeszcze dzis wieczor wrzuce, updaty ktore pokazą znacznie wiecej, w tym siatke, oraz podejme (dzis albo jutro) jakies decyzje odnosnie dalszej jego przyszlosci.

Mistic Gohan
12-05-03, 22:49
na gorące życzenie pazzi daję tutaj siatkę,
jak widać przezucilem sie ostatnio na 3D Studio MAX\'a 4.2 , zainstalowalem tez Brazila (ale to historyjka na inny post)
W tym MAXie 4.2 wymodelowalem juz ręce, poprawilem stopy i jaeszcze pare innych rzeczy, a to wszystko w weekend na moim powerfulnym kompie 1200MHz ;)
ale znowu piszę do was ze starego P200MMX, na ktorym ostatnia (dzisiejsza) proba nałożenia meshsmootha na w sumie jeszcze niezbyt szczegolowy model zakończyła się... zwisem winzgrozy..
tak więc narazie macie siate...

pazzi
13-05-03, 00:28
Dzięki, Mistyczny! Tak myślałam, bardzo ładna siatka!

Pablo
13-05-03, 00:37
[b] ladna ladna :)))) a jaki masz system na tym kompie slabszym??? oraz jak dajesz na nim mesh smoth..to dlaczego nie mozesz zrobic tak aby mesh smoth dopiero sie wlaczyl przy renderowaniu???

pzodr

Mistic Gohan
13-05-03, 10:36
Pablo! oto pelna konfiguracja slabszego (staarego) kompa na jakim pracuje w srodku tygodnia:
Pentium 200MHz MMX
64 MB SDRAM 66MHz
plyta gl. Intel AN430TX (chipset 430TX)
karta graf. S3 Virge DX 4 MB
HDD Western Digital Caviar 2GB

System wInDoWs 98 SE PL, DirectX 8.1

a co do Meshsmooth, to da sie tak wlaczyc zeby pokazywal sie dopiero przy renderowaniu? (znaczy wiem jak zrobic, zeby byl niewidzialny, ale to dopiero mozna ustawic jak sie go juz nałozy, a mi sie wiesza przy samym nakladaniu - powolutku ekran sie wygladza... i bach nagle jest niebieski... :( )

PS pozniej wrzuce patre ostatnich updatow

[Post został wyedytowany: 13-5-03 by Mistic Gohan]

Mistic Gohan
13-05-03, 10:43
a oto konfig weekendowego kompa:
Duron 1200MHz
128 MB DDR266
plyta gl. ASUS A7V333 (chipset VIA KT333)
karta graf. S3 Trio 3D 4 MB
HDD Seagate 13GB

ale tuz przed wakacjami (po sesji) zamierzam dokupic:
512 MB DDR333 (RAM)
HDD Seagate/WD/Maxtor 80GB
no i...
RADEON 9500PRO 128MB
hehe ;)

co by MAX dobrzej chodził...

sith_LORD
13-05-03, 11:46
\"...widzę..że idziesz przed siebie i nie patrzysz za siebie..pozostawiając wspomnienia daleko w tyle młody Anakinie\" Star wars ep.3

coaz lepiej...może jednak zdążysz oddać ten model przed JURY..trzymam kciuki
[piwo][piwo]

Mistic Gohan
13-05-03, 18:16
OK, zamieszczam nowe (jedne z ostatnich :( ) updaty:

(glowa jeszcze nie jest połączona z korpusem i brakuje dłoni, a także planowanych przeze mnie urządzeń sterujących na grzbiecie i głowie, ich genezę opiszę później)

Mistic Gohan
13-05-03, 18:18
to było \"obrabiane\" już na 3dsmaxie 4.2, i renderowane na BRAZILu, jedno pytanie.. czy ten Brazil ma w ogóle antyaliasing? bo krawędzie mi postrzępione wychodzą a nie moge znaleźć takiej opcji u siebie, mam Brazila V1.0.0

Sharp
13-05-03, 18:32
musisz nieco popracować nad mięśniami, jak narazie prawie wogole ich nie widać...nie podobają mi się też palce u nóg, są za okragłe.....

Mistic Gohan
13-05-03, 19:20
...nie da sie ukryć...

felav
13-05-03, 20:03
Zeby wlaczyc antyaliasing masz takie opcje min i max sampling a obok przyciski p1 p2 p3. Najlepiej ustaw sobie na min 1 i max 1 i powinno byc dobrze. A zeby wygladalo duzo lepiej niz w scanlinie stosuj poprostu brazilowe materialy... A modelik calkiem fajny, ja bym go jeszcze jakos pocharatał texturka...

[Post został wyedytowany: 13-5-2003 by felav]

Mistic Gohan
13-05-03, 22:48
... eeee.... brazilowe materiały??? a wiecie, nawet nie zajrzałem do MatEditora od czasu instalki Brazila, ciekawe... co to....

pazzi
14-05-03, 20:09
Wiesz, Mistyczny, chyba zgodzę się z przedmówcą że pace u nóg są za okrągłe. A może zrób go w asymetrycznej pozie?
.....Bagniak jest sympatyczny jak na bagniaka,,,, super!

Mistic Gohan
14-05-03, 22:17
i to już chyba niestety ostatni update, gdyż nie będe miał czasu skończyć bagniaq\'a, nie ma on dłoni, oczu, ani pewnych części elektronicznych które zamierzałem mu dodać, zrobię to po sesji ale teraz zawieszam pracę. :(

Mistic Gohan
14-05-03, 22:29
Niestety z bagniaq\'iwm chyba koniec, sesja tuż tuż, a ja sporo mam zaliczeń i trudnych egzaminów, zresztą fakt, że w ciągu ostatniego 1,5 tygodnia tylko raz zasiadłem do MAXa (ale na jakies 4 godzinki hehe) mówi sam za siebie, NIE zdążę, dokończę po sesji, brakuje mu jeszcze sporo,

PS szukam sobie nowych studiow, czy ktoś może ma jakąś opinię na temat INFORMATYKI na politchnice Łódzkiej? jest tam specjalność GRAFIKA KOMPUTEROWA , i ostatnio dowiedziałem się ze niektóre przedmioty wykładają profy z ASP i szkoły mojego brata: Filmówki... ktoś ma coś na ten temat?

Frenzy
14-05-03, 23:10
Nie mówię tu w swoim imieniu, lecz z doświadczenia innych osób, nie radziłbym wybierać się bezpośrednio na grafike komputerową, bo ponoć poziom tychże studiów (przynajmniej w Polsce) jest conajmniej słaby, moim zdaniem lepiej jak byś wybrał się na filmówkę na wydział operatorski albo coś w tym stylu, tam też mają zajęcia z grafiki komputerowej, a można się sporo dowiedzieć o innych pokrewnych i dość ważnych rzeczach. A i gdzieś tu wyczytałem, że potrzebujesz pomocy przy brazilu, skieruję Cię do działu Brazil na forum, możesz pogadać z [email protected] albo fotoasem na ten temat, ze mną też możesz się skontaktować ( [email protected] ). To tyle. Pozdry.

Mistic Gohan
15-05-03, 17:25
dzieki, ale wiesz co? mój brat wlaśnie kończy łódzką filmówkę i mi odradza pójście tam bo jest kiepski poziom jeśli chodzi o grafikę komputerową (znaczy niewiele sie nauczyć można i pracownia komp. jest kiepska - pracownie widziałem.. rzeczywiście kompy nie rewelacyjne)
no to ja już nie wiem co w tej pOLSCE warto studiować :(

czekam na dalsze wypowiedzi!!!!

boowa
15-05-03, 19:18
idz do Miami Ad School w Wawie - poziom bardzo wysoki i wiele wyjazdów do Stanów, Londynu, Japonii..... ucza najlepsi.... tylko, że kupe szmalu kosztuje

...albo na wrocławską ASP gdzie grafikę masz na SGi.....

pozdrawiam [piwo]

Mistic Gohan
17-05-03, 14:06
dobra! nie mogłem się powstrzymać i wczoraj (piątek wieczór) postanowiłem jakoś \"sensownie\" zakończyć bitwę i dorobić Bagniaq\'owi brakujące części...
oto jak się zaczęło:

Mistic Gohan
18-05-03, 17:09
poniżej zamieszczam kilka renderów ostatecznej wersji bagniaq\'a, potem napiszę końcowego posta

Mistic Gohan
18-05-03, 17:10
i jeszcze jeden...

Mistic Gohan
18-05-03, 17:11
i jeszcze:

Mistic Gohan
18-05-03, 17:11
...

Mistic Gohan
18-05-03, 17:12
i jeszcze...

Mistic Gohan
18-05-03, 17:16
OK. prace nad bagniaqiem zostały narazie zakończone. Nie wiem czy jest jakieś ograniczenie w ilości ostatecznych renderów modelu do oceny ale poniżej zamieszczam kilka. Ponadto w jednym poście zamieszczę opis modelu w języku angielskim do pobrania dla jury razem z renderami. Gdyby renderów było za dużo to proszę moderatorów o kontakt, ewentualnie proszę samemu wybrać dla jury te \"ładniejsze\"... ;)

Mistic Gohan
18-05-03, 17:18
oto kolejny render dla jury...

Mistic Gohan
18-05-03, 17:19
i kolejny render dla jury:

Mistic Gohan
18-05-03, 17:20
i kolejny

Mistic Gohan
18-05-03, 17:23
i jeszcze jeden dla jury:

Mistic Gohan
18-05-03, 17:25
i jeszcze jeden dla jury:

Mistic Gohan
18-05-03, 17:26
i jeszcze jeden:

Mistic Gohan
18-05-03, 17:28
i jeszcze:

Mistic Gohan
18-05-03, 17:29
i ostatni, następny post to będzie opis modelu w języku angielskim

Mistic Gohan
18-05-03, 17:31
\"Swampy\" (Bagniaq) description:
This is a reptile living in the swamps. This specimen was killed an then brought to life with a help of electronic devices. One of them can be seen, is placed on his head, by it\'s means people can control motions of Swampy\'s dead body. Swampy serves as a unLIVING weapon.

OK I think it\'s now clear who is Swampy (Bagniaq). I started to make it on archaic hardware consisting Pentium 200MHz MMX processor and 64MBytes of SDRAM memory so working on it wasn\'t easy. I used 3Dsmax 2.5. But I finished this model on 3Dsmax 4.2 with a \"better\" hardware.
Modelling of the head was started with a plane rectangle and modelling of the rest of the body - with box. Finally I added bones an skin modifier (in hurry, there are some \"errors\"). There\'s a lot to do with this model but I hadn\'t time to make it because of my studies. I worked on weekends, few hours at a day. I finished it with hurry, just to end this job till the deadline of the \"Bitwa 3D\".

Mistic Gohan
14-06-03, 00:35
nooo 34 miejsce, nie jest zle, szczegolnie ze robilem to tylko w wolnych chwilach na kompie P200MMX w wiekszosci :D