Skocz do zawartości

Problem z "czymś" na plane'ie / Rozwiazany


macsowhat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moj pierwszy post tutaj. Od razu chcialbym zaznaczyc ze niedawno zaczalem powazna

nauke Maxa. Pojawia mi sie cos bardzo dziwnego na plane'ie - czyli czarne Cos na jego granicy ... Nie mam pojecia jak to wywalic - jak zmieniam wartość irradance map na na przyklad -3 -1 to jest tego mniej - tak jakby to bylo dalej... ale nie znika. Używam maxa7 i vraya 1.45 , na maxie 6 jest to samo ... Ktos może wie co to, dlaczego i co z tym zrobic ?? W tej konkretnej scenie swiece tylko vrayowym skylightem , ale zmiana oswietlenia nic nie daje...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nic na siebie nie nachodzi - jedyny obiekt jaki jest to to jajo :) tak to dalem vrayplane na niego mape standart tylko biala i koniec. probowalem daz zwyklego plane ale dzieje sie to samo ...

moje ustawienia :

global switches - w lighting mam zaptaszkowane wszystko poza show gi only

Image sampler - ADAPTIVE SUB. min -1 max 2 ;antialiasing filter Area 1.5

Indirect - mam tylko primary bounces 1.0

Irradance map - min -3 max-3 ; HSph. 50 ;Interp. 20 ; reszta nieruszana czyli standart.

dalej też naraqzie nic nie ruszalem - dopiero zaczynam ustawiac scene i walcze z tym czyms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Z zasady staram sie nie uzywac standartowych map :) problem w tym ze po daniu mapy vraya dale sie do dzieje - ale jak sie przyjrzec w odbicie tego czegos w obudowie jaja to widac wycinki bialych kolek - czyli faktycznie to moze byc jakis problem z GI ( podobne jazdy widzialem jak przesadzalem we wnetrzach z ustawieniami swiatla i dawalem jakiegos wielkego multiplayera - tez pojawialy sie wielkie kropy jasne) najgorsze jes to ze musze sie szybko z tym uwinac bo to projekt konkursowy jest... teraz jest render z mapa vraya na tym planie ...

 

________________________________________________________________

 

 

problem sie rozwiacal - w irradiance map trzeba bylo odptaszkowac Limit search range i wszystko wrocilo do norny :) wrzucam teraz prace do WIP'a i biore sie dalej do roboty.

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności