Skocz do zawartości

layout - (w przyszłości moze moja www) do oceny


masater

Rekomendowane odpowiedzi

No więc postanowiłem w końcu napisać sobie www.

A żeby nie był to nudny tekst postanowiłem sobie zrobić layoucik do tego :)

Także tu jest link i od razu pare sprostowań dl userów IE:

Nie plujcie się ze nie możecie tego otworzyć, bo strona jest pisana zgodnie ze standartami, i jeżeli microsoft nie potrafi zrobić dobrej przeglądarki, dobrze interpretującej CSS to nie powinni wogóle takowej robić.

Takze niereformowalni ludzie - sorry :)

a tu link

 

layout

 

A reszte prosze o pochwalenie lub zjechanie, jeśli bedzie to potrzebne, chce wiedzieć co ludzie od początku o tym myślą i czy jest sens to kontynuować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

uzywam ie i sie nie pluje, ze nie moge tego otworzyc, ale jesli "nie potrafisz" zrobic dobrej strony kompatybilnej z z najpopularniejsza przegladarka, to nie powinienes w ogole takowej robic? (retoryczne).

 

"niereformowaliny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem w tym że ja na to patrze inaczej, potrafie robić strony pod IE, nawet tak zęby były zgodne ze standartami, ale IE to zakała jak na razie, najniebezpieczniejsza przeglądarka na świecie, i do tego nie jest zgodna nawet z css1. A jako ze jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania i jestem przeciwny monopolowi microsoftu ... . I można tak prawić godzinami. Ale chodzi o to, żeby albo microsoft przystosował się do standartów albo niech spada z tym swoim IE na drzewo. Przecie IE nie potrafi nawet wyświetlić przeźroczystości w png bez stosowania tony filtrów.

Takie jest moje podejście do tego, choć mocno zamieszałem tą wypowiedź. I myśle że należy coś zrobić z obecną sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jaka beka :) jeśli masz takie podejście to stronę pokazuj mamie z własnego twardziela; jak umieścisz to na necie to daj stronę powitalną z wypisaną swoją argumentacją i linka do ściągnięcia mozilli :) przecież takie podejście do projektowania stron www mija się z celem; robisz stronę, chcesz żeby ludzie na nią wchodzili to daj im taką możliwość ...

 

p.s. narazie niewiele widać, ale zapowiada się ciekawie choć chyba trochę za żółto :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, nie twierdze, ze nie potrafisz. kiedy ja przygotowuje www, to zalezy mi na tym, aby dotarla ona do tych do ktorych powinna dotrzec - bez wzgledu na to co tam maja sobie poinstalowane, a moj post byl zaledwie pytaniem o to, czy warto robic strony, ktore dotra tylko do malej czesci internautow, "microsoft'owych bojkociarzy"..?

 

ostatecznie nawet w mc donaldzie pracuja anarchisci (czego przez chwile bylem dowodem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doppelganger i chyba tak zrobie :) ew dodam jeszcze jakąś skrojoną wersje dla IE ze screenami jak to wygląda w operze, mozilli, konquerorze etc

 

p.s. gdzie tam ten żółty , bo nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Ludzie kochają prostotę, nie mówię że wszyscy ale przeważająca większość, co więcej nie potrafią w inny niż domyślny sposób kożystać z komutera dlatego pamiętaj że każda taka osoba to potencjalny odwiedzający który może wejść na Twoją stronę. Teraz musisz zdecydować czy robisz stronę dla każdego czy jakąś "elitarną" dla wybranych. Możesz być przeciwny MS ale powiem jedno. Jest to firma która narzuca pewne standardy chociażby sam dot net. Red Hat się komercjalizuje. Wolne oprogramowanie upada z braku funduszy na rozwój. Książka Helionu nie nauczy Cię robienia super rzeczy, nauczy Cię doświadczenie a z czasem zechcesz na tym zarabiać i przejdzie Ci wolne oprogramowanie. Jeśli się odetniesz od ludzi nawet od tych którzy tylko przypadkiem wejdną na twoją stronę to jest to jedna z wielu szans utracenia możliwości bycia zauważonym. Dość często ludzie z wielką kasą szukają specjalistów w jakichś dziedzinach mimo to że sami nie znają się na tym czym chcą się zajmować. Oni mają pieniądze i chętnie zainwestują je w Ciebie poto żebyś Ty zarobił dla nich. Dlatego staraj się tworząc strony czy oprogramowanie tworzyć tak aby dało się tego używać w najpopularniejszych systemach czy przeglądarkach. Tak poza tym Netscape był darmowy i rewelacyjny, ciekawe czemu skończył tak smutno. Zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no łoki powiem ci tak mam na raize 15 lat i to naraize jedyne co moge zrobić by pomóc w walce z monopolistą.Nie mam nic przeciwko laikom, którzy kożystają z IE bo nawet nie wiedzą ze mają zainstalowanego windowsa a nie co innego. Spójż na to tak: jeśli coraz wiecej stron, będzie pisanych zgodnei ze standartami w3c a jeden IE nie będzie potrafił ich otworzyć, to mozę w końcu panowie z redmond zainteresują się i zrobią coś ze swoją chlubą.

 

Strony, które robie w celach komercyjnych (byly już ze 2) są robione tak, zę wyglądają identycznie w IE i w reszcie, ale potrzeba dużo więcej pracy, a nawet prawie cały osobny plik css dla IE. Jak skończe, owszem będe robił coś żeby działało przyzwoicie w IE, tylko sytuacja powinna być odwrotna, to IE powinien iść tam gdzie mu w3c pokazuje :)

 

no ale oki dla tych co na IE siedzą i tu zaglądają narazie screen z firefoxa na pocieszenie:

screen1.jpg

 

P.S: fajne sformółowanie "inny niż domyślny sposób kożystać z komputera" od kiedy winda musi być domyślna, cały świat migruje powoli na linuxa tudzież inne otwarte systemy, wszystkie rządy po kolei, tylko polska zatwardziale trzyma z M$ ale co tam nie damy się, twardzi jesteśmy. ;)

 

Jeszcze jedno: mówisz że ludzie kochają prostotę, to teraz powiedz czemu mają służyć nowe technologie (których to rozwój opuźniany jest przez takie właśnei przeglądarki niezgodne z niczym jak IE), bo chyba nei temu, zęby skomplikowac ludziom życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co fakt to fakt, brakuje pelniejszej obslugi css 1 i 2 w IE czy tam alfa w png.

pracuje ostatnio dla firmy robiacej aplikacje helpdeskowe dla biznesu i chcac niechcac najwazniejsza jest przenosnosc.. cross platform.

wiekszosc ludzi uzywa IE z tym trzeba sie poki co pogodzic. layout spokojnie mozna zrobic zeby byl przenosny, nie ma zadnych cudow znowu. popracuj troche nad tym bo inaczej wiekszosc ludzi od razu zamknie twoja strone, ich nie obchodzi co to obsluguje, wazna jest tresc no i f&l a to zmierza ku dobremu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masater troche za bardzo standardowo, za malo kolorow, zbyt proste czcionki, banalny uklad ;> a co do tego co napisales w pierwszym poscie, ze my uzywajacy IE jestesmy niereformowalni dlatego ze nasza przegladarka nie otwiera twojej strony to hmm sory ale 80 % ma IE wiec to chyba problem w twojej stronie a nie naszym systemie i jej przegladarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome ma rację, powinieneś robić stronkę tak żeby mogła być odpalona pod każdą przeglądarką, ja wiem że Firefox jest lepszy itp. bo sam z niego korzystam ale musisz zrozumieć że przy pisaniu stron nie można patrzeć na to co się lubi a co nie tylko na to czy stronkę będzie się dało spokojnie oglądać w każdych warunkach. Tak to już jest i trzeba się tego trzymać, nie ma wyjścia ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności