Skocz do zawartości

viz 3d: dom 1szy projekt


kurt_hectic

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

na początku che wam przedstawić sytuacjię.....szukałem pracy [,,,] dostałem rysunki z cada i musziałem zrobić viz domu...- nigdy tego nie robiłem, sziadziałem 3 dni i 3 noce (bez przerwy (prawie)) i jak w końcu skończyłem koleś powiedział, że mu sie podoba ! ! ! !- 1szy raz coś takiego robiłem...zobaczcie sami:, a ha i jeszcze jedno, poprosze o dużo wskazówek odnośnie viz...

na początek:

w maxowych units ustawiłem "cm", potem przy importowaniu dwg też : "rescale to cm", a potem jak robiłem model "1 cm" równał sie całemu modelowi? Miałem duży kłopot z odległościami, tzn, jak miałem : "cofnij okna o 12 cm", to cofałem o 0,12 , żeby było ok. - co jest? -z góry thx za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masz tu moj config startowy maxa ... wrzucasz to do scenes i max laduje sie odrazu z takimi ustawieniami (gdybys nie wiedzial)

 

podczas importu dwg masz tam cos takiego jak rescale i wybierasz rodzaj mierzenia ... czesto jest tak ze musisz wybrac odpoweidnia metryke ale to kwestja sek.

 

to jakis blok osiedlowy wiec mysle ze ma okolo 14-16 m od poziomu 0

 

 

ps . mam nadziejez e masz maxa 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

podczas importu dwg masz tam cos takiego jak rescale i wybierasz rodzaj mierzenia ... czesto jest tak ze musisz wybrac odpoweidnia metryke ale to kwestja sek." w tym sęk - ustawiłem to a to mi i tak jakoś dzownie jednostki ustawiło -

miało być "1cm=1cm" , abyło "1cm=0,01cm" , thx za config,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj jak najbardziej prawidłowe podejście do wizualizowania na podstawie widoków elewacji tudzież rzutów z CAD'a.

Że 3 dni i noce? Nic to - liczy się właściwe wypracowanie pewnych technik, które w przyszłości pozwolą na sprawne wykonywanie tego typu prac!

Centymetrami osobiście nie zawracałbym sobie głowy - w programach CADowskich nie ma czegoś takiego jak centymetr, metr itd. - użytkownik sam sobie ustala zaczynając projekt ile będzie się równało "programowe" 1.0

95% procent obcych ale krajowych projektów ARCH/BUD, jakie oglądałem bazowało na przeliczniku 1=1cm tak się utarło głównie na działce ARCH. Ostatnio obrabiałem projekty z ukrainy, w których 1=1mm - podobno tam to właśnie jest norma (to tak na marginesie). Swoją drogą dla mojego ojca (konstruktora) także milimetry są "świętością" i jak się czasem zczaśniemy przy jakimś projekcie to zwykle tłucze mi to głowy, że to i tamto powinno być w milimetrach! ;)

No ale jak Ci zależy, by w maxie mieć ten dopisek "cm" za wartością to musisz JAKOŚ to przekonwertować - osobiście nigdy tego nie robiłem:))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dla mojego ojca (konstruktora) także milimetry są "świętością" i jak się czasem zczaśniemy przy jakimś projekcie to zwykle tłucze mi to głowy, że to i tamto powinno być w milimetrach! ;)

 

Generalna zasada jest taka, że elementy stalowe wymiaruje się w milimetrach, a reszte, czyli beton,drewno i inne w cm. Wynika to z większej dokładności obróbki metali w stosunku do innych tworzyw.

A więc nie dziwie sie, że tata krzyczy...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetry centymetry..i bla bla metry chlopie robiles 3 dni ta wizualke bo sie wlasnie zajmowales takimi pierdolami jak wyliczanie odleglosci 12cm na okno itd. Sory ale to nie jest projekt tylko wizualka a takich pierdol to sie nie da zmierzyc okiem ani linijka nawet jak bys przeskalowal te okna o 0.5 metra to i tak nikt by sie nie zorientowal. Takze nastepnym razem pomecz sie wiecej na wizualna strona projektu a nie na centymetrach. Bo jak jest fajna wizualka to nikt nie bedzie porownywal tego do projektu. I daj se spokoj z Vizem..Viz to jest tylko okrojnoy max no i dlatego jest tanszy :) no to do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności