Skocz do zawartości

efekty renderingu


tulman

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

jak obiecalem zalaczam moja pierwsza prace. po zabawie z Rhino odrazu pierwszego wieczora zrobilem cos takiego. jest w prawdzie tutorial ale od czegos trzeba zaczac. powiedzcie mi tylko jak to mozna fajnie upiekrzyc i zrenderowac w rhino zeby wygladala jak najrealistyczniej. tylko tym razem bardzo prosze o wskazowki w wresji "dla debila" bo ja naprawde jestem total amator i nie mam pojecia wiekszosci operacji w programie.

wielkie dzieki

 

tomson

 

P.S. juz robie nastepna felge moze nawet z opona i renderingiem jak mi pomozecie. jeszcze raz dzieki za wszelkie info!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok ... powrocilem :)

 

sorry ze tak dlugo to trwalo ... ale mia kilkumiesieczna chyba przerwe w zabawie z rhino ...i co nieco mi sie pozapominalo ...

 

zaczynajac od poczatku ...

 

1) podstawowa sprawa jest oswietlenie sceny ... przyklad w miare poprawnego oswietlenia dajacego przyzwoite rezultaty masz na screenie nr1:)

 

2) ustawienie materialu ... rzeczy na ktore trzeba zwrocic najwieksza uwage jesli chodzi o materialy we flamingo to "reflective finish"(odbicie otoczenia) i "highlights" (odbicia swiatla) - przyklad jakiegos tam sreberka masz na screenie numer 2

 

3) ustawienie enviroment (bo wiadomo wszem i wobec ze odbijajace obiekty wygladaja dobrze jedynie wtedy jesli maja co odbijac :)

 

tutaj zaczyna sie zabawa...

- przy ustawieniu standardowym enviroment (planar) otrzymujesz efekt jak na rysunku 3/a (nieciekawie)

- przy ustawieniu standardowym "spherical mapping" (potrzebnym do wiekszosci scen) otrzymujesz efekt 3/b (tez nieciekawie)

- po skorygowaniu wyswietlania mapy "envy" w sposob zalaczony ... otrzymujesz efekt 3/c ... chyba najciekawszy :)

 

to chyba wszystko ... reszta to juz tylko zabawa z oswietleniem ... materialami ... i wlasnym doswiadczeniem

 

acha... jak jestes ciekawy ... to takie fajne miekkie cienie generuje swiatlo "rectangular light" w polaczeniu z opcja soft shadows w "properities" renderu :)

 

pozdrawiam i zycze powodzenia ... daj znac jak ida proby i pokaz pierwsze rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za podpowiedzi. wszystko fajnie ale nie mam chyba flamingo. Mam Rhino 2.0 oraz Rhino 3.0 Ewaluacja. Flamingo to chyba dodatek i jakbys dal mi namiar na niego to bylbym wdzieczny. Jeszcze raz dzieki (o to mi chodzilo)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jak tylko cos bede mial to tu umieszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności