Skocz do zawartości

Wyścig: "Plemniczki"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przełamałem się i chyba spróbuję wziąć udział w bitwie.

Temat pracy: wyścig plemników do komórki jajowej - jak wiadomo zwycięzca może być tylko jeden :)

Widzę to mniej więcej tak: widok z kamerki na plemniczki od tyłu pędzące w kierunku widocznej w tle komórki jajowej.

wykorzystanie FOV i motion blura, żeby nadać scenie dynamizmu i jednocześnie żeby podkreślić, że jest to zdjęciówka w skali mikro.

Jak wrócę do domu, to spróbuję wrzucić jakiś szkic poglądowy, a potem zabieram się za robienie modeli :)

Jednym słowem: na razie nie za bardzo jest co krytykować ani komentować :)

 

liczę na wygraną

ąca się muzyka bitewna>

 

wrzuciłem ogólną koncepcję - szkic 10-o minutowy

teraz czekam na jakieś uwagi/poprawki/ochrzan :)

 

mniej więcej tak będą wyglądać plemniczki

coś mi nie pasuje z ich ustawieniem - na razie wszystkie mają tak samo ogonki, ale to zmienię na pewno. dojdą tekstury (chcę, żeby te plemniczki sprawiały wrażenie "lepkich i płynnych" ;) ) a samo jajeczko nie będzie gładkie, tylko scatterem chcę je nieco podrasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Orzesz!!!

Pomysł jest ekstra... to dopiero jest wyścig!!! :)

Mam nadzieję że zamierzasz to zrobic realistycznie (np. jak scena wyścigu plemniczków w "I kto to mówi") ???

Jeżeli tak, to {podkład z gwiezdnych wojen}

niech moc bedzie z tobą! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheeh tez o tym mylalem,,, spoko, traz sprobuj to jakos ciekaweie przedstawic musisz sie skupic na szczegole, bo tak obolnie niewiele bedzie tu pracy co moga zauwazyc jurorzy, musisz zrobic to cos co zwroci ich uwage na twa prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wetknij do jajka choragiewke z napisem "meta".

ten plemnik w srodku troche dziwny, wyglada jak mikrofon z kablem. chyba powinna byc tylko kulka z ogonkiem, bez takiego zgrubienia na ogonku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie zastanawiałem czy nie zrobić tego w formie rysunkowej - z użyciem tych cell shaderów czy jak to się tam w Maxie nazywa, ale próba renderingu zarżnęła mój komputer na dzieńdobry (a komp to Barton 2500+@3200+ 768 MB RAM), więc raczej dam spokój z formą parodiową i spróbuję zrobić to realistycznie

co do wyglądu plemniczka, to opierałem się na takim rysunku poglądowym:

sch_plemnik.jpg

 

myślę, że jak go oteksturuję to będzie wyglądał bardziej ślisko i może mniej sztucznie.

na razie przerwałem prace nad bitwą do piątku, bo nazbierało mi się trochę innych rzeczy na głowie, ale mam nadzieję, że w sobotę zrobię duży update.

ktoś ma pomysł, jak zrobć "gęstą" atmosferę? myślałem o jakiejś mgle, delikatnych światłach wolumetrycznych od tyłu, dodaniu jakichś syfów pływających w okolicy itp, ale nie wiem, jak mi to wyjdzie z realizacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , rysunek jest dobry jednak owa "szykja" w plemniku jest nieco krotrza , wiec mozesz ją skrucic co (wg. mnie) da leprzy rezultat.

Cell Shad. Sobie mozesz podarowac , do tej animacji pasuje co realistycznego ale z jajem :) owa Tabliczka /chorągiewka w komorce jajowej byla by naprawde swietnym pomysłem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie było update'ów, bo przygotowywałem się do rozmowy o pracę.

Rozmowa się powiodła i za tydzień wyjeżdżam do Irlandii.

Więc pewnie tej bitwy nie skończę...

Chociaż kto wie? Komputer biorę ze sobą ;) Więc może jak będę miał trochę czasu to jeszcze to będę kontynuować. Na pewno skończe scenkę, ale to pewnie za jakiś czas w WIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności