Skocz do zawartości

Wyścig : "Kosmiczne złomy"


Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę pogięty temat :)

Nie jestem całkiem nowy na forum, byłem zalogowany jako Dark Hunter...

Zapomnialem hasła, e- mail tez zrypany,,,, W każdym raziem startuje :)

Na moim antycznym kompie AMD duron900, 128MB RAM, Ge Force 2 MMX 400 - sprzęt z przed 4-5 lat... Ponoć mam dostać nowy ( co obiecuje mi sie od dłuuuuuuższego czsu) przesiąde się BYĆMOŻE na MAxA

___________________________________________________

Pustynia, spękana,spragniona wody ziemia, urwizko, w oddali jakies gury.

Dwaj kolesie w rozpędzonych, rozgrzanych do granic możliwości pojazdów, rozlatujących się na części , robią se wyścig.

Jeden pojazd, niżej po pokonaniu wziniesienia, drógi podczas lotu - pokazany w pięknym ujęciu, podczas lotu (wyskoku ) .

ten drugi pojazd to jedyny obiekt nie potraktowany Motion Blurem, ma byc wyrażny i dość szczegółowy.

Pojazdy:

przypominajace trochę ścigacze ze star wars (część 1), zrobione ze złomu, dwa silniki odrzutowe, wszyztko połączone jakąś kombinacją przewodów, rur.

Kapiące paliwo, nieszczelne tłoki, smar, 0 jakiegoś lakieru, brudne, szybkie i niebezpieczne.

Najbardziej będzie mi chodzło o przyzwoite zrobienie modeli, światło, i oddanie prędkości.

Zaraz narysojes 1 szkic :)/.

Na blenderku siedzię jakies 7-8 miesięcy, w praktyce 2x mniej.

 

EDIT :

Nabazgrałem szybko taki szkic.

Bedzie duzo więcej szczegołow, pare żeczy wywale itd, itp... :)

 

apdejty::: nie są jakoś poukładane. starsze będą wywalane, ewentualnie lepsze będą trzymać się duzej... ten 1 to chwilowe wyobrażenie... test texturek : tych aqurat(większości NIE będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

doobiłem 1 człon silniczka...- 1 pojazdziku

te dziorki chyba wywale.

na początek zrobie silniki ( 3 człony), pozniej kabine, poskręcane rury.

mysle nad terenem, zarzućcie jakąś texturką, zaraz pokaze moją:)

edit :::

zMieniłem troche silnieczek.. jaki lepszy, ten kanciasty, czy zaokrąglony >?

brzez te dziury będzie leciał ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały apdejt, natury raczej artystycznej...

żadnych nowosci, sprawdziłem pare tex, oczywiście wszyztko będzie wyglądać

inaczej.

te podłoże z drewna ważyło 2,75MB !!! render na moim złomiku w 2xwyzszej rozdzielczości (1024x768) 16min. ten duzo krocej, limit...

*ten ważył równiutkie 75kb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka nie wygląda za dobrze. Subsurf spoko ale pozagęszczaj siatke faceloopami (klawisz "k" w trybie edycji i z menu Face Loop Cut) tam gdzie są przewężenia i na końcach silników. Jakby nie pomogło i dalej by wyglądały dziwnie to możesz na zaznaczonych krawędziach użyć Shift-E (wyostrza subsurfa). Materiały zostaw do czasu aż nie skończysz modelować. Bede tu zaglądał, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mistrzu powiem ci tylko tyle ze pomysla to ty masz przedniego i sposób w jaki chcesz to ująć tesh niczego sobie.. tyle ze nieraz ciezko jest uchwycic "ten" efekt pedu, predkości. jak czytalem twoj opis do tematu to od razu zaswiecilo mi sie tu i tami podpowiem ci pare rzeczy:

1. pierwszy obiekt (liczac od obiektywu kamery) wcale nie musi byc bez motion blura, ja bym go raczej widzial potraktowany taka wibracja jakby kamera przymocowana byla do karoserii (wiesz wibracje szalejacego silnika)

2. obiekt (bo rozumiem ze beda tylko 2) tez nie powinien sie rozmywac w totalna mgle bo jesli to jest wyscig 2 gosci to zakladam ze chodzi raczej o ich umiejetnosci niz moce pojazdow i te drugie sa zrownowazone wiec pedza z ta sama predkoscia po tym samym torze lotu

3. pisales wylewnie o ociekajacych olejem silnikach, nieszczelnych tlokach, odpadajacych czesciach, niebespieczenstwie i wogole takim napietym klimacie i wlasnie to powinna oddawac twoja praca natomiast twoj pojazd jest strasznie gladki i nie wiem gdzie tam jest ociekajcy olejem silnik ablo tloki. moze propracuj nad modelem tak by bylo widac wiecej czesci mechanicznych wtedy latwiej ci bedzie pokazac "te prowizorycznie poskladane" potwory. to mysle jeszcze bardziej napedzi prace... kolesie dla ktorych nie jest wazne to na czym leca, na czym sie scigaja, czy to bezpieczne i czy cali doleca do mety... zyja po to zeby sie scigac, jeden-nie-konczacy sie wyscig

 

jesli "dolecisz" do finalu bitwy i nie odpadnie ci po drodze nic z twoich zalozen to bedzie to jedna z ciekawszych prac. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności