Skocz do zawartości

Rendering Brazilem...


Maff

Rekomendowane odpowiedzi

chodzii o to, ze podczas gdy renderuje Brazilem on \"wyrysowuje scene takimi duzymi kwadratami, podczas gdy zaladuje jakas scene z jakiegos utoriala to rendering (wyrysowywanie sceny) odbywa sie przy pomocy takich malych kwadracikow dzieki czemu szybciej widac efekty. Czy ktos wie jakie ustawienie odpowiada za tworzenie sceny takimi malymi kwadracikami?

 

dzieki z gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe, właśnie na tych kwadracikach polega render w brazilu - to jest tzw. BUCKET RENDERING i jego ustawienia nie ma wpywu na szybkośc renderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale chodzi mi o to ze jak ja robie scene to renderuje sie to za pomoca kwadratów powiedzmy 3x3 cm a w przypadku niektorych tutorialowych scen ten kwadracik renderujacy ma wiekosc powiedzmy 1x1 cm, dzieki czemu szybciej widac efekty renderingu, co dla mnie jest bardzo wazne..

 

czy jakis parametr ma wplyw na wielkosc tego kwadracika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz byc bardzo poczatkujacy.. i w dodatku slepy !!

kolega napisal ze chodzi tu o BUCKET !!

wystarczy poszukac tego w oknie rendering a obok znajdziesz taki napis SIZE ktory oznacza z angielskiego \'rozmiar, wielkosc\'

mysle ze jestes zwyklym leniem i chcialbys zebysmy tu za ciebie wszystko robili

pisze to zebys poczul jako poczatkujacy

ze niektorych pytan wstyd zadawac..

a zanim juz zadasz to lepiej oblukaj wszystko 5 razy , a jak nie znajdziesz to wal

!!

ludzie zazwyczaj nie sa cierpliwi

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

hrrrr fotoas ten koles rzeczywiscie jest ślepy, choc nie wem czy to z lamerstwa czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmm... może któryś z panów (Maff - Fotoas) ma trudne dni i jednego zaślepiło, a drugi stracił cierpliwośc... ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dwie sprawy: z jednej strony milo jest i w tym caly urok grzebac samemu (sam jestem swiezy) z drugiej strony czasem jest malo...czasu, trzeba kopa albo wiatru w plecy :). Co do bucket rendering, z tego co ja sie orientuje to:

1. Wielkosc \"wiaderka / koszyczka\" ma wplyw ma szybkosc renderingu! Im wieksze tym odrobine szybciej, przy odrobinie gorszej jakosci.

2. Male wiadra do malych obrazkow, duze do duzych, przeciez to jasne

3. Poza tym mozna duze dzielic na mniejsze (ikonka z boku) dzieki temu liczony jest poczatkowo np co 4 kawalek i mozemy obejrzec mniej wiecej caly obrazek. Jak nie pasi - cancel.

4.Najwieksza zaleta to to ze mozemy \"obmacac\" render prawie z kazdej strony ...i na odwrot.

 

Ale w brazil r/s jest tyle rzeczy ktore w teorii mozna zrozumiec, a w praktyce...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

moim zdaniem ma sie tylko wrażenie że sie szybciej renderuje przy mnijeszym wiaderku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

BUCKET SIZES:

16 = 4:30

32 = 4:14

64 = 4:07

128 = 4:04

 

o to ci chodziło? thx, juz wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westrich fajny tescik zrobil.. ale jak porenderujesz male scenki.. tak do 2 min.. to sam sie skumasz p czasie ze duze buckety szybciej radza sobie.. od malych.. potem zaczniesz czaic jaki rozmiar do jakiej sceny..

zwykle uzywam najmniejszych do testuf a finalnie to juz wiem czy 64 czy 128 czy 32..

z doswiadczenia.. zalezy ile masz RAMU np i jak wyglada scena..

 

ech panowie.. ochrzan zawsze sie nalezy skoro takie podstawowe pytanie padlo.. widac ze to juz lamerstwo.. sory.. mimo to napisalem wyzej jakas wskazufke zeby nie byc ham na 100 %

pamietam jak sam poczatkowalem.. i wiem jak czasem w poczucui bezsilnosci nie chce sie nic szukac tylko liczyc na podane na tacy.. przyznaje sie ze kiedys mialem taki okres.. na szczescie krotki i dawno mi przeszlo

wybaczcie ta szczerosc.. dzis wieje mocny wiatr !!

 

pozdro dla poczatkujacych

po zatwardzeniu zawsze nadchodzui czas na biegunke

 

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
Originally posted by fotoas

 

po zatwardzeniu zawsze nadchodzui czas na biegunke

 

fotoas

 

Niezła złota myśl ;)) ...czy to kogoś znanego, czy po prostu twoja tffffurczość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności