Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Zniszczone dojo"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :).

W planach mam stworzenie japonskiego dojo, byc moze lucznikow albo zwyklych ashigaru :). Usytowane ono bedzie w lesie lub na jego granicy. Dojo zostalo zaatakowane wiele lat temu, a teraz pozostaly tylko po nim szczatki. Glowna bryla budynku zostala zachowana, ale jest strasznie podniszczona, wokol walaja sie elementy zbroi, katany, yari, naginaty i wszystko, czego nie zdarzyli zabrac uciekajacy przed silami nieprzyjaciela. W scianach dojo wbite sa strzaly, sudare (bambusowe rolety) i okna z papieru sa mocno podziurawione. To by bylo chyba narazie tyle :).

Juz biore sie do pracy i postaram sie dzisiaj wrzucic pierwsze rendery :).

Zalaczam obrazek, ktory pozwoli przytoczyc ogolny wyglad dojo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm no to czas pokazac to, co do tej pory udalo mi sie wymodelowac ( z natretami na gg ;)). Wiem, ze nie jest to idealne, no ale coz - przy moich miernych umiejetnosciach nie jest chyba az tak zle :).

001.jpg

002.jpg

 

Wzoruje sie troszku na tym dojo :).

http://members.lycos.co.uk/knyshacg/max/bitwa/dojo130.JPG

http://members.lycos.co.uk/knyshacg/max/bitwa/dojo150.JPG

 

C&C are welcome ;). Pzdr! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze sie na czyms wzorujesz ale wzor wzorem, lecz mimo tego wystepuja lekkie niescislosci co do wymiarow,,,, twoje wyglada jakby byla to miniaturka i z racji mikro skali niemoglbys zrobic cienszych tych beleczek: ]hehehehe ciagle sie czepiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Show must go on :).

Dlubie sobie dalej z malymi przerwami :).

Hmm mam pewien problem - nie wiem dlaczego zaczal mi sie wydluzac czas renderowania :/. Wczesniej renderowalo scene w ok. 3 min, a teraz dochodzi nawet do 12 :|. Zmniejszylo mi sie rowniez uzycie pamieci podczas renderowania (przewaznie max podczas renderowania wykorzystywal ok. 400mb RAM), ale nic nie zmienialem. Wie ktos dlaczego tak sie stalo :|?

low.JPG

Ten reder przedstawia proporcje - biped ma ok. 180cm.

011.jpg

Drewniane drzwi z papierowymi okienkami (prowizorka ;)).

012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie nie zmiescilo w poprzednim poscie ;).

Propozycja sudare (po lewej) i zwyklych 'zaslon' z drewnianych desek :)

015.jpg

Bla bla :)

016.jpg

I znowu bla bla, ale zmienione opacity w papierowych okienkach jednego ze skrzydel - wiem, ze za malo ;).

017.jpg

 

Tymczasem ide ogladnac sobie po raz wtory 'Ostatniego Samuraja'. Moze mi pomoze w dalszej pracy ;). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh, Knysha, nie wzoruj się nigdy na amerykańskich filmach!

jeśli chcesz dobre źródło, to pooglądaj firmy Kurosawy.

no widzę, że prace idą na przód, i tak wszystko będzie zależeć od otoczenia i tekstur, a więc cierpliwie czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mam zamiaru wzorowac sie na tym filmie, ale w bardzo dokladny i 'prawdziwy' sposob oddano tam zabudowania japonskie oraz bronie i zbroje :).

Co do filmow Kurosawy: wlasnie przegladam 'Siedmiu Samurajow' i 'Yojimbo' :) - mysle, ze cos z nich wyniose :). Pzdr :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam to znaczy troche sie znam i mam pytanie czy te schodu to oni imeli takie wielkie? Chodzi o wysokosc i glebokosc stopni. Tzn. wysokosc jest chyba ok ale so ogolnie robia wrazenie za duzych. Mozliwe ze sie myle:)

 

Pzdr

 

PS 180cm to duzo jak na japonczykow :P hyhy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ukash- - w sumie masz troche racji :). Bycmoze zmienie te schodki, a teraz biore sie za dachowki :X.

Todaiji06.jpg

dojo140.JPG

gosho07.jpg

 

A co do wysokosci samurajow - wiekszosc z nich miala ok. 180cm, w odroznieniu od zwyklych ashigaru - chlopow, ktorych wcielano do wojska :). Ashigaru byli nizsi, poniewaz pracowali w polu no i sila rzeczy chodzili zgarbieni ;). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpary miedzy dachowkami zazwyczaj byly wypelniane plytkami, zachodzacymi za siebie tak jak i dachowki na renderze. Nie robie tych plytek, bo komp mi padnie, a poza tym glowna konstrukcja dachu uniemozliwia przeciekanie ;).

 

A tutaj zrobilem sobie deseczke z napisem 'dojo' po japonsku ;). Prawdopodbnie bedzie w finalnej scenie, ale jeszcze mysle jak ja tam wkrecic ;).

024.jpg

 

Pzdr :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtraćić. Dachówka jęst żle położona. Co jest pomiędzy dachówkami?? Przecież jesli tam nic nie ma to woda będzie ciekła po drewnianej konstrukcji i szlak ją trafi... Dachówka powinna być ułożona w "mniszkę". Masz dwa rodzaje dachówek "mnicha" i "mniszkę", jest to dachówka zakładkowa. Mnich – Mniszka to jeden z najstarszych modeli dachówek ceramicznych. Od setek lat stosowana jest jak pokrycie dachów obiektów sakralnych, pałaców, również i Polsce. Mnich – Mniszka jest niezwykle popularna na południu Europy w krajach jak Hiszpania czy Włochy w budownictwie jednorodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt. Fajne dekoracje wewnątrz krawędzi tego trójkąta na dachu. Popraw dachówki. Więcej szczegułów. Jak narazie spoko. Jak Cie znam to zaczynasz od takiego czegoś, a jak skończysz to dojo napewno będzie miało super wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiD - niewiem co chciales przekazac pokazujac mi zdjecia Zlotego Pawilonu znajdujacego sie w Kioto :). Byl on wybudowany dla szoguna, przez co cechowal go przepych i ogrom ozdob. Typowe dojo japonskie sluzylo (i sluzy do dzisiaj) do szkolenia wojsk lub nauczano w nich szermierki (mistrz miecza, Musashi, posiadal wlasne dojo w ktorym nauczal samurajow sztukii wladania mieczem). Dojo ze wzgledu na swoje przeznaczenie mialo byc funkcjonalne i proste w budowie :), a tylko doja wielkich daymio (np. Oda Nobunaga badz Mori Motonari) posiadaly (w znikomym stopniu :)) ozdoby na scianach, badz na zakonczeniach dachow (np. ksztalt smoka).

I wiesz jakos zdjecia Zlotego Pawilonu i paru swiatyn nie zmienily obrazu architektury japonskiej w mojej wyobrazni, poniewaz taki juz mialem :).

BTW. Moze dzisiaj wrzuce jakis update, ale moze byc ciezko (trzeba sie troche pouczyc hehe ;)).

Pzdr :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to pomyslimy ... Moze jakis daymio zostal zaatakowany w spokojnym zakatku swoich ziem przez oddzial ninja (istnialy takie naprawde, ale bylo ich bardzo malo ;)). Hatamoto (ochrona osobista daymio) zostala wycieta, a daymio zhanbiony przegrana popelnia sepukku :). Skoro popelnia sepukku w dojo na swoich ziemiach, bedzie ono zawieralo namiastke Zlotego Pawilonu :P. Co waszmosciowie na to ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jak kto ale zebym ja niewypowiedział się na temat twojego Dojo to już nie wypada :D wspaniała robota, kocham takie klimaty, odrazu jak je zobaczyłęm to naszła mnie dziwna chęć wymodelowania sobie takiego ;) już mam nawet fajny pomysł na prace ;) pozdro i powodzenia. Piękne !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No az po takiej dlugiej przerwie musze sie odezwac, bo widze ze znalazl sie tu spec od dalekiego wschodu, wiec moze czegos ciekawego sie dowiem ;)

 

Kome i Badyl chyba maja racje z ta wielkoscia? Mowisz ze to budownictwo japonskie, ale patrzac np. na hale snow (ktora rozmiarowo powinna byc zblizona), widac ze dachowki sa mniejsze. Jakies porownania?

 

Skad wiadomo ze pierwsza zamieszczona przez Ciebie miniaturka, to dojo a nie swiatynia? Kolejne dwa zdjecia wskazywaly by na architekture shinto, gdzie nie ma miejsca na dachowki i tak tez to, pomimo sniegu, wyglada. Tu tez jesli mozna, prosilbym o jakies opracowania, strony, gdzie o dojo mozna sie czegos wiecej dowiedziec (bo spotkac dojo w Japoni w okolicach swiatyn raczej niestety nie sposob - na tych zdjeciach to jakies lasy kurcze).

 

"Drewniane drzwi z papierowymi okienkami "? Eee no jak juz sypiesz nazewnictwem japonskim to wypadalo by tu uzyc poprawnej nazwy :P

 

Pomysl - calkiem ciekawy, tyle ze jednak nie mieszal bym odmiennych typow budynkow (a szczegolnie z Kinkakuji, ktory jak pewnie wiesz, byl osobliwym przypadkiem), a pozostal przy czystym, ladnym, surowym dojo (dostojnosc mozesz zaznaczyc np. jakims sliczym, pozlacanym byobu itd.).

 

Ogolnie bede Ci kibicowal i zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sayonerka - wezme Twoja wypowiedz pod uwage :P

Sry, ze nie dawalem zadnych updatow, ale taki tydzien, ze agrhh ;/ - nawet nie mam czasu wlaczyc maxia, bo zaraz musze robic cos innego.

Jutro sobota, wiec powinnienem znalezc czas, aby cos pomajstrowac :). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności