Skocz do zawartości

Wirtualny świat 3D


miriamo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście może program, pozwalający stworzyć "wirtualny świat"-tzn. taki program, gdzie można by było wstawić obiekty 3D (niekoniecznie z Max3D) i następnie "spacerować" pomiędzy nimi na żywo ? Nie jako "tylko" wyrenderowaną animację-nawet najbardziej odlotową... Jestem b.ciekawy czy jest taki...Wiem, że można inaczej- np. robiąc-pisząc kod gry. Ale powinno przecież być coś prostszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kiedyś tak działał format VRML ale zarzucono ten pomysł. Obejrzyj sobie Wild Tangent ale szczerze mówiąc nie sądzę żeby to było to o czym myślisz. Nie ma lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla -kome- co miałeś na myśli:"walk trough w maxie"...? Nie łapię, niestety... Ale ogólnie, to nie chce mi się wierzyć, że nie ma takiej prostej "przeglądarki" dla obiektów-scen zrobionych w Max-ie. Najgorsze, że czasochłonne przeszukiwanie niekoniecznie coś pomaga...To -może szansa by była, by pioniersko "zrobić" taką przeglądarkę? Ciekawe, co firma Discreet mogłaby rzec w tej materii...A mógłby ktoś powiedzieć jeszcze, czy wam nie brakuje takiego prostego programu, by tylko pooglądać obiekty-sceny, bez uruchamiania Max-a..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest program umożliwiający przeglądanie obiektów maxa (pewnie nie jeden). Ten którego sam używam nazywa się 3dexploration i pracuje całkiem nieźle. A to co powie na Twój pomysł Discreet zależy od stanu Twojego konta. Robienie przeglądarki bez Discreeta jest niemożliwe z powodu praw IP i własności formatu. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest! Jest przeglądarka-do obiektów też. Wspomniany wyżej 3dexplorer-3dexploration nie był osiągalny dla mnie w sieci na teraz, ale jest: Alteros 3D v2.3. Nie wiem czy macie jakieś 3D-przeglądarki, ale dla mnie to rewelacja...I można trochę więcej niż tylko obiekty 3D, ale dla mnie to jest to szukane 3D!!! Dla chętnych: http://www.lighttek.com/alteros/ Jest to 30-dniowy trial, ale jest już też lekarstwo,gotowe. Ciekawe, jakie macie zdanie o możliwościach tego -Alteros 3D-. Dla hindusa: coś dokładniej z tym wolfenstein'em i edytorem...Cienki jestem w tej akurat materii. A pomysł może super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w normalny, tzn. do załadowania pliku-obiektu 3D jest normalna przeglądarka-drzewo katalogów twojego kompa: wybierasz odpowiedni katalog; tu pokazują ci się wszystkie pliki w tym katalogu, mogą to być miniatury obiektów (jeśli ustawisz to w opcjach-po polsku!) - zaznaczasz i wio! Ładujesz na ekran-obracasz-przestawiasz tryb np. solid-wireframe itp. Super, każdemu polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności